• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESOLUTŽlučník - žlučové kameny, kolika, léčba, operace, zkušenosti, rady, prevence atd..
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    CUKI: ok. To by jsem dal asi do té možnosti "jiná odpověď". Těch bude myslím celkem dost. To samé bude ten můj příběh, který časem napíšu..
    Ale mám to tedy celkem podobně. Bolesti v podžebří, nemůžu česnek a asi ani luštěniny (oboje miluju). Ale na ultrazvuku po několika záchvatech potvrzeno sludge - blátíčko, zvýšený bilirubin.
    No. Zrovna jsem dočetl knihu Andreas Moritz - Úžasná očista jater a žlučníku. Je to tak napůl ezo, ale inspirace se tam jistě najít dá. Nicméně, on tvrdí, že žlučové kameny vznikají i v žlučových cestách v játrech a že je není možné žádnou zobrazovací metodou najít a tím pádem problémy nevyřeší ani odoperování žlučníku. Nevím, co si o tom myslet, hledám další info. Ale reference lidí po operaci by tomu nasvědčovali, protože určité procento má stále podobné potíže, dokonce i záchvaty. Nicméně pokud je to pravda, mohla by to být také Tvá příčina.
    Potom jsou k zvážení další možné faktory vzniku kamenů a sludge (tedy mimo vlivu stravy), které by měl člověk zvážit. Nedostatek pohybu, nedostatečný pitný režim, alkohol, stres.
    CUKI
    CUKI --- ---
    chybí mi tam odpověď nevím jestli je to žlučník... Což je asi můj případ... Játra, žlučník.
    Asi 6 let řeším postupně se zhoršující stav. Bolesti v podžebří, pak kousek od slepáku. Nadmutost, po některých jídlech stav jako bych se něčím přiotrávil. Nemůžu luštěniny vyjma soji. vadí mi asi tučné, ale to moc nejím ani jsem nikdy nejedl. Někdy je to naprosto Ok někdy je to šílený. Jsem přes 20 let vegetarián. Snažím se žít zdravě. Poslední dobou i přibírám na váze. Tedy asi žádná tasemnice a pod. Nejím smažené a nebo velmi vyjímečně. Nemůžu ale česnek, cibuli, veškeré luštěniny,...

    Jedna z možností je žlučník...
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    JDAG: Děkuji za založení ankety, mě se to nepodařilo ;)
    JDAG
    JDAG --- ---

    Měl/a jsi, či máš někdy nějaké potíže se žlučníkem?


    Instrukce:
    Prosím o kliknutí na Vaši volbu + případně upřesnění v diskuzi. Děkuji ;)

    25 hlasy od 25 respondentů
    • 4.0% / 1 hlas
    • 44.0% / 11 hlasů
    • 8.0% / 2 hlasy
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 16.0% / 4 hlasy
    • 4.0% / 1 hlas
    • 16.0% / 4 hlasy
    • 8.0% / 2 hlasy

    TORI
    TORI --- ---
    Vítejte a ať se vám tu líbí.

    Můžete pozvat své přátele.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam