• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRENNETPasivni Agresitiva, jak s ni zit.
    Pasivně agresivní člověk se cítí frustrován a nedokáže dostatečně vyjadřovat své potřeby směrem k okolí.


    Zalozila jsem auditko pro lidi, co je sere vsechno a vsichni a nejradeji by vsechny postrileli a pak nekde plakali v koute, jak to maji tezky. Ano pro nas mistri ve vyhnivani a prokrastinaci. Nechci to podporovat, pojdme se naucit to nedelat, zlepsit si svuj zivot, karieru, vztahy a vubec.

    Jak nebyt pasivne agresivni


    Neco k tematu:
    Passive-aggressive behavior - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Passive-aggressive_behavior
    https://psychologie.cz/pasivni-agrese/
    Také v sobě dusíte zlobu? Pět užitečných triků, jak zvládnout pasivní agresivitu - Flowee
    https://www.flowee.cz/clovek/5389-take-v-sobe-dusite-zlobu-pet-uzitecnych-triku-jak-zvladnout-pasivni-agresivitu
    https://www.psychotesty.psyx.cz/texty/pasivne-agresivni-osobnost.htm
    rozbalit záhlaví
    CATHERINE
    CATHERINE --- ---
    SARF: bejvalo by mi vic pomohlo, kdybys mi napsal, ze v zahlavi je malicka profilova ikonka majitele diskuze. predpokladam, zes myslel to?
    EKG
    EKG --- ---
    CATHERINE: Ja jsem si vzdycky myslel, ze davat minuska je takova nenasilna forma, jak nekomu naznacit, ze se chova jako naprosty kosoctverec. Tak povidej, bil te otec hodne? A co matka? Brala ti hracky, kdyz jsi nemela uklizeno?


    SARF: Je fakt, ze lidi, kteri maji koule na to, aby dali osobni minusko, maji drobne plus. U nekterych je to jedina vec, za kterou je mozne si jich vazit.
    SARF
    SARF --- ---
    CATHERINE: mínuska jsou anonymní jen pro ty, kterým je líto dát za nyx roční poplatek o rozměru jednoho nákupu v supermarketu.
    SARF
    SARF --- ---
    Ano, bylo to úplně zbytečné.
    SARF
    SARF --- ---
    CATHERINE: hele myslím že tu debatu není nutný rozebírat do šroubku, nebyla o ničem závažným, vzhledem k neveselý realitě současnýho života právě naopak.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    CATHERINE: muzes dat neco na ukazku? Je to dobre vedet i pro mne, abych ja sama neprekracovala hranice, ktere nechci aby se prekracovali u mne.

    Jinak vecer napisu nejake priklady, co mam v zaloze.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    CATHERINE: skoda, ale je to tvoje rozhodnuti a je treba ho respektovat.
    SARF
    SARF --- ---
    SARF: jinak teda u sebe pozoruju nezvladatelný tendence k sarkazmu. Ale to nevím jestli sem patří ...
    SARF
    SARF --- ---
    CATHERINE: nechtěl jsem bejt hnusnej a mrzí mě, že to tak chápeš. Prostě auditko o agresivitě, tak se snažím. Nevím, jak jsi přišla na to, že jsem naštvanej ...
    SARF
    SARF --- ---
    CATHERINE: no offence, ale fakta máš přímo na monitoru hned nad oknem pro psaní příspěvků.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    SARF: a jo, uz to chapu.
    CATHERINE: TadyFRENNET: jsem se na QWWERTY: nenastvala, coz tak teda mohlo vyznit, ale neni to tak. Neprijde mi na tom nic provokativniho a ani ten ton mi neni neprijemny. No je to zacatek diskuse a vse se muze zmenit, taky v dalsi debate muze byt vic neprijemny a pak uz to jde tam, kam pises. Nebo se vyjadri rozumne a nebude na nikoho utocit a bude to v poradku.
    SARF
    SARF --- ---
    FRENNET: záleží i na způsobu vysírání, někdy je to docela osvěžující. Zvlášť verbální šerm mezi dvěma vysírači :--)

    Co mě naopak rozčiluje je, když někdo nedokáže pojmout nebo odrazit lehkej verbální útok a hned se zprudí.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    SARF: uf co? Tady majitelka, co to zakladala, protoze je sama nervni typ a dokaze pekne vysirat.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Plus teda myslet si, ze kdyz ja to znam takhle a jinde je to jinak, tak to je taky wtf.
    SARF
    SARF --- ---
    Jinak tedy imho majitelka.
    SARF
    SARF --- ---
    CATHERINE: tato otázka přímo provokuje aktivní verbální agresi. Vzhledem k tématu auditka asi studijní materiál :--)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    QWWERTY: s prvni casti souhlas naprostej!
    K druhe casti, asi jsem byla v "divnych" firmach, kde na tom trvali a tykani s dedkama pred duchodem sis musel zaslouzit. Se sefem jsem si tykala tri mesice a pak mi navrhl tykani a divil se proc jsem to neudelala ja. Rikam jses sef, sluzebne starsi, ja jsem nejmladsi tady nejmladsi clen.

    Ne nebyly to "normalni" oddeleni.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    FRENNET: me spis prijde, ze lpeni na tehle nesmyslech akorat vytvari zbytecny konflikty na pracovisti, zakulisni politiku vzajemne nevrazivych "kmenu", diskriminuje kazdyho kdo neovlada neverbalni komunikaci ("on se na me zle podival, kdyz jsem neco rikal!") a nedejboze kdyz do kolektivu prijde nekdo neznaly "mistnich nepsanych socialnich pravidel"

    i kdyz jsem pracoval v non-IT podminkach podobnych tem, ktery popisujes, tak bylo normalni, ze 20 letej si tyka s 60 letym pred duchodem, protoze kazdy normalni clovek chape, ze cim vic problemu/konfliktu na pracovisti vytvori, tim vetsi voser bude tam chodit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam