• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIVEŘEJNÉ PROJEKTY a jejich prosazení na obecní úrovni
    klub který by mělo spojovat jediné: Prosazovaní změn v našem okolí na obecní úrovni. Od chodu a založení různých spolků po změny v územních plánech, které slouží k lepšímu životu ve vašem okolí.

    Mělo by zde být vše od řešení právních otázek po reálné prosazení v komunálu. Jednou věcí je jak si změnu vykládá právo a druhou věcí je její reálné prosazení.

    Zde by se mělo řešit obojí. Podělte se o vaše zkušenosti a osvědčené postupy.
    rozbalit záhlaví
    HANUMA
    HANUMA --- ---
    CUKI: Hezké téma.

    Já jsem zatupitelka malé obce. Mám za sebou stavební uzávěru a návrh územního plánu, který ruší nevhodně navržené zastavitelné plochy (zatím ve fázi veřejného projednání). Myslím, že co se týče uzávěry a ÚP je nejlepší se buď přímo dostat do zastupitelstva anebo na to téma se zastupitelstvem jednat, příp. se zapojit do procesu z pozice občana. Značky imo také s obcí, dát podnět.

    Krom toho jsem projektantka pozemkových úprav (krajinný inženýr na FŽP, ČZU), takže se s řadou problémů v krajině (i v katastru) setkávám a aktivně je řeším. Občas je to velkej boj, ale poměrně často se k cíli dostanu:)

    To omezení hnojení v OPVZ (ochranné pásmo vodního zdroje) jsme myslela, že je dáno DZES (= jsou tím podmíněné dotace).
    CUKI
    CUKI --- ---
    Sám v tuto chvíli řeším pasportizaci cest u nás v osadě.
    Umístění dopravních značek a jejich prosazení.
    Omezení hnojení blízko zdrojů pitné vody.
    Změna využití půdy v katastru obce dle skutečného využití.
    Změny v ÚP.
    Stavební uzávěra a její prosazení.
    vytvoření vlakové zastávky, kde je potřeba.
    Výstavba a projektování vodovodu v chatové osadě.
    Legislativa toho všeho kolem a spoustu dalších a dalších témat, které se týkají vašeho okolí.
    CUKI
    CUKI --- ---
    To byla rychlost.
    Rád bych aby se zde řešili všechny byrokratické zdlouhavé procesy prosazovaní čehokoliv v rámci obcí a neziskových spolků. ať znovu nevyvíjíme kolo, ale pokračujeme dál, kde někdo skončil. A dobré je zmínit i ty slepé cesty z těch se dá taky poučit...
    TORI
    TORI --- ---
    Vítejte a ať se vám tu líbí.

    Můžete pozvat své přátele.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam