• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KULHYUI design, design systémy, interakční design, ♥ Figma
    KULHY
    KULHY --- ---
    Resite nekdo tabulkovy radky ve Figme v komponentach? Pripadne neznate nejakej nahlednutelnej system, kterej tohle resi?
    KULHY
    KULHY --- ---
    Jasny, clovek snadno uveri vsemu dneska — sorry. :)
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    KULHY: pak ok, ale nenapadlo me, ze tady v UI auditku se uz taky jednou fake news :)
    KULHY
    KULHY --- ---
    MIKULAS: Tak mozna kdyby to bylo real… :)
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    KULHY: hrozna arogance
    KULHY
    KULHY --- ---
    Dneska pobavilo:

    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    KULHY: jj pro mě to byl fakt problém... ten Sketch byl tehdy super. Dokonce jsem si poříil Mac Mini a soft co mi umožnil použít klávesnici a myš na dvou PC zároveň. Je to velký handicap, ale stálo to za to.
    KULHY
    KULHY --- ---
    JARDABEREZA: Rekl bych, ze jim ujizdi vlak (ta Mac exkluzivita je myslim docela problem), snazi si dohanet, ale Figma to drti.

    Tady je nejaka anketa z 2021, myslim ze dneska uz jsou nuzky jeste rozevrenejsi.
    Design Tools Database - UI Design Tools | UX Tools
    https://uxtools.co/tools/design/
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    KULHY: Sketchi se teď nedaří? Už 3 roky nedělám weby, tak nejsem v obraze :-D
    KULHY
    KULHY --- ---
    PETRPEDROS: No me se jako uzivatelovi ten konkurencni boj o predni UI tool libil. Kdyby se Figma prilis "adobizovala", tak treba to je jeste prilezitost pro Sketch zvednout se z prachu.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    PETRPEDROS: No to si právě říkám jestli chtějí vyvýjet dvakrát stejný software.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    KULHY: Mě už se to stalo s makromedia flash 2004 a taky jsem to přežil. :) Myslím si že teď naštěstí končí rozhodování jestli to udělám v XD nebo ve FIGMA. :)
    KULHY
    KULHY --- ---
    PETRPEDROS: Jako docela jsem zamrznul po otevreni mailu. Nezbyva nez doufat, ze to prezijeme…

    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    A je to tu na co jsem dlouho čekal.

    Adobe - Adobe to Acquire Figma
    https://news.adobe.com/news/news-details/2022/Adobe-to-Acquire-Figma/default.aspx
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    CUBICULA:

    obecne by asi mely, ale treba optimalizaci pro slepe nedelaji dokonce ani nektere obce i kdyz to maji mit hotovo ze zakona...
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    KAJJAK: Pravda, špatně jsem se vyjádřil. Nedávno jsem třeba sháněl sít proti hmyzu a všechny weby firem, který to dělaj jsou příšerný. A ti nikdy žádného UXáka nenajmou. Většina z nás se pohybuje v ecomerce, startupech atd.

    Obecní weby mají být přístupné, což má za následek i dobrou použitelnost. Přístupnost by měla být součástí návrhu bez ohledu na zákon.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    CUBICULA:

    a treba obecni weby by ze zakona mely byt hodne pouzitelne trreba i pro slepe...
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    CUBICULA:

    to bych nerekl... I prezentacni stranky se hodne AB testuji i co se tyce UX aby se zvysovaly konverze...
    KULHY
    KULHY --- ---
    CUBICULA: Nevim jestli to dokazu takhle specificky jmenovat a je treba rict ze metody nepouzivam jako jednotlivec, ale jako soucast tymu. Urcite procesne jedeme double diamond nebo 4D. Nastrojove bych zminil user journeys, divergenti workshopy.
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    KULHY: V kontextu tohodle klubu tím myslím navrhování interaktivních digitálních věcí. Velký weby, služby, ecommerce, appky. Vyjímám z toho prezentační weby firem, produktů a podobný věci, který jsou víc grafický design a zas tolik tam na použitelnosti nezáleží.

    Jaký metody design thinking používáš při návrhu rozhraní?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam