• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TIGRENeapol / Napoli / Nàpule
    ALI
    ALI --- ---
    BERRUNA: kazdopadne z centrale do porto je de metro asi pet minut; tak to by melo bejt ok
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    ALI: tak to je nemilé :(
    ALI
    ALI --- ---
    BERRUNA: docela jsem to tam prosel a jsem temer presvedcenej, ze ne (rad se necham vyvest z omylu). jenom na nadrazi.
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    Mám prosbu a dotaz, nevím, zda už tady bylo řečeno…
    Existuje někde u přístavu uschovna zavazadel? Budeme mít par hodin plonkových, než nasedneme na trajekt na Ischii, tak bychom si chtěli uložit kufr a pochodit po Neapoli…
    LUIGI99
    LUIGI99 --- ---
    Diego Armando Maradona, nuovo murales
    https://youtu.be/8GY4n3IIN7A
    N_I
    N_I --- ---
    Takhle to teď vypadá v ulicích Neapole, kde dnes Itálie odstartuje kvalifikaci na EURO zápasem s Anglií.

    Představí se v nových Adidas dresech, po letech totiž skončila spolupráce s Pumou.

    MOTEONE
    MOTEONE --- ---
    !!!MINIREPORT!!! POZOR!!!
    Tak jsme se včera vrátili po 4 dnech v Neapoli. První Itálie (krom hor) za můj život a ač dělám posledních 5 let v italském bistru, tak nikdy jsem nevěřil těm báchorkám o italech, jejich pohodičce a přátelství.
    Nechci se rozepisovat, páč jsme toho za ty 4 dny viděli a zažili fakt hodně, ale prostě co mě total dostalo, byla doprava ))) to jsem fakt nechápal jak si každej jezdí jak chce, klakson má napojený na brzdu a nějaká červená je fakt netankuje, skvělý, ač mě to první den fakt sralo ))
    Jídlo neskutečný, šel jsem dle hodnocení na Google nad 4* a výš (ne vždy) Samozřejmostí byla pizza u Di Matteo, ale myslím si, že kdekoliv pizza v Neapoli je skvělá, ale všude co jsem Koukal a co jsme jedli, tak bylo skvělý! Fakt nikde (ať už random bruschetta nebo parmigiana) jsme nešlápli vedle. Asi nejvíc z gastra co mě dostalo, byl aperol spritz kde jsme ho měli faaaakt všude skvělej, velkej a za pár €. To samé káva, jelikož jsem barista, tak káva je všude tak skvělá až dost hutná, ale ne ty kyselé hipsterské nedopražené nebo přepražené sračky z Karlína, prostě výborná, vyvážená (chuťově), nepřepálená a všude nadprůměrná káva.

    No nic, svoje srdéčko jsem si zde vylil a musel jsem se podělit o skvělý zážitek.
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    N_I: jen detail ... ne hrnců ale pánví .. je to tam dole napsane
    N_I
    N_I --- ---
    prodejci hrnců, neapol, italské království, 1903.

    VIVA
    VIVA --- ---
    GEKONZPRAHY: jo, melo by to byt tam, pred hlavakem kousek smer letiste, na rohu Corso Novara a Piazza Garibaldi. Stoji tam busy z obou smeru.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Předpokládám, že to bude jedno z těhlech nástupišť?

    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Prosim pěkně, odkud přesně vyjíždí Alibus z hlaváku na letiště? Potřebujem stihnout první ranní v šest a nerad bych tam šaškoval o sekundu dýl, než je nutný.
    ALI
    ALI --- ---
    GEKONZPRAHY: zavazadla do uschovny na napoli centrale
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    BERRUNA: My koupili pres QR co bylo n priletovy hale hned u karuselu na zavazadla. Trajekt na Ischii pres spolecnost Caremar, koupit na miste primo v pristavu. Vyjde to levnejc nez online a dopredu, pomalejsi trajekt se zastavkou na Procide je vyrazne levnejsi. My se vyskytujem kolem Foria prave ted a je to tu fajn. Na respirator v mhd uz vsichni serou, vcetne ridicu.

    Dotaz na ostatni - kam si mame hodit v Neapoli zavazadla, kdyz tam priplujeme brzo rano kolem osmy z Procidy a chceme na Vesuv, a do ubytka si je hodit nemuzem, az vecer pri check-inu? A jak teda Vesuv? Konkretni link na cestovku co z nas nesedre kuzi bych uvital nejradsi, dekuju. Nebo se tam dostat mhd a listek koupit online na konkretni cas?
    LUDO
    LUDO --- ---
    BERRUNA: ano
    N_I
    N_I --- ---
    Diky.moc...
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    N_I:
    - ve španělské čtvrti bydlet ano, nebo někde poblíž, prostě bych tam korzoval.
    - já chodím rád sem na pizzu a levný víno https://goo.gl/maps/UAkwEkRsQPxu9Km66 tak nějak ze setrvačnosti... a pak si alespoň jednou zajdu vždycky sem do takové místní lidové žrádelny, vyplatí se přijít o 15 min před otevírací dobou https://goo.gl/maps/avYdnEyJv6fFEA618 fajn pizza je taky tady https://goo.gl/maps/2Pvq4hDPwFkxXMSFA chodil bych být tebou, kde se ti líbí a kam chodí místní, vyhýbal bych se klasickým tourist trapům.
    N_I
    N_I --- ---
    N_I: asi sem se zeptal koukam nevhodne..ok..:)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    NATURALPLAST: upřímně řečeno, já takové ty hospůdky, trattorie a podobné jídelny pro místní mám mnohem raději, než "must see" lokality stylu lantica pizzeria da Michele.
    Pokud teda "spíš pro místní" neznamená, že dostanu po nevhodném pohledu nebo nedojezení dané porce po tlamě :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam