• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUSINDASlípky, slepice, kuřata, vejce :-)
    Klub je určený pro chovatele slepic a případné zájemce o chov. Výměna zkušeností, fotky našich miláčků....videa, fotky, zajímavosti ohledně plemen slepic.

    Fotky ♥♥♥♥♥ více fotek

    Máte slípky a zhruba kolik chováte kousků?

    25 hlasy od 24 respondentů

    rozbalit záhlaví
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    LUSINDA: tak jsem se nechala unést a mám objednaný NV 😁 ještě sháním levandulové araukany tak jestli někdo náhodou máte tak koupím 😂
    SEKELLE
    SEKELLE --- ---
    Tak na zadost Lusindy posilam fotku nasich tyranosauru.

    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    LUSINDA: Cca 10cm. Nejradši sedí v těch třech vlevo dole, ty jsou takové utopenější. Venku mi snáší jen hedvábnička, ale to je rebel bez příčiny.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    BLOODRAT: a jak máš hluboká ta snaseci hnízda? Mám něco podobného ale úplně to ignorujou od té doby co se naučily chodit na sudy...nejlíp tam na tom sudu sedej ve třech. Chci je to odnaučit.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    U mne aktuálně takhle. (kamera v kurníku je veliké dobro)

    _
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    LUSINDA: slepičky, které jsem dostala jako starší, byly zvyklé snášet do košíků, a musela jsem je na pár dní zavřít v kurníku (kurník má malý výběh, nebyly jen uvnitř). Roli podle mě hrají i umělá vejce - když tam je vejce, tak je větší pravděpodobnost, že tam snesou...
    Nicméně - jedna slepice snášela vytrvale v krmelci na seno v kozím chlívku. Když byla v kurníku, tak snesla vejce doprostřed kurníku (kde pak třeba i prasklo a ostatní slepice to rozklobaly) - takže jsem to vzdala a na krmelec přidala krabici a snáší do krabice na krmelci (když snášela do krmelce, tak vejce pak propadlo mřížkou ven a často se rozbilo + kozy nechtěly žrát seno, v kterém se popelila slepice).
    Tahle slepice teda celkově s ostatníma nevychází, je nejmenší a ony jí šikanují, takže často v chlívku i přespává a funguje si po svém... tak to nechávám být...

    Tím chtěl básník říct, že buď teda slepice zavřít na nějakou dobu do omezeného prostoru, aby se naučily chodit do hnízda - a nebo naopak uzpůsobit prostor tak, aby mohly vejce snášet bezpečně na místě, které si vybraly....

    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    jaká máte prosím snášecí hnízda....už mi dochází inspirace :-( maj tam košíky, vaničky i námi postavené ze dřeva ale stejně se jim nelíbí a choděj na sudy s pilinami.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Ale vyšel mi tam krásný exot - holandská chocholka naprcaná obrovským sussexem kohoutem. Jsem tuze zvědavá co z toho bude.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    DOCKINEZ: Pod Tou lampou na ještěrky to moc fotit nejde. :)

    _
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Těšíme se na fotky kuřátek! :)
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    LUSINDA: Zrovna čekám na poslední dva opozdilce. Z třiceti vajec osm plonkových pátý den po prosvícení vyřazeno, dvacet kuřátek je venku.

    (Jedno se vyklubalo tak nešťastně, že hlavičkou padlo do vodního kanálku líhně a nemělo už sílu ji po té námaze zvednout. Oplakala som, ale tak život dochode.)
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    BLOODRAT: to je docela hrůza, když lihnem ze svých tak máme úspěšnost 90 procent.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    LUSINDA: Co jsem sledovala na chovatelských skupinách na FB, je to většinou bída, 50% úspěšnost líhnutí se požaduje za úspěch. Důležité je aby to zasilatel opravdu festovně vystlal a zajistil proti otřesům. Jsou ovšem exoti co to pošlou na hulváta přesně tak, jak je to na tebou postovaném obrázku.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    Na bazosi jsou teď v nabidce hodně tmavá marans nasadova vejce 🙂 moc se nevidej. Jinak jakou máte zkušenost s líhnutím násadových vajec posílaných poštou? Jeden chovatel mi říkal , že třesením se ve vajíčkách poškodí poutka či co a nic se pak nevylihne.....asi to může být pravda že zásilky zlatých kropenek se nám nic nevylihlo.

    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Už se to klube - můj rafinovaný plán na laciné velikonoční dekorace vyšel.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    Takovéhle vejce nám snáší naši kříženci maransek....v angličtině je na to termín oliveegger

    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    První jsou kříženci wyandontek, ty pírka maj o dost hezčí než na fotce 🙂 ty druhy jsou dvořákovy mix bílé velké

    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    Kříženci maransek a jejich mléčně kávová vejce 😁

    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    Stříbrné české kropenky 😁 moc pózovat se jim nechtělo

    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    SCHIFFI: uvažoval jsem, že bych to rodině neřekl, ale obávám se, že by si všimli černýho masa v polívce a došlo by na nepříjemné dotazy :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam