• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    VONTRIX
    VONTRIX --- ---
    JIMX: Je to o dohode. Kazdy rok by to urcite neslo, ale v horach jsem nebyl 12 let a tak mi to manzelka navrhla sama, zda bych si ke 40 nechtel zase vyrazit. Zna me a vi, ze mi to na par let vydrzi :) A vydrzelo ... O deti se postarala a ja mohl vyrazit.
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    JANFROG:
    disky na jedne kšandě běhaly úplně v.pohodě.
    ale dva adaptery aby sj povidaly, mezi dvěma pc, to mi neslo.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    MLEKAR_STEIN: Rozhodit vic adaptecu a vic disku na jednom SCSI bus? Nebo je jen jeden adaptec a jeden a vice disku? Jeden host adapter (nejaky adaptec v PCI a / nebo kdo vi co SGI pouzivalo v XIO s jednim az dvema diskama mi chodilo bez problemu).
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    JANFROG: kdysi jsem to zkousel rozchodit s adaptec ah1542
    nerozchodil. prd jsem tomu rozumněl.
    blblo nasravení scsi.id
    dodnes si.myslim, ze to bylo blbým terminatorem.
    JIMX
    JIMX --- ---
    btw. jak takovýhle několikatýdenní zmizení ze světa kombinujete s rodinou?
    VONTRIX
    VONTRIX --- ---
    JARDABEREZA: jasne, ja si ke 40 nadelil 3 tydny v Kyrgystanu. Nastoupil jsem u Karakolu do hor a sel a sel a sel... a vzpominal, kdyz mi bylo 20 v Karakoramu, Himalajich ...
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    Zmenim trosku tema: mate nekdo zkusenosti s SCSI a s tim mit na jednom SCSI busu vic host adapteru ktery (zaroven) pristupuji k ruznym diskum?
    Mluvim o "klasickem" SCSI zacatkem devadesatek, zadny FibreChannel / SAS / iSCSI. Proste klasicke stare SCSI propojene "ribbon cable" s 72pin centronicsem.

    Ja to v tehle konfiguraci nikdy nepouzival - hodilio by se mi info o te fyzicke vrstve, co potrebuji, na co si mam dat pozor a tak.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    LARS_GUNNER: Kamaradka dela zahradnici a jako bavi ji to a je dobra a vsechno, ale vyzit z toho nemuze ani sama, natoz s detma.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    JARDABEREZA: Ale to vis ze jo! Ztratit se na par tydnu / mesicu v Tian Sanu nebo v Andach (ale ja radeji ten Tian San nebo Pamir) a zavzpominat na stare casy. Jel bych hned! Problem jsou deti, s nima nemuzes nic, tak akorat sedet na prdeli.

    Jinak uzivit se tim da, pred lety jsme v zapadnim Tibetu potkali svycara, co se zivil tim, ze pres internet prodaval informace zapadakum - kde je obchod, kde vam neco prodaji (v Tibetu byl problem cokoli koupit), kterym mistum se vyhnout, kde jsou checkposty. Zjevne to neslo dost na to zit tam - ne vsichni zapadaci jsou takovi strelci jako my tam jet bez permitu a vojenske checkposty obchazet obloukem v noci aby nas Cinani necapli (aby nam pak nezbylo nic nez stopovat zasobovaci nakladaky CLA).
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    Dálkové traily nikoho nebaví? Šel jsem Te Araroa trail na Novém Zélandu... prvních cca 700km v horách, kde často týden nemáte ani obchod a překvapilo mě, že místo mladých vysportovaných lidí tam jsou spíše čtyřicátnící a důchodci, ale ve výborné kondici. :-D Ale jestli se tím někdo uživí... to asi ne. Já jsem přemýšlel, že kdybych nemohl sehnat práci za dobrou cenu, kvůli dočasné turbulenci na trhu práce, tak si místo toho zajedu na nějakou výpravu.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KLEINZACH: Baví mě jen česání ovoce. Hrabání se v hlíně jsem nepřišla na chuť ani ve 40 😁
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    LARS_GUNNER:
    i atonomni pleci/sbiraci roboti jsou ve vyvoji
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    MLEKAR_STEIN: je s tím spousta práce tezke manuální práce, mnohem víc mě Teda uspokojuje vlastní Calvados, kvůli octu bych se s tím nedrbal :)
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    KLEINZACH: No jasně že nesnáším, hrozí mi tam otrava kyslíkem
    JIMX
    JIMX --- ---
    KLEINZACH: nesnáším a nemyslím si, že mě to někdy začne bavit ... a zrovna teď o víkendu mě čeká kopání záhonu na hrášek ... ble :-)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    jsem tu jedinej kdo ve 40+ jeste porad nesnasi praci na zahrade?

    na druhou stranu modovani traktoru... ;)
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    LARS_GUNNER: chtělmbych mit ovocný sad a vyrábět kvalitní ovocný ocet :)
    odrůdy jsou na to potřeba podobne jako na cider
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    QWWERTY: V pohode, vzdycky sem si rikal, ze delat zahradnika by bylo mnohem lepsi nez programovat.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    LARS_GUNNER:
    John Deere Reveals Fully Autonomous Tractor at CES 2022
    https://www.deere.com/en/news/all-news/autonomous-tractor-reveal/

    takze ti zbyva # learntomine
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    JARDABEREZA:

    US farmers win right to repair John Deere equipment - BBC News
    https://www.bbc.com/news/business-64206913
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam