• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGBoomers - co všechno je špatně a co vše bylo fajn.

    Jsme Husákovy děti.


    Ano Boomers na "západě" jsou mnohem starší, ale u nás se tento pojem zažíval právě pro lidi narozené v době populační exploze tlačené normalizací.
    https://www.czso.cz/documents
    rozbalit záhlaví
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    INDIAN: a ty jednohlasne preklady .. clovek mel doma x filmu a namluvil to ten samej daber..
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    INDIAN: V polovině devadesátek mi bylo patnáct, takže jsem všudypřítomnou pornoatmosféru dokázal docenit :-) A ještě víc pestrou nabídku drog. Vím, že se něco málo dalo sehnat i za socíku, ale určitě s neporovnatelně větším úsilím. Pak tady najednou bylo úplně všechno, člověku to nutili na každým rohu, nedalo se ubránit :-D
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    Vona vubec ta porno-euforka pocatku devadesatek byla jedinecna ;)) ... vylohy trafik vylozeny pornocasakama, sexualni poradny od bravicka po vlastu, hospody s obsluhou nahore bez, striptyzy na diskotekach... ... i v dobach totalitnich nebyla nouze, od nemeckejch casaku kolujicich po kamosich az po vselijaky amatersky fotky ... kdo mel doma nahodou video, nasel zpravidla ve fotrovy skrini i kazetu s nemeckym pornem ze sedumdesatek a chodilo se k nemu divat pulka tridy zrovna kdyz mama mela vodpoledni a fogi sedel v knajpe
    clovek zkratka nepotreboval internet na to aby si kvalitne prelestil konzolu, materialu bylo vsude dost :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    THEFLON: A s Kačenkou Kornovou, pokud si dobře vzpomínám :-)
    THEFLON
    THEFLON --- ---
    LEO s Terezou Pergnerovou 🤔
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HOWKING: no v tomhle ohledu jsem premejslel udelat do cannon fotaku (do chdk) plugin kterej bude dlouhy expozice kompenzovat ale jako sere mi to ne ze ne.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HOWKING: jo je je mi z toho nahovno. ted jsem byl na sumave krasnej vyhled jen z louhy takovej jakej nemas v zadnej observatori v praze. Proste 180° volnej horizont a tuhle sracku tam na dlouho expozici take chytis. Vsichni milujou elona zejo... prej experimentuje s tim ze starlink nejak natrou aby to nedelalo odlesky.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    VYHULENY_UFO: Tím trpím doteď. Koupím od někoho třeba starý GameBoy nebo něco podobného a ony jsou v tom vyteklé baterie, asi tak deset let... To je pak všechno úplně v hajzlu. O vyteklych soudkových bateriích na základních deskách už ani nemluvím :-)
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    THEFLON: Jo! To když došly baterie, to byyyyllloooo vššššeeeeechhhhnoooo ššššpaaaaatněěě.
    THEFLON
    THEFLON --- ---
    Přetáčení audio kazet pomocí tužky, aby člověk šetřil baterie ve walkmanu 😃
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    HOWKING: Tím sme měli v Praze na Vinohradech vytapetovanej hajzlík. Asi zrovna nebyly tapety...
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    SALVATOR: me neschazi uplne ty hluboky osmdesatky s frontama pred zeleninou a podpultovym zbozim, tohle bylo "super" i jeste behem devadesatek ...
    bylo fajn kdyz si clovek uz moh poridit driv nedostatkovy zbozi, ale za nemalej peniz a daval si na to pozor
    ad halzlpapir: ty nastrihany noviny se taky daly na chvilku prezit :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    INDIAN: Na tom něco je. Na druhou stranu sem fakt rád, že v obchodě je vždycky toaleťák...
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    HOWKING: Já ti nevím. Já mám tenhle problém odjakživa a na sociální sítě to asi nevedu. Do databáze mojí paměti se těžko ukládají nový informace proto, že je z nějakýho absurdního důvodu plná písňových textů. Někdy i v maďarštině, bosenštině nebo turečtině a to ani jednomu jazyku nerozumím a neovládám ho. Ale třeba Tízezer lépes sem schopnej odzpívat společně s Omegama celou :-D
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    me chybi to jak nikde poradne nic nebylo a kdyz bylo, tak si clovek na to musel nasetrit a vazil si toho... od zakladnich komodit jako jidlo az po spotrebni zbozi
    dneska se bouchaj smejdy, kramy, cetky a vselijaky picoviny k nicemu ktery se poserou, vyhodej se a koupej se zas novy, protoze vsecko stoji par supu
    jak uz sem se vyjadroval tady [INDIAN @ PŘIZNEJME SE...] , z prichazejici generace se rodi nezodpovedny a ignorantsky zmrdecci ktery nam budou hlasat neco o udrzitelnym vyvoji a v kazdy druhy vete zazni slovo "planeta"
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jako dneska sehnat kadrovaka to da fusku... ale prej se blejska na lepsi casy...
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    ročník 1970, ale nostalgií po starých časech netrpím. snad jen, že jsem v mládí měl víc volného času, chuť něco dělat a spoustu roztomilých, naivních iluzí ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jde o to ze co jsi pustil do koaxu slo celou siti. Coz je super pro vsesmerove protokoly jako prave ipx ale uz mene pro tcp.
    switch kterej prisel pozdeji a prave znamenal rozmach si pamatuje kde ma jednotlive mac adresy takze neposila vsechno vsude.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    no jenze ipx je protokol vhodnej prave tak pro koax :D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HOWKING: no ipx/spx je neco jako tcp/ip, dva protokoly. Ale ano ten.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    okej pujdem hloub, kdo si pamatuje IPX :D
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    VYHULENY_UFO: jojo, s koaxem bejvala v tomhle ohledu zabava, presvihlej nebo pouze odpojenej kabel v kazdy vetvi od hubu na ni odstrelil vsechny ...
    v mistnostech kde byl preventivne zavedenej, avsak nevyuzitej, byly dve zasuvky IN-OUT ktery musely bejt propojeny, ovsem semtam se nasel nakej chytrak kterej ho dopojil, protoze to prej "prekazelo"
    (s tim sem se pravidelne setkaval ve svym prvnim zamestnani kde sme spravovali sit na mestskejch uradech a v detskym blazinci - tam to bylo periodicky tejden co tejden)
    v ty dobe sem se taky setkal s legendarnim SCO UNIXem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam