• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAMAHLProkremelská propaganda, dezinformace a manipulace
    V tomto auditku se zaměřujeme na dokumentování a odhalování prokremelské propagandy všeho druhu. Vítány jsou relevantní zprávy z důvěryhodných médií, screenshoty ze sociálních sítí nebo i osobní zkušenosti a postřehy a diskuse k nim.

    U příspěvků dokumentujících propagandu musí být zřetelné, že se jedná o dokumentaci propagandy a pokud možno kdo a jak ji šíří. Snažme se, aby nemohlo dojít k záměně propagandy, za naše vlastní postoje. Můžete použít hashtag #propaganda. Příspěvky dokumentující propagandu můžete pro ostatní udělat zajímavější doplněním nějakých vysvětlujícím komentářů.

    ZAKÁZÁNO je zde ale vyjadřování názorů, které lze interpretovat jako schvalující k putinovskému režimu nebo relativizující jeho zločinnost. Není zde na místě ani diskuse o propagandě jiných typů.
    rozbalit záhlaví
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Plné interwiev s Tuckerem včetně transkript #propaganda

    Interview to Tucker Carlson • President of Russia
    http://en.kremlin.ru/events/president/news/73411
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    KAJJAK: Hele, přišel jsem s jedinou otázkou. Jestli to je proruská propaganda a patří to sem. Ty si popsal celou stránku, ale odpovědět si nedokázal nebo nechtěl. Místo toho mi na základě vlastní projekce podsouváš nějaké jiné pohnutky. Místo odpovědi jenom otázky. Neposeru se z tebe, ani z nějakého banu.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    KAJJAK: Co má co společného, jestli něčemu věřím s tím, jestli to je nebo není propaganda? Chlape, ty budeš velkej logik.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    Chápu správně, že to sem nepatří, protože to není proruská propaganda, není to dezinformace ani manipulace, tedy je to pravda? Tak díky.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    KAJJAK: Přesně. Nejsem schopen identifikovat, jestli to je propaganda nebo pravda. Takže potřebuji tvoji pomoc, abych se nenechal ošálit.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    COWBOY:

    to nam rekni ty sam, veris clanku ze je pravdivy nebo si myslis ze to je kremelska propaganda a manipulace?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    DUL: víš, co je to kurva názor? názor je hovno
    tyvole, moje máma se dostala na nyx?!

    BIS zachytila placenou propagandu z Ruska, zapojily se i známé osobnosti - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/domaci-placena-propaganda-z-ruska-40444743
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    už se toho chytila i média, např

    Koudelka: Ruský agent v Česku platil tisíce eur za propagandu o válce. Využil i známé osobnosti | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/rusko-cesko-propaganda-ukrajina_2309251155_mst
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    no comment... #propaganda

    CDR
    CDR --- ---
    Vždy vaham, kdy se jedná o svině, které tomu věří a svou defektní víru aktivně šíří pomocí fb a Twitteru. Zdarma.
    Nebo o svině, které tomu věří, ale navíc jsou dotováni z Kremlu.
    Nebo svině, kteří tomu ani nevěří, ale kvůli penězům tuto propagandu generují, šíří a sdílí.
    Mluvím konkrétně třeba o profilech na fb, kde i přes velký dosah nejde jejich propaganda monetizovat, narozdíl od YouTube, webových stránek atd.
    ***
    CHCIMÍR
    nadávka směřovaná na ty spoluobčany kteří chtějí mír a nepřeji si aby byla Česká republika nadále zatahována mstivou politickou reprezentací do války popravdě netušil jsem že se někdy dočkám toho aby byl jedinec požadující mír terčem veřejného posměchu, protože jsem měl za to že většina psychicky normálních psychicky zdravých jedinců tak nějak inherentně chce mír, je obtížné pochopit že by někde existoval člověk který není psychopat a současně chce válku s všemi jejími průvodními jevy jako třeba destrukce civilního majetku, mrtvý ,zmrzačení ,zranění a podobně, jenže to jsem nedocenil novou generaci hipsterů ošlehaných větráky v kavárnách a zocelených ve válkách o poslední mandlové laté , kterým válka nevadí protože měli dobré skóre call of duty blacks, obávám se že spolu s nadávkou CHCIMÍR její i uživatelé odhalují nechutně mnoho ze svého psychopatického nitra, kdy nepřímo deklarují že to je správné. Vtipálci na tohle slovo prostě musíte mít žaludek.


    ***

    Doprovodná fotka mluví za vše a je esencí celého toho zvastu (který je dost možná výstupem z chatgpt)
    Onou fotkou je Zelenský za mřížemi v oranžovém vězeňském munduru.

    ***

    Facebook
    https://www.facebook.com/kucera.josef.33
    CDR
    CDR --- ---
    HARDCABB: díky, takže to je "čerstvý", nikoliv Debalceve. Ale RU propaganda jak vyšitá.

    Ale aspoň jedna věc, se kterou jsem počítal, se potvrdila, autor je Mgr. Petr Duchoslav, který psal dříve ty nejtoxičtější (antieu, protimigrční atd.) články na security magazínu.
    GORG
    GORG --- ---
    KEB: hele a ten odkaz na clanek to bylo ze jako ta ruska propaganda nebo parodie na ni nebo nahodne rozlozeni odkazu ? :-)

    ja si teda fakt pri cteni nebyl jistej, jestli to ma parodovat takovou tu pohorsenost z prorusky propagandy anebo jestli to autor myslel vazne, ci jestli to ma byt konkretne ta propaganda
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Znáte tenhle YT kanál? Má celkem zajímavé myšlenky k válce, z různých pohledů se snaží vysvětlovat RU myšlení včetně propagandy

    The Postmodern Hell Of Russian Propaganda
    https://www.youtube.com/watch?v=_j6Vg7yLx54
    GORG
    GORG --- ---
    KAJJAK: Tak jak jde to zakladani klubu? :-)
    ode mě a boys tam už hlasy pro máš

    12 hlasů pro | 26 hlasů proti

    jsem ti říkal, že na nyxu svobodná diskuze nekvete. tohle je vizitka nyxu. žádná taková diskuze tu není, takže tu nejde o to, že by byla redundantní.
    a když se podíváš, jaké jiné diskuze se mezitím schválily.. :-)
    to je vizitka nyxu... můžou si ji archivovat , přišpendlit na stěnu a chlubit se tím pak po letech vnukům, jak zabránili svobodný (proruský) diskuzi, která ohrožovala demokracii a svobodu.. i lásku :) když šíříš propagandu, fantazii se meze nekladou ,)

    mi přijde celkem komický, do jakých tu mám i už mnoho zákaz vstupu... ironie je taky do klubu "Věci veřejné" :-)
    Já přitom mluvím slušně, nikomu ani nenadávám do ovcí apod. , netrollím, nespamuju.. ale holt když vidím téma, umím se do něj zakousknout..poctivě a hluboko.....
    co jsem si všiml, tak spousta lidí spíš jede hodně po povrchu.. a hlavně očekávají, že ten druhej změní názor, ale když se to neděje, tak mu nadávaj.. říkají oblíbené fráze jako "perly sviním".. "jak házet hrách na zeď".. prostě že ta diskuze je pro ně proto zbytečná.. prostě trpí chorobnou představou, že je možné někomu na internetu změnit názor, což se skoro nikdy nestane.. tohle mi došlo už kdysi, když jsem si to taky myslel

    schválně si zkuste vyfiltrovat příspěvky OMNIHASHe v tom klubu "Covid - co bude dál " nebo jak se jmenuje

    já to udělal a docela jsem se bavil :-) dejte si tam maximální počet příspěvků na stránku a odfiltrujete si to.. furt se tam po někom vozí.. ani 1 reference na nic.

    namátkou
    "naopak, na tuhle šanci jsme čekali 300+ let, a teď si ji vzít nenecháme. Žádná další možnost, jak očistit lidskej genom od lumenů už nenastane, rozhodně ne takhle krásná a jednoduchá, nepochopíš, halt do dalšího kola nepostupuješ. Já sem pro maximální svobodu všem expertům, páč v tomhle případě rozhodně platí, že čím víc antivaxerů, tím míň antivaxerů.!

    jo jednu referenci jsem tam zahlídl.. adresovanou paní TAPINĚ. tvrdil pravý opak toho, co říkala ona . ta mu neodpověděla (jsem se schválně mrkl, jestli na to nějak reagovala ,)) ). takhle má vvypadat asi diskuze :-))

    takže zřejmě ty dva protichůdný názory jsou obojí pravda

    ale nechce se mi to řešit tady, protože se asi chytám do pasti, když tu na vás budu reagovat :-) ale holt když to jinde nejde a ty si to načal...

    jinak celkem ticho tady.. Peková a tvořivá společnost je sice pěkný, ale já bych rád viděl nějaký pořádný konspirace.. celkem to flákáte.. (kvantitou i kvalitou)
    hlavně pokud to je celé postavené na tom, že Tvořivá společnost je nějaká ruská konspirace, tak by ty posty tady měly nějak víc rozebírat a dokládat.. jak říkám vždy reference reference reference :-) konkrétní citáty. já bych osobně vytáhl konkrétní pasáže , který budou nejodstrašující, a pěkně dokládat jejich skryté sektářské cíle. Já o nich slyším prvně, tak sám nevím, o co jde.

    podobně to bylo s tím Duginem.. prokazovat, že je to "Putinův mozek", a co vlastně říká... vypíchnout ty pasáže.

    ad video .. to bylo takové pěkné povídání plné lásky a hopia , že jsme v simulaci. nějak jsem se taky moc nedozvěděl.. pokud vím, tak vědci někdy kolem roku 2012 přišli s hypotézou, že je vesmír hologram, a že jsme projekcí 2D na 3D , kde tou 2D plochou je horizont události černých děr, což mi myslím i říkal jeden ketaminový odborník ,) a docela to dává smysl.

    ono jak je to podávaný to skoro vypadá, že ruská propaganda/dezinformace je kolikrát i předpověď počasí :-) spiknutí jde vidět všude, ale jestli je objektivně relevantní, je věc jiná..


    MINERWA: jako jo, ale jak říkám.. tam jsem na návštěvě a nechci tam chodit tolik v botech a tak :-) hlavně je to tam offtopic a to není úplně dobrý feels..
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    Stotřináctiletý voják dezertoval s tankem Leopard do Ruska, tvrdí dezinformace. Taková představa je více než směšná - Forum24
    https://www.forum24.cz/stotrinactilety-plukovnik-dezertoval-s-tankem-leopard-do-ruska-tvrdi-dezinformace-takova-predstava-je-vice-nez-smesna/
    Zvláště na slovenském facebooku se šíří zpráva o plukovníkovi německého bundeswehru Alfredu Liskovovi, který dezertoval z Polska do ruské Kaliningradské oblasti i s tankem Leopard. Informaci hojně sdíleli milovníci konspiračních teorií a proruských dezinformací.

    „Německý důstojník ukradl tank Leopard a přeběhl do Kaliningradské oblasti, kde požádal o politický azyl v Rusku,“ píše se v příspěvku, který dále pokračuje, že Alfred Liskov, jak se má onen důstojník jmenovat, plánuje tiskovou konferenci.
    ...
    Pod tímto statusem, který během chvíle zaznamenal desítky sdílení, se hned objevily souhlasné komentáře. „Když politici blbnou, obyčejní lidé se selským rozumem mohou situaci vyřešit po svém a snad zabránit krveprolití,“ napsala jedna z uživatelek sociální sítě.
    ...
    Ovšem nejpikantnější na celé věci je, že autor původní dezinformace se neobtěžoval vymyslet si jméno údajného přeběhlíka a použil skutečnou osobu, jež z německé armády do Ruska opravdu dezertovala. Příslušník 222. pěšího pluku Alfred Liskov 21. června 1941 přeplaval řeku Bug, vzdal se sovětským pohraničníkům a při výslechu uvedl, že Hitler se 22. června chystá Sovětský svaz napadnout.

    O konci tohoto muže, jenž se narodil v roce 1910, se toho příliš neví. Poté, co jej aktivně využívala sovětská propaganda, byl najednou 22. ledna 1942 zatčen obávanou tajnou policií NKVD. Po zatčení se u něj měla projevit psychická choroba, kterou možná jen předstíral. I tak byl však v červenci 1942 odeslán na Sibiř, kde jeho stopa mizí. Údajně zemřel za podezřelých okolností koncem roku 1943 v Novosibirsku.

    Nicméně představa, jak stotřináctiletý Alfred Liskov, nyní již v plukovnické hodnosti, krade tank, který Ukrajina ještě ani nemá k dispozici, je více než směšná.
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    následky propagandy:

    https://twitter.com/nexta_tv/status/1604243809839087616
    DIVER
    DIVER --- ---
    Propaganda ve válce. Ukrajinci se snaží udržet podporu Západu, Rusové přízeň vlastních obyvatel | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/valka-na-ukrajine-rusko-kreml-propaganda-podpora-zapad-putin-zelenskyj_2212070600_aur
    VXP
    VXP --- ---
    VYHULENY_UFO: písnička stojí za hovno, ale kde přesně je ta prokremelská propaganda? Jediné co tam zpívá je že se neví, jestli raketa byla ukrajince nebo rusa... čímž odkazuje na tento článek...

    Poláci brzy věděli, že raketa je ukrajinská, v rozpacích čekali na USA - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/polsko-raketa-przewodow-ukrajina-usa.A221118_102923_zahranicni_bro

    Ta "písnička" má být reakce na aktuální dění, ne nějaké politické vyjádření...
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    lmao, prý evakuace Cherosnu opět všechno perfektně podle plánu #propaganda

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam