• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    GOSHEWAN: mas pravdu .. te casti co plati zamestnavatel se spravne nerika "nemocenska" ale "nahrada mzdy" a ze zakona je 14 dnu
    + "Hodinová náhrada mzdy pak představuje 60 % redukovaného průměrného hodinového výdělku." (x)
    tzn. chapu, ze lidi nechteji na nemocenskou, kdyz jim to znacne zkrati prijmy

    kdyz ma zamestnavatel jako benefit 100% nahradu plne vyplaty za prvni 2 mesice nemoci, tak na mesic lehnout penezenku neboli

    ten hlavni rozdil sickday / nemocenska bude urcite v mnozstvi administrace ... aka obvodak mi neda jednodenni papir na kocovinu
    ale hadam, ze ve zminenem pripade cloveka s borelizou by nebyl s papirama problem, takze mi to prijde podstatne lepsi "pojistka prijmu, kdyz se stane neco vaznejsiho" nez par sick days
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    QWWERTY: Nejsem si jisty jaky je rozdil mezi sickday (=plne zaplaceny den) a 100% hrazenou nemocenskou (predpokladam, ze do urovne platu, protoze nemocenska je nizka)
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    JINX: Luxus teda definuju jinak. Když už tak masox, to máš BSD s omalovánkama a konzistentním ekosystémem.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    MUXX: To by asi taky byla možnost. Bitlocker jsem tam už nastavil způsobem, že OS bez hesla ani nenastartuje. Tohle jsem tam dal hlavně kvůli možné krádeži. Dva oddělené HW disky už tam mám. Díky za tip, popřemýšlím o tom. Mohlo by to být fajn. Jenom mi to zkomplikuje zálohy :-D
    JINX
    JINX --- ---
    KOLCON: Win11 jsou dost luxus. Pro mě důvod přejít po > 10 letech na linuxu. Dokonce tam bezproblemu běží linuvove nativní aplikace.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    QWWERTY: jj, dostatecne inteligentni a zodpovedny lidi jsou zaklad uspesnyho byznysu. my uz treba roky neshanime a nebereme novy zamestnance, vystacime si sami ze sebou a nasimi obchodnimi partnery. nicmeme slychavam od nich obcas ruzny stesky, ze treba prijaty novy zamestnanec ma problem prijit rano na domluvenou schuzku a tak. vsichni lidi by chteli pekny prachy, ale pro ne musis neco udelat i kdyby to mel byt prichod k zakaznikovi v sedm hodin rano, kdyz si tak vyzada.

    nam ke konci roku odejde kolega z obchodniho, ale uz sme to nejak cekali, protoze v 72 letech uz mas narok nezit v stresu. nicmene ani ted nikoho novyho neprijmeme a jeho praci s vyplatou si rozdelime mezi sebe.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    FARIN: Ja sem nastesti tohle nikdy neresil, na client callu sem nikdy nebyl.
    MUXX
    MUXX --- ---
    JARDABEREZA: Ja mam laptop s dvema disky. Nastavene to mam tak, ze windows sifrovanemu linux disku nerozumi, a linux zas ten windows disk ignoruje. Zvazoval jsem jeste ten domaci windows zkusit zasifrovat bitlockerem, ale nestoji mi to za to.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    GOSHEWAN: seems legit, když máš kocovinu tak jsi objektivně sick. :)

    (v minulý práci dokonce sjednotili sick days s mental health days, prostě jsi too sick to work, klidně i mentálně sick)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    GOSHEWAN: to uz mi prijde lepsi mit jako benefit 100% hrazenou nemocenskou .... napr. aktualne mame hrazenych 60 dnu/rok, takze i kdybych na mesic lehl s boreliozou, tak to na prijem nema vliv

    ja jsem sick days nikdy moc nechapal, protoze fungujeme stejne jako pises tady GOSHEWAN
    kdyz se stane a dotycny je nepouzitelny, tak si proste da ten den pauzu. nikam se to nepise a jenom se da par klicovym lidem vedet, aby se pripadne vedelo, co s nim je
    rekl bych, ze si vsichni uvedomuji jaky obrovsky benefit je pracovni flexibilita jak ji popisuje VYHULENY_UFO (protoze to mame dost podobne), takze nemam pocit, ze by se to moc zneuzivalo, protoze nam v tymu zustali dostatecne inteligentni lidi na to, aby si uvedomili, ze kdyz to zacnou moc zneuzivat, tak o tu volnost prijdou komplet
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    jako tahle volnost je solidni benefit, kteryho si fakt cenim. dulezity je proste dodat praci k domluvenymu terminu.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    jo sickdays se ohodi, jako ja mam stesti, ze jak jsme mala firma, tak nas sef vylozene nenuti dodrzovat nejaky zakoniky prace, vyplnovat kazdej den dochazku nebo si kvuli kazdy rymicke brat nemocenskou. kdyz je nam blbe, zavolame, ze makame z domova a pro nemocenskou se jde, az kdyz rymicka po par dnech neustoupi. vlastne ani nemusime sedet v kanclu 8apul hodiny, ale je vyzadovano tak max 5-6h za den. kdyz si chceme neco zaridit soukrome v pracovni dobe nebo je potreba poresit manzelky ci decka, tak to proste muzeme udelat, pokud to zrovna nekoliduje s nejakym zakaznikem. naoplatku sefovi nezakladame odbory a pripadne neremcame, kdyz je potreba narazove makat pres noc ci o vikendech.
    FARIN
    FARIN --- ---
    DAVIDOWITCH: kamarád dělá SAP konzultanta a tyhle firemní politiky jsou vynikající třeba u správy kalendáře a plánování událostí.
    To máš jeden svůj osobní kalendář a 2 až 3 interní kalendáře pro klienty jako BMW s podobnou politikou, kde máš přístup jen přes VPN a máš zakázáno cokoliv copy-pastovat ven. Takže když pák něco plánuješ tak si musíš dávat velký pozor jestli něco nekoliduje v nějakém dalším kalendáři a nebo to holt vždycky propisovat ručně jinam.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Napr. ale kolega, ktery mel boreliozu a byl fakt neschopny prace, ty sickdays velmi ocenil. Je to takova trochu pojistka prijmu, kdyz se stane neco vaznejsiho.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    VOY: Cca jak pise SATAI. Nicmene vzhledem k tomu, ze nepsane interni pravidlo rika, ze si mas vzit sickday i kdyz mas jen kocovinu, tak nejakou ferovost moc neresime (: Proste kdyz jsi v situaci, kdy bys toho beztak moc neudelal nebo ne kvalitne), tak se na to radsi vykasli a dej si pohov. Muj rocni rekord za ty roky je asi 10 sickdays kvuli covidu (cast jsem mel covid ja, cast ho mela manzelka). Popravde to kolikrat ani do systemu nezadavame, jen na Teams napiseme, ze budeme dnes off. IMO to je zneuzivany minimalne.
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    JARDABEREZA: co jsem viděl ve virtualech rozběhané byly různé jednoduché úkoly jako buildy a pod. na to to bylo docela dobré.
    ale jinak virtuál na "práci" mi ve win světě přišel nic moc.

    dualboot win/win jsem nikdy nerozbíhal, tak s tom neporadim.

    "hw switch" pro disky jsem neviděl.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LARS_GUNNER: to bych se na to po týdnu vysral
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    TOOMIX: A ted si predstav, ze ja ho kdysi nemel a delal jsem linky... trikrat denne sem musel volat podporu kvuli zmene IP, protoze jsem delal ve trech ruznych sitich...
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    JARDABEREZA: Fuj proč widle?
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    TOOMIX: Já dělám grafiku takže klientský data a jasně daný toolchain
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam