• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PRAASHEKDALL·E mini je mrtvé, Dejve, ať žije Craiyon, mage.space, Stable Diffusion atd. - having sex with AI since [date format unknown]
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    Pohled do blizke budoucnosti:

    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    ARAON
    ARAON --- ---
    JARDABEREZA: Ta helma by se rozhodně měla klepat víc. Most taky končí ve vzduchu. Ale i tak dost dobrý.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    ARAON: Přemýšlím jak moc musíš kroutit volantem ve formuli :-D Jestli to má nakoukané správně nebo ne.
    ARAON
    ARAON --- ---
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Odložím si tu kolekci vybraných tweetů pána na pozici product lead Gemini projektu. Účet který je sebral je trochu víc antiwoke než já a pohoršuje se nad věcmi, nad kterými bych se nepohoršoval, ale i přesto, člověk co má potřebu dělat tenhle typ twitter aktivismu to podle mě nemá v hlavě úplně v pořádku. Nepřekvapuje mě, že to "odstranění" (otočení) biasů takhle nesmyslně vyhrotil.

    GORG
    GORG --- ---
    PAN_SPRCHA: jak pise [JARDABEREZA @ DALL·E mini je mrtvé, Dejve, ať žije Craiyon, mage.space, Stable Diffusion atd. - having sex with AI since [date format unknown]]

    Mě nejdřív napadlo, že je AI zmatený z woke postů na internetu o affirmating action atd. ale pak jsme zjistili, že Gemini uměle upravovalo každý query prompt, že ho chceš mít diverse a inclusive. Idiocie, kterou si samozřejmě naběhli na vidle
    Takže netřeba spekulovat

    Druhá forma ovlivňování těch výsledků jsou feedbacky, které dělají zaměstnanci OpenAI apod.... kteří flagují obsah a response, takže AI se učí, co je správná odpověď. O tom by asi nejvíc mohli vyprávět levní hodnotiči z Keni, kteří teď asi zpracovávají nějakou kvalitní PTSD
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    AODHFIN: černobílou
    AODHFIN
    AODHFIN --- ---
    PAN_SPRCHA: opravdu je naprostá samozřejmost, jakou barvu měli nacisté z Japonska nebo Freies Arabien? :)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    JARDABEREZA: Mimochodem ChatGPT ma vyply vsechny vojensky obrazky. Nevim, jak ostatni.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    PAN_SPRCHA: Já jsem zas četl názor, že potom co uživatel pošle svůj prompt, tak oni tam přilepí dovětek, že mají být rasově namixovaní. Což u obrázků v přítomnosti může být ok. Ale u historických je to mimo mísu.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    PAN_SPRCHA: Presne tak. Proto to vypli a rekl bych, ze ted programujou taxativne kdo ma jakou barvu.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    JARDABEREZA:
    MAKROUSEK:
    Nikdo nikdy nepíše o vikingovi nebo nacistovi v adjektiva jakou měl barvu protože je to naprostá samozřejmost. Takže AI nic neví a z obrázků na netu záměrně neidentifikuje rasu a barvu protože to by pak vedlo k stereotypním výsledkům u jiných požadavků. Tak každý lupič bude černý a to zas nemůžou.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    JARDABEREZA: Uz to kvuli tomu vypli.

    From black Nazis to American Indian Vikings: How AI went ‘woke’
    https://www.telegraph.co.uk/news/2024/02/23/google-gemini-ai-images-wrong-woke/
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    Google baví s jeho AI... "Racially diverse Nazis" :-D
    @ygalanter.bsky.social on Bluesky
    https://bsky.app/profile/ygalanter.bsky.social/post/3klxvcarwqc2c
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    THE FUTURE of FREE AI Models Is HERE! LOCAL INSTALL in 1 CLICK!
    https://www.youtube.com/watch?v=YMxXtaiVHks
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    MIKESHCZ: Vypadá to podstatně lépe. Největší problém tam ale vidím s perspektivou. Na jednu stranu to vypadá, že jedna miska je nahoře a druhá dole, ale zároveň to vypadá, že ramena jsou ve stejné výšce a jsou natočená diagonálně o 45°
    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    JUNGLER: Tak chatgpt4 už to docela umí. Promt: "Obrázek v kresleném stylu. Váha. Na jedné misce vah je dům a na druhé jsou zlaté mince. Váha se převažuje na stranu s miskou, kde je dům."

    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    Google’s latest AI video generator can render cute animals in implausible situations | Ars Technica
    https://arstechnica.com/information-technology/2024/01/googles-latest-ai-video-generator-renders-implausible-situations-for-cute-animals/
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    OMN: Já mám na mysli výtvory s nějakou uměleckou hodnotou. Když posmrkám papírový kapesník nebo použiji toaletní papír... nebo pokácím strom, abych měl dřevo na podpal... to je taky výtvor člověka. Ale není tam záměr nabídnout svůj pohled na svět. Je to rutinní činnost, kterou potřebuji dělat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam