• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 20.9. Den smažené rýže, Den provázkových sýru(včetně korbáčiků) a Světový den uklízení
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Není tu World stationery day! Protestuju!
    MOTYLEK
    MOTYLEK --- ---
    A já mám dneska narozeniny. Takže si dám ten Sauvignon a pak si pořádně ZAŘVU!!! A když mi Sauvignon nebude chutnat, tak ho naliju nějakému laboratornímu zvířeti. :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    XBAHNO: SORRYJAKO! JDU SI KOUPIT TEN SAUVIGNON NA VEČER.
    TILIO
    TILIO --- ---
    Tak jsme se aspon neco dozvedeli o zahricnich svatejch... :D A ted pujdu asi posimrat nejakou laboratorni mysicku (na sauvignon blanc je jeste brzo).
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    A VŮBEC, CO JE TO TADY ZA POŘÁDKY, DNESKA TO MÁ PŘECI VYPADAT TAKHLE!!!
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    XBAHNO: ahá!
    BLABOUS
    BLABOUS --- ---
    Wiki píše:

    "Ve většině zemí se svátek svatého Jiří slaví 23. dubna. V českých zemích, na Slovensku a v Polsku se svátek svatého Jiří slaví až 24. dubna, protože na 23. dubna připadá den umučení svatého Vojtěcha, a tak se svátek svatého Jiří posunul o den později."

    Dalo by se říct, že si ta umučení měli tenkrát líp rozvrhnout, abychom v tom neměli zmatek. Dva svatý v jeden den je prostě příliš. :-)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    TILIO: HAH! Wiki rika:

    24 April

    Exceptionally in the Czech Republic, Hungary and Slovakia, Saint George's Day comes on 24 April. The reason why it was moved from 23 April in case of the Czech's svátek sv. Jiří is, that there is a day of St. Adalbert of Prague (in Czech Svatý Vojtěch), Czech national patron saint, who was martyred on 23 April 997.[33] It is celebrated in a special way.

    In Hungary, 24 April is the day of Saint George the Dragonslayer, thus it is the name day of men named György. It is also the Day of the Police, who honour him as a patron saint.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    TILIO: Neni to spis naopak? Ze si anglani soupnou oslavy na nedeli? Protoze i muj stolni, obycejny, nudny kalendar rika, ze dneska ma svatek Jirka a to asi nebude nahoda.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TILIO: jako asi je to tím, že jsem ještě neměla kafe, ale pokud vím, sv. Jiří je každý rok 24...
    TILIO
    TILIO --- ---
    Hah! Den Sv. Jiri je normalne 23.4., ale vypada to, ze je presunutej na pondeli, protoze dle krestansky logiky vcera byla nedele a nedele je dulezitejsi nez feast day nejakyho svatyho, takze je Sv Jiri az dneska.

    Dluzno podotknout ze v Anglii to takhle uplne nefunguje, jak je tam St George narodni patron, tak se slavi (nebo spis "slavi") normalne klidne v nedeli.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Když se k tomu nikdo nemá, tak good evening y buenas noches.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Právě jsem zjistil, že je i Den mateřských škol. Tak přemýšlím, jestli půjdu z práce už po O a nebo si někam zalezu a půjdu po SPA.
    EKG
    EKG --- ---
    Zda se mi to, nebo Anna z Ukrajiny dneska taky oslavovala?

    TRIP in #ukrainianwordoftheday
    https://youtube.com/shorts/M2RcugB5E_k?feature=share
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    letmým čtením názvu v seznamu diskusí jsem došla ke "světovému dni investičních bicyklů".

    při cenám jízdních kol mě to zarazilo jen velmi málo!
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    V souladu s nejlepší tradici přináší Společnost pro oslavy neobvyklých svátku nepravidelné okénko

    TIP NA TRIP
      CYKLISTA



    Nevíte o nějakém investičním fondu do diethylamidu kyseliny lysergové? PM...

    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    K dnešnímu Světovému dni hemofilie mám jen krátkou báseň:

    Dřevorubec v lese kácel,
    sekl se a vykrvácel.
    Marně svíral pěstičky,
    neměl krevní destičky!
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Newsletter od Dedoles :D

    EKG
    EKG --- ---
    QUANTI: A jaky model? Ja jsem byval Dr.I, ale po puberte jsem zmutoval na D.VII.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam