• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRIShrajeme videohry s dětmi : Která hra vaše děti zatím nejvíc zaujala?
    tipy na videohry (batole?, předškolák, školák), co vás bavilo, jakou koupit myš, kontrolery, PC, tablet, nintendo, mobil. weby kde se dá učit jednoduše programovat. vtipné "didaktické" aplikace. zábava. hidden-object, tower defense, adventury, logické, RPG, turn-based souboje, sandboxy, crafting... mody do minecraftu. servery kde naše děcka můžou hrát spolu.

    Aktuálně:
    texty, ke kterým se můžete vymezit:

    - Úvod - | Amentum Wiki
    https://wiki.amentum.cz/
    rozbalit záhlaví
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    MUXX: Dostal jsem to s hrama. Objednal jsem tu doporucenou verzi, drazsi. Ok vyber her dodam pripadne pozdeji, protoze dost tech her jsou bud tezky nebo to system neutahne. Neco se neda uplne ovladat.
    MUXX
    MUXX --- ---
    STAROJDA: Ten ms-dos mam prazdnej. Stahoval sis tam hry sam nebo uz jsi to dostal s hrama? Ty hry co vyberes by me zajimaly. Pustil jsem si trochu nostalgie ze slozky Atari2600 a pak GBA Zeldu. Tak nejak jsem se k nicemu jinymu zatim nedostal.
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    Tak ještě trochu review za mě: (musím se z toho vypsat, pardon :))
    - Her tam je (v této verzi s Onion OS) stovky. Funguje to krásně jako knihovna historie her. Ale zároveň to vede k "choice fatigue". Musel jsem najít způsob jak to zlehčit, hlavně pro děti.
    - Klíč je používat složku "Favorites". Jako kurátor vybírám hry, které buď chci hrát já z nostalgie (Master of Orion např) a nebo by mohly bavit děti odkojené moderním gamingem. Teď jich tam mám cca 10. Výběr budu průběžně udržovat.
    - Primárně beru hry z Amigy, MS-DOS, PSX a NES. Ty mají aspoň nějakou grafiku nebo i gameplay co obstojí i dnes. Případně z arkád strojů.
    - Ovládání je trochu tuhé. Holt tomu chybí joystick. Na joypad si děti musí zvyknout. Nejmladší (skoro 5) to nedává. Ale Switch zvládá v pohodě.
    - Samotný OS je taky těžkopádný. Hru pustit jde, ale např vypnout jí je už složitější atd. Je nutné se to naučit. Což je u mě ok, ale pro děti to zas bude těžší. Čekám že to dá spíš jen ten nejstarší (9) co umí číst (anglicky).

    PS: ty vlny nostalgie mě málem položily. Paměť na dětství mám mizernou, ale viditelně gaming mám hluboko. Hlavně složka MS-DOS a Amiga mě sejmula. Ale i arkády - vzpomínka, jak jsme v 10ti letech házeli bůra do Cadillacs&Dinosaurs atd...
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    Paráda! Dorazilo, funguje. Her tam jsou stovky. Druhej Switch asi teda kupovat nemusím :)

    MUXX
    MUXX --- ---
    YMLADRIS: ja bych mel zajem
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    syn je spokojený v Recess online komunitě, což je takové game-based tvoření, hraní, .. dostali jsme nabídku, že pokud si někdo (nějaké dítě co umí anglicky) chce vyzkoušet nějaký jejich kurz, může dostat free pass

    ukázky zde
    Mirka Misakova - Umí vaše dítě anglicky a baví ho tvořit,...
    https://www.facebook.com/mirka.misakova.5/posts/pfbid02rP9zHTdxGke3v3uGGeYTLnUcvDhWFb6yraxfcoXnvbgk8caT1QxgjmPdGpa4ReHPl
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MUXX: Tak ja to mam odeslany devet dni a stale se to mota v Cine. Nejspis jsem to mel vzit klasicky z aliexpressu, co uz.
    MUXX
    MUXX --- ---
    REDSNAKE: Z toho aliexpres co jsem posilal to prislo za 9 dni.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    REDSNAKE: Hele mě prostě nějak do týdne po objednání ležel balíček od pošťáka za plotem. DPH je imho vždycky jen o štěstí jestli tě celnici chňapnou. To je úplně jedno od kud objednáváš. Každopádně mám takovej pocit, že DPH se přičetlo už při platbě ale je možný, že to bylo u nějakého jineho nákupu.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JUNGLER: miyoo devět dní na cestě a stále v číně. Litnxt tak asi osobně nemůžu moc doporučit i když u mě do toho asi vstoupila jejich dovolená o kterou se to protáhlo.

    Jak jsi to měl s DPH? Vůbec mi nedošlo, že jestli mi to chytnou celnici, budu muset řešit ještě tohle...?
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    V nové české hře pro děti se proletíte horkovzdušným balónem » Vortex
    https://www.vortex.cz/v-nove-ceske-hre-pro-deti-se-proletite-horkovzdusnym-balonem/?
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    JUNGLER,WOODMAKER: A je tak i mnohem zabavnejsi!
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    WOODMAKER: Ano a překvapivě docela pohodlně :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    WOODMAKER: Na PlayStation odjakziva.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    JUNGLER: Diablo funguje bez mysi?
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    Tak jen k narozeninám dostal nejenom Myioo mini plus ale rovnou i novýho potomka 😂 takhke hraju videohry s dětmi právě teď 😀

    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    STAROJDA: Tak dnes odeslano, asi opravdu meli jen dovolenou.
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    REDSNAKE: Mrkni do spamu. Ja tam od nich mam mail ze maji do 6.4. dovolenou. Ze to poslou pak.


    Jojo, taky sem neodolal :)
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    REDSNAKE: To je divný, mě to odeslali defakto hned druhej den.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Objednal jsem to miyoo primo u litnxt a za dva dny to ani neodeslali, zda se. A to za 79,90, konzole a pouzdro:-/ aby to neprislo driv z aliexpressu a levneji i s kartou..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam