• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELSINORHvozd
    SEKELLE
    SEKELLE --- ---
    Jedna potuckova z dnesniho vyletu do Brd.

    DEADSLUT
    DEADSLUT --- ---
    MAR_TINA: děkuju moc!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DEADSLUT: setrvalý vítr nebo třeba pravidelný ranní mráz z jedné strany taky.

    A pokud je to jeden porost, mohla tam být chyba při založení porostu - špatný sazenice nebo nikdo neprořezal mlazí v prvních 10 letech.

    Mráz a vítr - tam bývá to zakřivení ve stejném směru.
    DEADSLUT
    DEADSLUT --- ---
    MAR_TINA: děkuju! tohle právě byla většina stromů na malým území, od dost mladejch po dospělý vzrostlý stromy, z čehož jsem usoudila, že spíš ne věci typu vítr/mráz/hmyz, ale nějakej dlouhodobější vliv...houba asi může bejt relativně lokalizovaná...? Pardon za overthink, ale borový lesy jsou moje dětství, a s tímhle jsem se setkala porvé, tak mi to vrtá hlavou:)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DEADSLUT: v době růstu jí tam překážel jiný strom a šla za světlem nebo nějaké poškození růstových pletiv - mráz, houba, hmyz, nějaká rána.
    DEADSLUT
    DEADSLUT --- ---
    ...čistě náhodou, nevíte, z čeho se kroutí borovice? Byla jsem v lese, kde na pár set metrech byla většina borovic nějak křivá (ta dolní fotka to aspoň trošku, byť mizerně, ilustruje) - něco dlouhatánský esíčka, nebo celkem rovnej strom třeba s jedním hodně silným výkrutem...stromy různého stáří, les jinak stejnej jako všude okolo (hustota i podrost), ale okolo víceméně rovné sošné borovice a jen v tom jednom úseku všemožný zkrouceniny a vývrtky... Tak mi to tak vrtá hlavou, jestli to může být něco v půdě, nebo mysteriosní přírodní fenomén, či co vlastně, byl to fakt dost markantní rozdíl, zničehonic...

    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    Nějaký knihy v lese :)

    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    Lesní duha :)

    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    Rewilding A Forest | Artist and Poet Maria "Vildhjärta" Westerberg
    https://youtu.be/C5ozGHIK03A?si=AGhiZvBLuatnn0Z-
    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    Mech :)

    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Nedělní ráno jak malovaný.

    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Moc krasne dneska bylo

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    _
    VESTIGIA
    VESTIGIA --- ---
    Jeden hvozd lužní, předjarní :-)

    AETHER
    AETHER --- ---
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    IMG-20240309-152911-1
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam