• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KULHYUI design, design systémy, interakční design, ♥ Figma
    KULHY
    KULHY --- ---
    DSTEPZ:
    1. Osobne preferuji desktop app. V browseru je sice temer identicka, ale par rozdilu by se naslo — v browseru jsou nejaky key shortcuts clashe, reseni tabu neni tak elegantni a jako v izolovane appce a mota se mezi ostatni taby, mozna i nejaky memory management.
    2. Dej si ofiko seznamku od Figmy https://www.youtube.com/playlist?list=PLXDU_eVOJTx7QHLShNqIXL1Cgbxj7HlN4 a treba tohohle typka https://youtu.be/FTFaQWZBqQ8 , nicmene pocitej s tim, ze zrovna pribylo dost novinek a ty navody nebudou konzistentni, ale tu zakladni koncepci te nauci. Responzivitu vetsinou resim nekolika breakpointy, s tim ze se snazim delat si vetsinu komponent fluidnich, aby mi to nezabiralo moc casu preskladat, protoze ve chvili kdy kvuli sirce breakpointu potrebujes zmenu z horizontalniho razeni na veritkalni, tak si to musis seskladat sam, to Figma neumi (wink Webflow).
    3. Zacal bych plugin-free a spis si delal seznam limitu na ktery narazis a az casem zacal zkouset pluginy, ktery je zkouseji odstranit. Ja ted ceknul seznam mejch pluginu a v podstate nepouzivam zadnej. Pokud delas hodne foto-rich weby, apps tak bych mozna zkusil treba Unsplash.
    4. Zase bych preferoval na zacatek pro pobrani principu, si to zkouset vsechno delat sam. Nicmene MUI i Bootsrap maji treba vlastni ofiko library pro Figmu (a minimalne MUI placenou).

    Dulezity je hands-on a hlavne poradne projet ten auto-layout.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    Ahoj, rozhodl jsem se, ze zkusim nasmrdlat nakej web ve figme (HP/Lander/Form) a vzhledem k tomu, ze jsem doted kreslil vse v XD se chci zeptat na nasledujici.
    1. Na Figme mam ucet, ale koukam, ze muzu kreslit jak v prohlizeci, tak v appce. Je v tom nejakej zasadni rozdil?
    2. Nemate nekdo tip na nejakej YT kanal, kterej vam pomohl zacatecnikovi pochopit interface a tvorbu komponent + responzivitu?
    3. Budu vdecnej za kazdej tip na uzitecny pluginy
    3. Komponenty kreslim vetsinou s vyuzitim principu MUI Boostrap Vue/React framework. Narazil sem na zajimavy design kity, ktery by urcite v mnohym usnadnily praci viz. treba https://antforfigma.com/
    Mate s tim nekdo zkusenost? Nebudou to vyhozeny penize?

    Moc diky za odpovedi
    KULHY
    KULHY --- ---
    HAVANA: Nehazej nas do zita, Figma je casty tema, ale Chci se tu bavit o UI obecne a ne jen o toolech. :)
    HAVANA
    HAVANA --- ---
    KULHY: Aha...já hledal ux auditko někdy v únoru a nenašel sem...Pak sem chvilku řešil, jestli ho nezalozim, ale pak sem na to nějak zapomněl..

    Přesunu se tam, tady je to stejně team figma :D
    KULHY
    KULHY --- ---
    HAVANA: Ale proti rozsirovani releventnich obzoru samo nic nemuzu namitat. :)
    KULHY
    KULHY --- ---
    HAVANA
    HAVANA --- ---
    Konference X4B 2022 - experience for business
    https://www.x4b.cz/
    CHEMIX
    CHEMIX --- ---
    Vaclav Vancura aka xycht na nyxu, jestli tu jeste byva sam nevim, a jsem ted na telefonu a zde to doklikavat moc nechci ale bude na tom meetupu Figmy v Praze
    KULHY
    KULHY --- ---
    UMIAKI: :D … ale v dobrym, networking je dulezitej a budu rad kdyz tu poznam lidi z oboru. Jen mi prjde matouci v novym klubu na nyxu, mluvit o Vaskovi jak kdyz je kazdymu jasny o koho jde.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    KULHY: "Václave, jestli jsi tady s námi, tak zaklepej dvakrát."
    KULHY
    KULHY --- ---
    CHEMIX: A kdo je to ten Vaclav? Je tady s nama?
    HAVANA
    HAVANA --- ---
    CUBICULA: To vypadá zajímavě, díky
    CHEMIX
    CHEMIX --- ---
    @havana daji, vice by rekl Vaclav jak s tim pracoval v Microsoftu
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    HAVANA: nezkoušel jsem, ale Antetype by tě mohl zajímat
    HAVANA
    HAVANA --- ---
    KULHY: Okej, tak to asi zůstanu u axure, už ten mi občas nestačí na to co potrebuju
    KULHY
    KULHY --- ---
    HAVANA: Imho jakykoliv navrh 2d user interface. Oproti Axure ale cekej mensi moznosti prototypovani, ale uz se tam taky da udelat dost parady.
    HAVANA
    HAVANA --- ---
    Daj se ve figme dělat i standalone aplikace, a pristrjovy guicka, nebo je to čistě webovej nástroj?

    Teď používám axure, ale figma má docela hype, tak jestli nejsem ve špatným nástroji :D
    CHEMIX
    CHEMIX --- ---
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    KULHY: Omg, ted jsem to zkusil znova a mam to tam 🤷‍♂️ Asi jsi to odspuntoval, dik :)
    KULHY
    KULHY --- ---
    Celej ten update je fakt silene nabouchanej. Doufam ze vyvojari udrzi tempo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam