• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAMAHLProkremelská propaganda, dezinformace a manipulace
    V tomto auditku se zaměřujeme na dokumentování a odhalování prokremelské propagandy všeho druhu. Vítány jsou relevantní zprávy z důvěryhodných médií, screenshoty ze sociálních sítí nebo i osobní zkušenosti a postřehy a diskuse k nim.

    U příspěvků dokumentujících propagandu musí být zřetelné, že se jedná o dokumentaci propagandy a pokud možno kdo a jak ji šíří. Snažme se, aby nemohlo dojít k záměně propagandy, za naše vlastní postoje. Můžete použít hashtag #propaganda. Příspěvky dokumentující propagandu můžete pro ostatní udělat zajímavější doplněním nějakých vysvětlujícím komentářů.

    ZAKÁZÁNO je zde ale vyjadřování názorů, které lze interpretovat jako schvalující k putinovskému režimu nebo relativizující jeho zločinnost. Není zde na místě ani diskuse o propagandě jiných typů.
    rozbalit záhlaví
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    VYHULENY_UFO: nebyl to francouz? #kecy
    XARGH
    XARGH --- ---
    CDR: #kecy
    co mi to jen pripomina...
    ...provokacne oslavnou pisnicku od Letova (sovetskej punker) a spol:

    "Фантом," группа "Коммунизм." "Phantom," by the band "Communism." 1989
    Znovu kráčím po cizí zemi.
    Mám zapnutou helmu, když jdu.
    Můj fantom je rychlý jako jestřáb.
    Na obloze modré a jasné
    s řevem nabira výšku

    Vidím červenou čáru na obloze
    To je MiG-17 na jeho ocase
    Vidím Richarda a Boba
    Vidím Richarda a Boba, jak jdou vstříc rakvi
    Můj Phantom ztrácí výšku

    No, doma na mě čeká moje žena
    Možná je teď s někým jiným
    Bojujeme ve Vietnamu
    S sikmookým dobytkem
    Tady nevyhrajeme.

    Plazím se po spálené zemi
    Je škoda, aby mladí umírali
    Matky se budou modlit
    Budou tlouct hlavou o zem
    Budou nuceni znovu bojovat.

    U výslechu jsem byl jediný, kdo se ptal:
    "Kdo byl ten pilot, co mě sestřelil?"
    A odpověď jsem dostal od toho chlápka s očima,
    který vedl výslech:
    "Sestřelil vás náš pilot Li Si-sing."

    Lžeš, ty šikmooké prase.
    V přilbě jsem slyšel jasně:
    "Ty jsi Petr, ty mi kryješ záda,
    JA Ivan, Fantom."
    Sestřelilo mě sovětské eso Ivan.

    Někde daleko v mém rodném Texasu
    Tam žije moje matka a otec
    Můj Fantom jako mrtvé zvíře
    Na zemi, rozbitý
    Už s ním nikdy nepoletím

    "Фантом," группа "Коммунизм." "Phantom," by the band "Communism." 1989
    https://www.youtube.com/watch?v=mA7rFSnke7Q
    PUDIL
    PUDIL --- ---
    ALDARION: Ja vedel, ze verit nebude nejlepsi slovo, proto jsme to dal do uvozovek. Verit nevyzaduje overovani a nemusi byt podporeno fakty, ja prave myslel to, ze zastava dva jasne protiklady.
    Jako priklad doublethinku bylo v 1984 aplikovan vzorec 2+2=4 a zaroven 2+2=5. Coz vyvolavalo slusny problem, pokud mela byt obe tvrzeni platna naraz. Chapu, ze u historie je tohle tezsi, fakta jsou jedna vec, ale jejich interpretace druha i v ramci racionalni debaty.
    U Rusu me (IMHO) prijde, ze jedou v modu vsichni lzou, tak budeme rikat to co nam zrovna hodi a co zabere na danou skupinu. Na zapade me zatim prijde, ze vetsina tech co hlasa tyhle kecy jede v masibl modu.
    Nicmene tohle je debata idealni tak ke 3.pivu a nakladanemu hermelinu v dobre hospode, tak at to tu neplevelime :D
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    VYHULENY_UFO: ještě měl do publika házet ty svoje bonbóny...
    #kecy
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    YBUKO: hele já to nechápu, mně to vyznívá tak, že ten "reset" je jakože špatně podle nich? A vlastně co jsem to kurva viděl?? #kecy
    EKG
    EKG --- ---
    QWWERTY: Ted jeste aby pak nezapomnely prepnout na to puvodni nastaveni "make everyone gay" a bude konecne klid na Zemi. #kecy
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    VYHULENY_UFO: Tak si říkám, bejt hospodskej a tohle mi přijít na bar, tak jim nenaleju.
    #kecy
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    HAR4NT: jestli ty nepamatuješ ještě Totální Nasazení! :) #kecy
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    GORG: ty ****** ****** ******, kde ctes ze nevim co jsou PSYOPS? dodej data nebo tahni a kecy si laskave nech od cesty.
    a klidne dodej i U.S.S.A propagandu, zjevne ji mas plnej suplik, a jeste rada od cesty... spatnej preklad z rustiny uplne za americkou propagandu nepovazuji
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam