• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DWAYSTAR WARS seriály - Spoilery povoleny!
    IKARI
    IKARI --- ---
    DWAY: ja s nim taky nesouhlasim vzdycky a na muj vkus je trochu moc na ty konzervativni strane (i kdyz odectu tu opileckou pozu) - na druhou stranu je to docela uspesny autor a ja mu verim, ze ma to remeslo nastudovany (i kdyz myslim pise Bckovy thrillery) a obcas ma dost dobry postrehy

    me prijde dost vystizna napr. jeho chvala Expanze :D
    The Drinker Recommends... The Expanse
    https://www.youtube.com/watch?v=RWtbI4t7cOc
    CELLINDRA
    CELLINDRA --- ---
    DWAY: Na ty se strašně těším! Ale mívaj větší zpoždění, taky je to o hodně náročnější vyrobit.
    DWAY
    DWAY --- ---
    CELLINDRA: spise bych pockal na HISHE. Ten ma tendenci dobre a vtipne vypichovat nelogicnosti :)
    CELLINDRA
    CELLINDRA --- ---
    A Honest Trailer na sebe nenchal dlouho čekat!
    Honest Trailers | Obi-Wan Kenobi
    https://www.youtube.com/watch?v=DblSA-T_C-I
    DWAY
    DWAY --- ---
    CELLINDRA: mi nejde jen o angry tone, ale kvuli pozy musis mit i specificky zamerene review.

    Jak rikam, prijde mi, ze se snazim hledat chyby i tam kde nejsou :) Netvrdim, ze nema pravdu v nicem. Tvrdim, ze nema pravdu ve vsem :)
    CELLINDRA
    CELLINDRA --- ---
    DWAY: Ten jeho angry tón je póza, vidíš i podle přezdívky, že se stylizuje do chlastajícího mrzouta. Ale za ní se skrývá velmi schopnej kritik.
    Třeba tady hrozně zajímavý zamyšlení o konfliktu vidění světa dneska a v minulosti, jakej to má vliv na příběhy, filmovej průmysl a v konečným důsledku i na nás samotný:
    Why The Past Matters
    https://youtu.be/jXCAAZ8_fCM

    Jinak taky s ním vždycky ve všem nesouhlasím, ale často je schopnej uhodit hřebíček na hlavičku z hlediska worldbuildingu i storybuildingu.
    DWAY
    DWAY --- ---
    CELLINDRA: ja treba s typkem uplne nesouhlasim protoze tam ma spoustu chyb.

    Jenomze to jsou lidi kteri maji velmi specificky typ videi takze obcas nejakou tu chybku umele vytvori.

    Napr "Proc Reva nasla v Archivech spojitost mezi Bailem a Obim, ale nikdo jiny ne?" Protoze:
    a) Archivy sou obrovske, a hledat informaci muze byt asi stejne jako jit do nejvetsi verejne knihovny s listkem papiru
    b) Protoze mohla vedet o tom spojeni ze svych Youngling days, kdy pratelstvi Obi-Wana s Bailem nebylo uplne tajemstvi. Ale asi nevyklopi ostatnim inquisitorum "Now hear this: Back in my Youngling days"

    Nebo to ze lovila Jedie dekady: mnozne cislo to neni uplne na miste :)

    Ale jak rikam, kdyz nekdo stavim sve videa na angry kritice tak se asi nebude snazit hodnotit to dobre.
    CELLINDRA
    CELLINDRA --- ---
    Na Drinkerovu kritiku jsem se těšila!
    Obi-Wan Kenobi - Another One Bites The Dust
    https://www.youtube.com/watch?v=1jtSN4Q6MOg&ab_channel=TheCriticalDrinker

    Taky ho sere roztřesená kamera, ale jako obvykle nejvíc kritizuje scénář.
    IKARI
    IKARI --- ---
    ANTICLOVEK: tohle ani neni tak moc otazka rozpoctu - spis to vypada, ze na to pustili nekoho, kdo nevi co dela, bez dozoru ...
    DWAY
    DWAY --- ---
    IKARI: hlavne to sestrihani tomu skodi. Kde kdo rika, ze ty prostrihy s Revou tam jsou naskodu, ale kdyz se divam na ten souboj takhle oriznute, tak mi prijde, ze vlastne nejsou. A taky me to donutilo si uvedomit, jak moc dulezite jsou pro tu scenu dialogy.
    ANTICLOVEK
    ANTICLOVEK --- ---
    IKARI: tak low budget je vidět no... já bych byl radši, kdyby udělali prostě tříhodinovej film.. seriály jsou fajn, ale nikdy nebudou tak zapamatovatelný a srdcový jako filmy.. navíc ty seriály si znova nepustím, leda scény na youtube :)
    IKARI
    IKARI --- ---
    ANTICLOVEK: ... uprimne kdyz to vidim, tak si akorat rikam jak to vypada strasne amatersky - treba ten shaky cam je fakt hrozny, a to i na pomery shaky camu, protoze zjevne ta kamera byla na pevno na jerabu/kolejich, aby sla trackovat jeji poloha (a fungoval volume), takze to vypada strasne umele a ne jako kdyz typek pobiha okolo s kamerou - uff - idealne ho tam ale nemuseli davat vubec - ale co mi fakt trha zily je ten strasny color clipping - to je to, kdyz se "prehlti" jeden barevny kanal na senzoru kamery, zatimco zbyle dva zaznamenavaji korektne - vysledkem byva ztrata detailu nebo se "ulozi spatna barva" - obvykle to vznika, kdyz se toci na obyc digital a nasvicuje se scena levnyma LEDkama ... ale tohle je problem, ktery se da resit i u low-budget produkci, tohle proste meli mit podchyceny - ja uprimne nechapu jak tohle mohlo vzniknout zrovna v Lucasfilmu
    ARAON
    ARAON --- ---
    STEVIE: Já to sice taky čekal, ale bylo tam riziko, že v ten okamžik by to už sklouzlo do parodie. :-) Asi je dobře, že to neřekl. Ale být to fan film, rozhodně by to tam zaznělo.
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    DWAY: taky jsem čekal trochu tam dám servisu přesně - OBI Wan, it's over I have the high ground.. škoda :)
    DWAY
    DWAY --- ---
    KARLOSK: ale promeskana prilezitost od Vadera. Mel high ground a ani nic nerekl :D
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    ARAON: na tři slunce už musíš mít fakt opalovák faktor 10 000. Na to ti ani síla nepomůže:)
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    ANTICLOVEK: já na koukám už asi nevím kolikrát. Asi sem magor, ale přijde mu to víc a víc epic.

    Škoda že tam nebylo něco jak: "udelal sis to sám, zabil si Padme a sve děti"
    ANTICLOVEK
    ANTICLOVEK --- ---
    super se na to kouká:)
    Obi-Wan vs Darth Vader - Full Final Fight - Episode 6
    https://youtu.be/1xNzPbPbwJ0


    JADE: já bych tu prostě přijal to, že jedno je 40 let starej film a druhý je aktuální seriál, tak to holt je.
    ARAON
    ARAON --- ---
    JADE: Tohle už je takové meme. Všeobecně přijímaná teorie je, že Tatooine se dvěma slunci je mrcha, způsobující rapidní stárnutí kůže. Viz Fett, nebo Beru a Owen.
    JADE
    JADE --- ---
    no hlavne ted jsem nekde videl obrazek, kterej mi trosku narusuje opet celkovej pocit kontinuity...jak vypada Obi tady...celkem sveze a mlade...a jak vypada v eIV, jako Alec Guiness...pouhych 9 let rozdilu...ale fskuiitecnosti je to rozdil 45 a 75 letyho cloveka...realne 50 a 63 herci...co tim chci rict,. mohli ho udelat fakt nejak jako starsiho...nevim presne kolik mu melo byt ve filmu, ale proste to hrube neodpovida ta promena behem 9ti let...kord kdyz si to na konci takhle daval a za 9let totalni duchodce...im too old for this atd. :S
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam