• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    JINX
    JINX --- ---
    JINX: Já jsem toho názoru ze english by měla být v IT něco jako latina v medicíně. Je to dobre k tomu aby se lidi mezi sebou dokázali domluvit.
    JINX
    JINX --- ---
    E2E4: Je to počeštěna zkratka. Něco jako překládání TCP/IP do češtiny (doufám ze to neexistuje).
    E2E4
    E2E4 --- ---
    JINX: na nesprávné formy slova autentizace nadávám kudy chodím, ale co je špatného na SŘBD ?
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    JINX: to je neco od ceskoslovenskych drah?
    JINX
    JINX --- ---
    DAVIDOWITCH: Já jsem po tom pátral a snad to zavedl Prof. Pokorný ve svých skriptech a tak se to asi rozšířilo i k nám do Ostravy :-(
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    JINX: SŘBD meli ve slidech kluci na.. nejakej jinej IT magistr na CVUT FEL nez sem mel ja.. a doted to je running joke. :-D
    JINX
    JINX --- ---
    Mimochodem nic mě nedokáže tak rozpalit do bela jako Systém Řízení Báze Dat nebo autentikace/autentifikace 🙈
    JINX
    JINX --- ---
    To SQL má asi historické důvody: The acronym SEQUEL was later changed to SQL because “SEQUEL” was a trademark of the UK-based Hawker Siddeley aircraft company. In short, SQL was originally called sequel. Due to a legal challenge, the name was changed to SQL
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    SPIKE411: Skůjl je jeden a půl slabiky.
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    A jak čtete Subinacl?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Jeste jsem si vzpomnel na pekne "wizdl" pro WSDL ;-)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Sequel jsou dvě slabiky, hláskování SQL jsou tři… ajťák s trochou cti si snad vybere to efektivnější. 🙃
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    MARASAN: Já právě taky a pak sem před lety narazil na native spektra jejich síkvl. IEEE je áj-tripple-í a nenapadá mě jak jinak by to šlo
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    VIDA: programatorsky vecirek? to zni spis jako pracovni udalost... brr!
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DAVIDOWITCH: eskjůel, síkvel skoro nikdy. Co IEEE?
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Jak čtěte SQL?
    VIDA
    VIDA --- ---
    AMBIENTIUM: To mi připomnělo, jak sem tak před dvaceti lety četla knížku o SQL. Slibovali tam něco jako: "S tímto příkazem budete hvězdou programátorských večírků." Neměla sem odvahu to vyzkoušet.
    BURAN
    BURAN --- ---
    kurňa nemachruj tady...
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    E2E4: to se budeš muset zeptat Kopečka s Kučerou :-)

    :-))))

    Sálový počítač EC1021 - Úvod do programování v jazyku Fortran (1981)
    https://youtu.be/ljkMl5G00Gw
    E2E4
    E2E4 --- ---
    AMBIENTIUM: twl co je to vytaduj modulovku?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam