• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PETRPEDROSZonerama - flickru odzvonilo
    Zonerama.com je zdarma dostupná online služba, která nabízí neomezený prostor, kde umožňuje svým uživatelům nahrávání fotografií a videí, jejich organizování do alb a následné snadné sdílení široké veřejnosti. Tvůrcem této aplikace je společnost ZONER software, a. s., která je rovněž tvůrcem editoru obrazových souborů Zoner Photo Studio.
    rozbalit záhlaví
    ADITU
    ADITU --- ---
    QWWERTY: další alternativa BTW je otevřít si danou fotku v albu, f12 -> ctrl+shift+c (select an element in the page to inspect it) -> myší kliknout na otevřenou fotku a z kódu v rámci elements, kam tě to hodí přímo na daný jpeg, zkopírovat adresu.

    QWWERTY: super, to jsem nevěděla a ani nezkoušela - schovaný fotky nikomu přímo neposílám, respektive když už, tak odkaz na celé album ze standardní nabídky sdílení. Ale většinou jen proto, že se mi nechtělo to zase pitvat a hledat, a dotyční mohou shlédnout celé album :)) takže dobré vědět, díky.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    jo a jeste takova drobnost k primemu linkovani - jde linkovat jenom takhle vytazeny fotky, ktery nejsou v albech pod heslem
    tzn. tahle jde: https://www.zonerama.com/photos/270995369_1400x935.jpg
    a tahle failne: https://www.zonerama.com/photos/153151952_1521x1016_16_timestamp(636697837595770000).jpg
    na prvni pokus se muze zdat, ze to funguje, protoze ten odkaz jde pouzit, dokud jste ve stejne browser session, ve ktere jste zadali heslo a odemkli album. ale kdyz to zkusi otevrit kdokoliv jiny, tak to jenom vyhodi fail
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ADITU: alternativa k #2
    1. F12 - developer tools
    2. Network -> reload / refresh stranky
    3. soubor co hledas je s nejvetsi pravdepodobnosti nejvetsi JPG na cele strance (max. rozliseni, etc...)
    3a. seradit podle typu souboru
    3b. seradit podle velikosti, od nejvetsiho po nejmensi
    4. pravy tlacitko na soubor, copy > copy URL

    tim ti odpadne loveni toho co hledas v te zaplave souboru a ruznych velikostech jedne a te stejne fotky
    ano, je to uplne nahovno :D

    N_I
    N_I --- ---
    ADITU: vyzkousim diky
    ADITU
    ADITU --- ---
    ADITU: pokračování bodu 2 u mně teda je, že pak přes jméno požadované fotky a velikosti pravým tlačítkem dám kopírovat link a hotovo.
    ADITU
    ADITU --- ---
    N_I: 1. otevři album a klikni na "nahrát fotky" vpravo nahoře
    2. jde, ale je to neintuitivní a trochu přes ruku - přes F12 si otevři dev tool prohlížeče, a pak musíš jet po Source - Photos, dokud nenajdeš svoji fotku v požadovaném rozměru. třeba takhle:



    N_I
    N_I --- ---
    víte jak do stávající galerie přidat fotku?
    moc díky za lama dotaz ale ja ten button nenasel proste..:)

    link fotky jinam, treba sem, krz img src taky nejde coz?
    DIF_DER
    DIF_DER --- ---
    Pokud si dobře vzpomínám, tak tu appku přestali v Zoneru podporovat a vyvíjet.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Zkus ji pres apk2sd stahnou nebo ji vyhledat na apkmirror
    WIKKTHOR
    WIKKTHOR --- ---
    Zdravím, po několik let používám ZPS a vždy existovala i mobilní apka, kde šlo spravovat svá alba, nahrávat fotky atd. Jenže po pořízení nového aparátu nejsem schopen tuto aplikaci v Google play najít. Ve starém telefonu jí mám. Jsem já debil a neumím to najít nebo jí Zoner stáhnul?
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Flickr to takhle měl pět let. 1Tb úložiště na fotky zdarma. A teď to od yahoo koupil někdo jiný a omezil to na 1000 fotografií.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    Podmínky používání | Zonerama.com
    https://www.zonerama.com/TermsConditions

    ACCESS TO ZONERAMA

    The User is only entitled to access Content via the means that Zoner makes available for these purposes; primarily via the Zonerama web interface, the program Zoner Photo Studio, and the interface for machine access to the Content and functions on Zonerama (its API). Any other automated method for uploading or obtaining content besides the above is not permitted.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    Ano, samozřejmě, že v tomhle smyslu je, vždyť to v tom mailu sami píšou, že ho jen neplánujou zveřejnit... Potom buď ten dotaz na existenci API neměl smysl, a nebo se dalo předpokládat, že "neni" ve smyslu dostupnosti.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MYKEZ: existujici aplikace = nejaky API to mit musi (i kdyz neverejny) = reverse engineering :))
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Jakoze to api tam rozhodne maj jen ne verejny. Asi ho budem muset vyacknout
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    RAINBOF: Jak jako "bude", když sami napsali, že nebude? :D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MYKEZ: ale bude. Nasel jsem jakousi app zoner photo studio. Pro mne to dava smysl kdyz to ma sync s mobilem.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    RAINBOF: Bohužel opravdu neni, asi před měsícem jsem se jich mailem ptal, odpověď zněla: "Děkuji za Váš dotaz. Váš dotaz jsem předal kolegům, kteří mají správu Zonerama.com na starosti. V současné chvíli o možnosti zveřejnění API neuvažujeme."
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Hele nemuzu to jen najit nebo api neni ?
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    A tohle je reklama Zoneru, nebo co se tady jako ma resit? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam