• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMANTNetoxická maskulinita - Pozitivní mužnost - fanklub denisy pokorne
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS: tady ma kdyztak nejakej webinar s ruznejma typama deti, da se z toho videt, jak to bere, jestli ti sedne https://www.teorietypu.cz/kurzy/vychova-na-miru/

    k tomu tvymu dotazu jak se povahy lisi u divek a chlapcu. nejaky cisla k tomu Mikova ma, ja si je nepamatuju. Ja na to neverim, protoze zrovna ja jsem priklad "holcicky co se nechovala jako holcicka". Syna se snazime vychovavat aby 1. rozumel sam sobe a svoji originalni hodnote 2. dokazal uspokojovat svoje potreby 3. byl dovedny ve vztazich. uplne stejne bychom pristupovali i k dceri

    nicmene krize muzstvi tu asi teda je, ve spolecnosti, takze od tohoto klubu ocekavam ze do toho vice nahlednu, prave ve vztahu k tomu budoucimu provazeni syna...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    AMANT: asi nejvice přímá možnost je koupit si knihu Ani mámy nejsou stejné. Přes to pochopíš tebe jako rodiče. Pak můžeš pokračovat dál.

    Zpravidla na to jdou lidi naopak ("jak mám toho fracka zklidnit", "ona je moc stydlivá"), ale to nefunguje tak dobře.

    Třetí varianta je dělat si nějaký dotazníky atd na netu (MBTI), jenomže ty testují CHOVÁNÍ, a chováme se všichni různě jak se nám během života naskládalo že je potřeba a že je možný se chovat. Nezjištíš z toho ty potřeby. Spousta lidí se chová jak se od nich očekává, co fungovalo na rodiče atd. Takže dotazníky nefungují (často). Nejde to bohužel rozlousknout rychle
    AMANT
    AMANT --- ---
    YMLADRIS: jsem rad, ze tu propojku vidi i nekdo jiny;)

    dostali jsme se k tomu pres tema potreby soutezeni a soutezivosti, jak moc a do jakeho veku je vhodne "nechavat" deti vyhravat a jak se lisi vnimani pozadavku a informaci o budoucich udalostech u divek a chlapcu.

    pry lze ty rozdiily pozorovat na neurologicke urovni uz i u deti a pak s tim pracovat. to bych rad pochopil vic, ale ne vy smyslu eskamoter pise prirucku pro agenty cia, ale spis jak lip porozumet svymu diteti a komunikovat s nim, dtto svemu vnitrnimu diteti:-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    AMANT: osobnostni typy si jedu hodne, v CR to dobrym zpusobem dela Sarka Mikova. vysvetluje to jako vrozene potreby. Napriklad clovek s potrebou svobody a akce tady-a-ted (napr. takhle zdalky ty), funguje jinak nez clovek s potrebou stability, predvidatelnosti. Neda se do toho proniknout uplne za pul hodiny, ale je to fajn.

    Propojku k tematu bych videla v tom, ze kdo je jako dite uznan i se svoji povahou ( = potrebami), ma zpravidla dobrou sebeuctu, nemusi se chovat náhražkově toxicky v dospělosti
    AMANT
    AMANT --- ---
    zbezne jsme dneska na hristi nakousli tema rozdilu vychovy kluku a holek ve smyslu jak je oslovovat, vcetne upoutavani pozornosti a formulace pozadavku. kamaradka zminovala online seminar od teto pani (je ale placeny na facebooku), tak sem jen zatim for the record hodim rozhovor s onou damou v rozhlase, abych na to nezapomnel;)
    Neříkejte temperamentním holčičkám, ať se zklidní, a citlivým klukům, že jsou mimoni | Radio Wave
    https://wave.rozhlas.cz/...peramentnim-holcickam-se-zklidni-a-citlivym-klukum-ze-jsou-mimoni-8101061
    EKG
    EKG --- ---
    NOIK: Kdo nebude citlivej, tomu rozbijem hubu. Pak se nad tim samozrejme rozplaceme, jako spravny chlapi.


    Kdo vám dal právo plácat holku po zadku? Chlapi si za problémy s ženami můžou sami (rozhovor)
    https://www.youtube.com/watch?v=TDylvL2EQ1s



    Book.
    NOIK
    NOIK --- ---
    ...proměny vnímání tradičního poctivýho chlaparku se projevilo i v hudbě, kdy místo klasickýho kundy-káry-bouchačky macho hiphopu teenagery dneska zajímá spíš trap, plnej emocí a upřímných zpovědí, který už kluci nemusej skrývat ani potlačovat

    ...pěkně je tohle popsaný ve skvělé knize https://www.paseka.cz/vsechny-kocky-jsou-sede-hudba-uzkosti/produkt-8851/


    ...a jsem zvědavěj, jak se to tady rozjede, doufám, že časem přikvačej i všichni ti místní znalci chlapáci z klubísků o ženách a vztazích to všechno vysvětlit:))
    RADIQAL
    RADIQAL --- ---
    Hlavní stránka - Liga otevřených mužů
    https://ilom.cz/
    AMANT
    AMANT --- ---
    diky za dosavadni prispevky, vsechny byly zajimave, i ten prvni, a to velmi;))
    pripravil jsem male intro v zahlavi, o co mi jde:)
    linky projdu zitra
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Men | ContraPoints
    https://www.youtube.com/watch?v=S1xxcKCGljY


    toto je půl hodiny dlouhý, ale zřejmě teda dobrý shrnutí v jakém bodě se to teď nachází.

    co si vybavuju
    - zena muze ziskavat tunu shitty pozornosti, hodnoceni, furt na ni nekdo cumi a nejak se vuci ni vymezuje, at dela co dela je blba
    - muz naproti tomu je bud neviditelny (muzi na seznamkach, postupne se radikalizujici incelove, ...), anebo je implicitne nebezpecny (vecer na ulici radeji prejdu na druhou stranu). coz je taky neprijemny

    - vsechny zeny maji problem se svym vzhledem, ale dnes uz vsechny vi, ze jim to zpusobil patriarchat, ktery je potreba zmenit. naproti tomu muzi slysi, ze chyba je v nich, ze jsou toxicti a maji se zmenit ... neni ale jasny kam a jak

    - skrz feminismus si zeny rozjely tunu vselijakych spolecenstvi, kde se nejruzneji podporuji, matky, ezo, lesany, you name it. jsou zeny spolu. muzi koukali co to jako bude ten feminismus a sami nic nemaji. jedou si tu individulistickou cynicky povysenou vtipnou combat linku (a la jak spolu mluvi adolescenti pri hrani videoher) a nemaji ve zvyku jeden druhymu opravdu poskytovat oporu. jsou sami.

    - existencialni uzkost patri privilegovanym skupinam, napr. bilym bohatym mladym muzum. kdyz je nekdo opressed, ma za co realnyho bojovat, proti tomu utlaku. ale kdyz je nekdo privileged bilej limecek, nema zadnou zivotni misi, je ztracenej, ... tuna rekrutu do alt right

    - se zdesenim ta natalie sleduje jak za roky existence jejiho YT kanalu alt-right hosi se presouvaji do radikalni levice, po prozrenich z jejich videji :) ... pricemz marxisticka revoluce fakt neni reseni...

    - nejsou zadni jordan petersoni kteri by nebyli patriarchalni, nejsou vzory... problem

    celkove to ma fakt vtipny a zabavny. doporucuju k udelani si obrazku jak o tom asi tak premysli lidi, kteri o tom premysli

    HONZAL
    HONZAL --- ---
    A chodi sem aspon Kamil Fila?
    ART_OF_CAN
    ART_OF_CAN --- ---
    och, cením téma! připomnělo mi to audiodokument, který jsem nedávno poslouchala a zajímalo by mě, co si o něm myslíte

    téma výchovy dětí nijak zásadně neřešim, o to víc jsem cenila, jak mi audiodok dal prostor přemýšlet nad tím, jaký jsou teda nároky na současný muže. a v čem jsou třeba nejasný.

    Jak vychovat muže pro 21. století? Poslechněte si dokument o krizi mužství | Radio Wave
    https://wave.rozhlas.cz/...hovat-muze-pro-21-stoleti-poslechnete-si-dokument-o-krizi-muzstvi-8145695
    STENNY
    STENNY --- ---
    PRASECI_SOIREE: Co přesně znamená "lehce toxík," jak se to projevovalo? V jakých oblastech nejvíc vnímáš tu změnu/co vnímáš jako přelom?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    super tema klubu! diky za nej. jsem zvedava, co se dozvim
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    Dovolil bych si jako prvni prispevek napsat polemiku: vzhledem k tomu, ze toxicka maskulinita neexistuje, neni mozne z toho odvodit ani netoxickou maskulinitu ve zdejsim nadpisu.

    Pointe nazvu rozumim a podporuji ji, ale zvolena litera skodi zameru.

    Nebylo by lepsi mit nazev proste jenom Muzstvi nebo neco jako Chlapi hrajou fer, a mit vystarano?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam