• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    NAVARA
    NAVARA --- ---

    Je mi…

    130 hlasy od 130 respondentů

    KOJA
    KOJA --- ---
    JANFROG: To mi prijde, ze se dost lidem jeste podari vyresit. Nejake mira kompromisu je nutna ale relativne malo lidi je tak uzce vyhraneno, ze by nenasli neco co je bavi a nekdo to potrebuje/zaplati.
    Castejsi kamen urazu je IMO budto nemoznost delat remeslo v takovy kvalite jak by clovek chtel (neresim proc a jestli to dava smysl) a nebo to, ze cloveku nedava smysl jak firma funguje - neadekvatni vybaveni, nesmyslny proces, nejaky manazersky cargo-cult, ... (ten pocit opet muze mit ruzny duvody).
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    KOJA: No jo, problem je, jak pretavit to "hrani si s pocitacema" do neceho co za co nekdo plati...
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    44
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    Book, ale doufam ze se toho nedoziju!
    MARTASTAIN
    MARTASTAIN --- ---
    Táhne mi na 38, takže book :) Brzy to bude aktuální.
    SIGN
    SIGN --- ---
    KOJA: Pridavam si klub do sledovanych, diky, protoze se u nekterych vyvojaru blizime k tomuto cislu. :) Nedavno jsme to probirali, jestli je to porad bavi a bavi. Ale zaroven se trosku asi vymykame. Jsme mensi mezinarodni asynchronni, calm a remote firma, co ma vlastni produkt (SaaS) a delame na vecech co nas bavi, max 40 hodin tydne. Vyzev mame dost, uz diky 20+mio uzivatelum.

    A teda uz i "zahradnika" mame, nebo cloveka (40+) co se presouva v lete na mensi jachtu v Recku, kde plachti a do toho i pracuje.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HOWKING: Vsak to muze byt definice ne?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KOC256: Jen otrava stereotypem. Furt ty samé problému a řešení. Žádná invence a výzva.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOJA:
    Krize středních let? :)
    KOJA
    KOJA --- ---
    Zajimava vec - potkal jsem vicero kolegu programatoru kteri na prahu 40-ky vazne premysleli o tom najit si nejakou jinou karieru.
    Vsichni do jednoho to ale resili ne z toho duvodu, ze by uz je nebavilo programovat ale jako nasledek unavy korporatem, pomery v konkretni firme, atp. Naopak kazdy jeden z nich po vecerech resil Arduina, domaci sit, nejaky "prapodivny" programovaci jazyk ... proste hrat si s pocitacema je porad bavilo, jen je stvaly okolnosti.
    KOJA
    KOJA --- ---
    Zalozeno l. p. 2022 v reakci na prave dobihajici diskuzi programatoru v nejlepsich letech v [Programatorska spoluprace - spoluprace na projektech, nabidky prace] kde je to asi off-topic.
    Je uz asi folklor, ze jsa teprve 35+ poter zakladam tedy diskuzi jako impostor.
    TORI
    TORI --- ---
    Vítejte a ať se vám tu líbí.

    Můžete pozvat své přátele.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam