• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 20.9. Den smažené rýže, Den provázkových sýru(včetně korbáčiků) a Světový den uklízení
    TILIO
    TILIO --- ---
    XBAHNO: Hehe moje oblibeny tema - lidovy znalosti teorie mnozin, nekonecen a zakladu matiky! Zkus se nekoho zeptat co to znamena "iracionalni", bude sranda! Nebo nahod nejakou klasiku: je prirozenejch cisel (1, 2, 3, ...) stejne jako celejch (totez + do zaporu)? Pulka ti vysvetli, ze jich je 2x tolik +1 za nulu... Koncept ze iracionalnich cisel je nejen vic, ale jaksi megamoc nejvic vic nez racionalnich radsi ani nezminovat...
    //le pardon za lehky OT, ale ja tohle uplne miluju :D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TILIO: Jsem nevěděla, že jsem inženýr 😁
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    XBAHNO: stačí... díky za připomínky, klíčenky si vemte v krabici u východu z cirkusového stanu
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    FIONOR: To nestačí. Mléčná dráha má dle googlu 10¹⁸km, takže ještě 8 míst příhoď.

    NELLAS: Na jednu stranu mám radost, na druhou stranu mě přijde smutný, že je nutné dospělým lidem sdělovat, že π je iracionální. Ale už jsem tak nějak prokouk, že mé představy o znalostech matematiky průměrného člověka jsou nerealisticky optimistické.
    TILIO
    TILIO --- ---
    Na to byl na internetu takovej for:

    3,14 - staci vetsine lidi.
    3,14159 - staci vetsine inzenyru.
    3,141592653589793238...... - jsi kokot.


    A druhej vtip:




    Nic no, tak zas k vazny praci.
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    NELLAS: Přitom ke spočítání obvodu galaxie s chybou menší než 1 centimetr stačí znát Pí na 15 desetinných míst.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    XBAHNO: Dneska slaví i ČT24:
    ➕ Archimedova konstanta, Ludolfovo číslo anebo nejznámější název – číslo pí. Na dnešek připadá jeho den. Datum 14. 3. odkazuje na jeho zjednodušený zápis: 3,14. Od roku 2019 je to taky Mezinárodní den matematiky.
    ➖ I když se pí nejčastěji zapisuje jako 3,14, ve skutečnosti je nekonečné. Nadšenci dokonce pravidelně soutěží v tom, kolik desetinných míst zvládnou zapsat z paměti.
    ✖️ Platný rekord drží Ind Sharma Suresh Kumar, který si jich ve správném pořadí zapamatoval přes 70 tisíc.
    ➗ Pochopit číslo pí přitom znamená porozumět poměru mezi průměrem kruhu a jeho obvodem. Pokud kruh s průměrem například jeden metr rozbalíme, zůstane nám linie právě o délce jednoho pí metrů.
    MATISK0
    MATISK0 --- ---
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Jinak já samozřejmě slavím, prozatím alespoň Den π. Stylově.

    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    F1GURK4: No a je Mezinárodní den pokládání otázek... Otázka je, kdo si nepoložil otázku, co dneska slavit?
    F1GURK4
    F1GURK4 --- ---
    Hlásili teď na ČR2, že je dnes mezinárodní den otázek. A já se ptám, kde o tom máme oznámení v záhlaví?
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    TILIO: anebo se tam octnout za zvlastnich podminek jako Mozambik anebo Rwanda...
    TILIO
    TILIO --- ---
    XBAHNO: Rugby bylo vcera a vyhrali Irove.

    A jste stoji za zminku ze:
    - do Commonwealth se da vstoupit i vystoupit, posledni pristoupili Gabon a Togo (2022) a vystoupilo ZImbabwe (2003), a
    - muzete se stat republikou a stejne v Commonwealthu zustat (jako to udelal Barbados, 2021).

    :)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Fakt si nikdo nešel zahrát kriket? Nebo rugby? Ani nenosí šperky? A kam zmizeli anální šperky s ocasem?
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sex-erotika-pomucky-anal-penis-klystyr-drazba-stat-financni-sprava.A220826_084913_domaci_lisv
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    XBAHNO: Hmm, montérková sukně...
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    NELLAS: A den sukni! To je trestuhodne, ze jsem oboji nezahrnul do vyberu. Jdu se tise stydet do koutka. No alespon mam co na priste.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    A dnes máme Mar10 (Mario) day. Takže kdo si dnes vezme montérky a červenou košili?
    SOLNAKAR
    SOLNAKAR --- ---
    ELHO_CID: Ten příběh mi tak nějak připomněl Pratchettův Podivný regiment.
    EKG
    EKG --- ---
    XBAHNO: Barbie neni masturbacni pomucka? Davat ji detem je samozrejme uchylny, ale ty proporce maji sve opodstatneni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam