• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGBoomers - co všechno je špatně a co vše bylo fajn.
    NTSHADOW
    NTSHADOW --- ---
    SATOO: A hlavně pokud se ten papír co z toho vylezl smotal do ruličky a zapadl za skříň, vidim to jak dneska. Meli jsme fax na lednici a po dvouch papirech za lednici se tahala telefonni linka do obyvaku aby se pro papiry mohlo...
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    DEEFHA: moje žena je o 12 let mladší a ten rozdíl ve zkušenost, kulturních apod. je dost poznat. hlavně filmy, míň už hudba (no naučil jsem ji poslouchat pozdní bathory, a therion, ale jinak jí klasická metla nic neříká a to poslouchá system of a down nebo nightwish, nemluvě o mé lásce k industriálu, tu nesdílí vůbec), ale už vůbec ne knihy. pohyblivé obrázky pod 2000 jí přijdou předpotopní, ale knížky jsme četli stejné. docela mě to jako formálního boomera léčí z nostalgie.


    SATOO: já to beru tak, že v českých poměrech jsou boomeři i husákovy děti, jako GenX se teda necítím. na západě to bylo jiný kafe, my jsme pár let za opicema :)
    ABAP
    ABAP --- ---
    Co fax, to jsou devadesátky. V první práci jsme ještě podkládali píchačky děrnýma štítkama a starší kolegyně z IT byly zvyklé v práci chodit zásadně v bílých pláštích.
    ABAP
    ABAP --- ---
    Je časté, že krapet mladší partnerka dnes nerozumí třeba rusky. Často už nerozumí ani slovensky.
    Že se neřešily značky oblečení, protože prostě v obchodech nebyly. Možná jen ten, kdo měl tetičku v rajchu, anebo vyšmelil bony. Za delší vlasy, případně vystříhané kolem uší dle DM, nebo rifle ve škole třídní důtka a rodiče k řediteli.
    Děti odmítají chápat, že za mládí rodičů nebyl internet a mobily, často ani telefon v domě.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SATOO: Tak to jo. Já měl největší rozdíl u partnerky pět let a i to už bylo znát.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    JOPS: No jasně, ale víš o co jde :-)
    JOPS
    JOPS --- ---
    DEEFHA: nemyslim si, ze by musela byt vyrazne mladsi, pokud to vezmu horem a dolem, tak fax jsem samozrejme videl, ale v akci NIKDY :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SATOO: Ty máš nějak výrazně mladší ženu?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DEEFHA: ja kdyz vidim ten text psacim strojem, tak jsem si vzpomnel na sireni samizdatu pomoci tzv cyklostylu. napsat text psacim strojem na blanu a pak kopirovat...
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    VYHULENY_UFO: A šířilo se to samizdatem, např. zde na straně 5 :-)
    http://zxm.cz/zxm/1989-10.pdf
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    VYHULENY_UFO: No jéje :-D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: a jeste sem si vzpomnel na 8bit kouzla s POKE a PEEK
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DEEFHA: jj, taky si pamatuju, ze pro MSDOS existoval odvsivovac (debugger) jmenem SoftIce, ktery se dal pouzit k cheatovani games a pripadne ke crackovani aplikaci. To byla docela zabava, protoze msdos byl neuveritelne primitivni operacni system pro jednoho uzivatele. plus oblibena instrukce NOP 0x90
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    VYHULENY_UFO: To máš pravdu, na některé softy pak vycházely binární patche, hlavně pro hry.
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    HOWKING: Takze to bylo spis neTURBO :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HOWKING: mam takovej pocit, ze s prichodem pentii se staly pocitace pro nektere apliakce (zvlaste psane v turbo pascalu a v borland c) prilis rychle a nesly vubec spustit. koncily s nejakou hlaskou.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    FALLENANGEL: Některé programy byly psány na konkrétní takt procesoru. To tlačítko bylo default zapnuté, ale když se narazilo na program (obvykle hru) co běžela jak groteska rychle, tak se turbo vypínalo na (myslím) 16 MHz takt.
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    VYHULENY_UFO: co to tlacitko vubec delalo? :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SATOO: a TURBO
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    GANDHI: Jo, tahle skladba, když jsem ji slyšel poprvé mi vyrobila husí kůži (a dělá to kdykoli ji slyším znova). Slyšel jsem ji na MCM na OK3 :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam