• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DWAYSTAR WARS seriály - Spoilery povoleny!
    Otevřená diskuse o nove vychazejicích STAR WARS seriálech.
    SPOILERY POVOLENY!
    rozbalit záhlaví
    IKARI
    IKARI --- ---
    XCHAOS: jj, mel jsem pocit, ze budes spis popisovat spis, jejich "vnejsi vlastnosti", nez jejich "vnitrni vlastnosti" .... abych to upresnil, co stim myslim, tak kdyz si vezmes Tonyho Starka, tak "vnejsi vlastnosti" jsou, ze je to bohac, co v robotickem obleku zachranuje svet, jeho "vnitrni vlastnosti" pak jsou, ze je to hajzl, co se ze sebe snazi udelat lepsiho cloveka
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    IKARI: ukázalo se, že prostě jsou jenom jedna.. jsou více, než dvojčata :-) a je to jinak,než jsem si myslel... je to nějaká čirá mystika Síly.

    Jsou protějšek Anakina. Možná tak, jako Anaika přešel ze světlé na temnou stranu, tak třeba Osha přejde z temné na světlou... tyto přesuny nejde podle všeho vyloučit, minimálně v Clone Wars a Disney kánonu se dějí a ostatně byly i završením OT... pád na temnou stranu Síly bývá málokdy finální a definitivní, zdá se. Každopádně mají zajímavou postavu, kterou můžou sledovat dál v dospělosti, v časovém timeframe, ve kterém se vyskytuje původní Yoda, apod. Cool tato line paralelní dějová je!
    RUDIE
    RUDIE --- ---
    IKARI: já jsem byl zprvu dost otrávenej, jak nepochopitelně se obě postavy chovaj a jak často střídají polohy, ale to ten závěr, to jak se "vyměnily" a jejích další směřování, to mi přijde vlastně nad očekávání zajímavý (ale samozřejmě jsme ve světě nesmyslný fantasy/scifi pohádky, standard koplikovanosti zápletek obecně není ve SW nějak extra vysoko)).

    Ale musím se na to teď podívat ještě jednou, abych si byl jistej))
    IKARI
    IKARI --- ---
    XCHAOS: schvalne, uplne bezelstna otazka: proc ti ty dve prijdou cool a zajimavy?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JOSE_MAT: Osha/May je nejzajímavější postava v SW od Anakina... sorry... mám rád Ahsoku a velký potenciál měla i postava Rey, kdyby scénář sequelů nebyl tak pitomý. Ale z nových postav v posledních letech je tohle zdaleka to nejlepší... proti emocionálně zploštělému Mandalorianovi, například... pokud hledáme nějaké cool záporáky v SW, tak po Thrawnovi a Asajj Ventress je Osha žhavá kandidátka (a navíc je i Witch, což v nové mytologii Temné strany hraje výraznou roli, jak ukázalo finále Ahsoky, a nějaká ta Witch s červeným lightsaberem nám v kánonu rozhodně chyběla...).
    ARAON
    ARAON --- ---
    IKARI: Klidně. :-)
    IKARI
    IKARI --- ---
    napada me spousta trpkych veci, co bych mohl rict, ale asi to nema smysl, tak jen: skoda :/

    plus teda: ARAON: a ted uz to ric muzu? :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JOSE_MAT: no, na začátku byly bojový scény až příliš rychlý. ke konci už byly lepší...

    můj pocit z toho všeho nakonec bylo, že mi 8.díl překvapil. čekal jsem to výrazně přímočařejší. ale rozhodně to kánon obohatilo a hlavně temná stránka byla takhle do detailů vysvětlována spíš jen v animácích. no dobře, trochu to odpovídá ambivalentnímu chápání temné stránky v sequelech...
    JOSE_MAT
    JOSE_MAT --- ---
    Za mě, můj největší problém toho seriálu je, že Osha a May nejsou zajímavý postavy (což je škoda, protože po star wars celebration jsem z tý herečky měl dobrej pocit). Jako asi chápu pohnutky postav co se flashbacků týče, ale stejně si myslim, že pro mistry by mělo být jednoduchý zastavit Torbina a to nemluvim o tom, že Sol si nezasloužil titul Mistr Jedi ...
    Většina vedlejších postav zajímavý byly, škoda že nikdo nepřežil :D ... Nejlepší věcí na seriálu určitě byla bojová choreografie, ta se jim hodně povedla.
    Imho to nebyl nejlepší ze seriálů, ale nekoukatelný to nebylo.
    IKARI
    IKARI --- ---
    XCHAOS: sry, nejde tu editovat, tak jsme tu ted v opacnem poradi :D
    IKARI
    IKARI --- ---
    XCHAOS: nereagoval jsem na to pred tim, ale tehdy bych k bodu 1) rekl, ze to je jenom tvuj headcanon, a problem headcanonu je, ze se jim autori neridi - tohle je nadherny pripad - ted kdyz vidime, ze vlastne obe sestry muzou byt na svetle i temne strane, ze rozdil je jen v motivaci kazde z nich, tak to tvoje vysvetleni pada a je zkratka nevysvetlene jake ty motivace puvodne byly (jako vetsina veci v tyhle show) a krome toho, ze mi pak postava moc nepriroste k srdci, kdyz ji nechapu, tak autor si ted muze "bez nasledku" delat co chce, coz uplne nici napeti, protoze nikdy nevis, co je v sazce
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    IKARI: oni to dotáhli ještě dál - tu interpretaci "obě jsou jedna a stejná osoba" jsem nečekal, ale odpovídá to tomu, že je hraje stejná herečka. (ale současně je naznačeno, že Osha je vlastně hloubavější, silnější osobnost... a takové nakonec temná strana síly přitáhne...)

    No co si budeme povídat, bylo to pro mě překvapivé. Čekal jsem ledacos, ale takovouhle rošádu fakt ne.
    IKARI
    IKARI --- ---
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    May si nechala vymazat pamet, protoze to byla jedina nabidka na zivot, kterou kdy od Sitha mohla dostat.
    Nikdo z nas by nepremyslel jinak ;)
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Ahsoka mela finale slaby. Ale asi ne tak dementni jako Boba Fett... V pripade Obi-Wana naopak finale bylo mistama pomerne silny. U Akolytky mi prijde, ze predchozimu nohy nepodrazi ani nesnizuje dosavadni dojmy (na druhou stranu, kdo to hejtoval driv, ten asi nazor zasadne taky nezmeni). Jsem zvedavej, jak to bude fungovat, kdyz si to clovek bingne. U Ahsoky mam pocit, ze to vedlo k trochu lepsimu dojmu...
    RUDIE
    RUDIE --- ---
    Ja mam z toho celkove lepsi pocit nez z Ahsoky i Obi-wana. Coz sice samo o sobe neni nic fascinujiciho, ale je to kazdopadne aspon zajimave rozehrany.
    ARAON
    ARAON --- ---
    IOM_NUKSO: No. Jo. A ja uz toho mel plnej Twitter feed, tak me to nejak nedocvaklo.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Nektery kritici be like:

    Magic Xylophone - Simpsons
    https://www.youtube.com/watch?v=pYrRqMHQY7o
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Jinak za me finale ok. Ani tentokrat to nebylo stoprocentni, neco se dalo natocit srozumitelneji (napr. proc Bazil vytrhl ty draty, Mae si klidne necha vymazat pamet), ale stale ty negativa vnimam jako celkem dilci a hlavne v predchozi SW tvorbe naprosto bezny a leckdy i castejsi. Nevidim duvod, prod kvuli nim prehnane picovat ted. Bavilo me to a rad bych dalsi radu. Kde by se samozrejme mohli z legitimni kritiky poucit. A ostatne reagovat i na tu nelegitimni. Me to treba prislo malo gay, na to, co Leslie predem avizovala… Priste klidne vic lesbickych carodejek a chce to nejaky vicepohlavni a trans rasy. Uz se tesim, az si to vecer pustim znovu na projektoru, kde se vic vychutnam svetelny mece.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Dulezite:

    Do Muuns in Star Wars have noses or not? I’ve seen them with noses in the Clone Wars, but Plagueis doesn’t have a nose. - Quora
    https://www.quora.com/Do-Muuns-in-Star-Wars-have-noses-or-not-I-ve-seen-them-with-noses-in-the-Clone-Wars-but-Plagueis-doesn-t-have-a-nose

    Reddit - Dive into anything
    https://www.reddit.com/r/StarWars/comments/560no1/why_do_some_muuns_like_darth_plagueis_have_noses/
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    IOM_NUKSO: V utery v USA, u nas je to az streda prave…

    Popravde jsem chvili zvazoval, jestli do tech tri rano nepockam, ale nakonec jsem si rekl, ze si nebudu nicit den.))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam