• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PRAASHEKDALL·E mini je mrtvé, Dejve, ať žije Craiyon, mage.space, Stable Diffusion atd. - having sex with AI since [date format unknown]
    KORNY
    KORNY --- ---
    KORNY
    KORNY --- ---
    KORNY
    KORNY --- ---
    KORNY
    KORNY --- ---
    KORNY
    KORNY --- ---
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    Aliens teaching bears how to rob a slovakian village

    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    PRAASHEK: a proc se rovnou nezeptat mastnyho oka na polivce?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    PRAASHEK: no vse zavisi na preducenem modelu, ten si sice clovek muze vytvorit sam ale je to extremne narocne na vypocetni vykon a na pamet, a tak se na to pouziva zpravidla cluster Tesla GPU, tedy nic pro nas bezny smrtelniky. my ostatni jsme odkazani na preduceny modely pro tensorflow zde: https://github.com/tensorflow/models

    nejsnaz si clovek pusti z githubu linkovany collab notebook v google cloudu.
    zaroven tam je polopaticky navod jak si lokalne poskladat vyvojove prostredi v Anaconde (vicemene virtualni prostredi pro python s izolovanymi knihovnami)

    ja osobne jsem si to naklopil lokalne do svyho gentoo linuxu, out of box to umi defacto to samy co craiyon... jn ted jsem koukal ze to ma i stejnej model pro generaci obrazku, tak se mozna drobne lisi jen prevod textu..
    ostatne i autor craiyon to ma vse volne pristupne na githubu..

    GitHub - borisdayma/dalle-mini: DALL·E Mini - Generate images from a text prompt
    https://github.com/borisdayma/dalle-mini
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    THEODORT: a ještě by mě teda zajímalo, jak vypadá postup - setup takového fungujícího systému - co přesně člověk potřebuje - čas, hw, soft, spojení s čím?, jak se dá s tím VQ-GAN pracovat jako s určitým prefabrikátem, co se musí a dá přizpůsobit?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    THEODORT: takhle je to ok, ale plz vyjadřuj se trochu srozumitelněji a zkus vždy podávat plný obraz toho, co chceš sdělit a ne jen fragmenty ať my méně bystří a bez telepatických schopností si z toho můžem něco odnést a případně se zapojit ;)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    PRAASHEK: ano, aplikuju GANs na vlastni fotky a vychazim z predtim linkovanyho VQ-GAN, i kdyz uz mam jiny preduceny model. full res - aka plne rozliseni, to je to v cem mam vysledky a je to v podstate kompozit z mnoha AI upravenych vrstev, kombinace malych a upscalovanych, na to opet aplikovane AI.. v podstate to je prvnicka z kodu kterym si hodlam pres zimu pritapet.
    k textovemu zadani - nejsem uplne organizovany jedinec ktery by si vsechno organizovane ukladal, tudiz bych musel patrat v datech a na to jsem liny


    HRAFNAIN: python je sexy a pro lidi s alespon nejakymi zaklady je vyborne citelny, tusim ze ten linkovany VQ-GAN je i plne komentovany
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    PRAASHEK: jestli ten THEODORT: nebude taky nejaka AI :D

    a rad by se naistaloval na nase cloudy! :p
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    THEODORT: lokalne - na to aby clovek umel [nebo mel chut se naucit] nejakej ten Python, ne?

    me treba zajima generovani hudby [páč jsem jeste horsi skladatel, nez to AI :], kdysi jsem si hral s Impro-Visor, tak obcas kouknu, jak doba pokrocila
    AIVA - The AI composing emotional soundtrack music
    https://aiva.ai/
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Oooo tady je to hluboký! Tak já to taky zkusim.

    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    THEODORT: symtě bych ocenil, kdybych třeba věděl, o čem mluvíš :) z toho, cos právě napsal, můžu jenom spekulovat:
    - máš lokálně fungující AI na generování obrázků
    - tady ten obrázek je kombinací fotky a nějakého slovního zadání (které z nějakého důvodu neznáš přesně)
    - full res bude...
    o čem mluvíš plz?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ono kdyz s tim clovek dela lokalne tak si to muze treba uzpusobit a vytvaret na tom stovky generaci.. mmnt..
    fotka je z lokality hadiho kopce u krasneho lesa, tedy zadani nejspis "snake hill beautiful forest"
    full res bude 8k nebo tak nejak

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam