• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHRetro fotky MTB a silničních kol.
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    yeti arc 1994

    MADCAT
    MADCAT --- ---
    TSOH: Tohle je nádhera.
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    TSOH: Ty brzdy! (paralelgramovy cantilever?) A ty gripshifty! Jinak ten predstavec musel byt priserne nepohodlnej (ale dělali ho tak, neni to custom uprava, googlil jsem), holt hardcore cross country stroj ze starych casu ;)

    (a vim ze dneska maj XC bajky taky casto predtavec dolu, ale jsou to 29kach tohle je 26")
    TSOH
    TSOH --- ---
    Tohle logo je stejně nej...
    abd184837878cdc6d4e1755bb9b35662
    TSOH
    TSOH --- ---
    DIXIE: Odhaduji 1995 - 1997. Nebo co myslíte?
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    TSOH: Bozi, tusis co je to zhruba za rok?
    TSOH
    TSOH --- ---
    328245915-528091712636070-5464589936060672655-n
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MAESTRO_007: Znam cloveka, ktery utahoval jen sroub na jedne strane az rupla osa.
    PETR_TNT
    PETR_TNT --- ---
    MAESTRO_007: shit happens, sometimes...momentak uz nadelil jezisek z bike-components.
    VITI
    VITI --- ---
    PETR_TNT: MAESTRO_007: no nikdy bych tomu neveril, ale loni na Trilogy jsem potkal kluka, kterymu klika upadla. Vypadal tak na 17, kolo asi od rodicu, tak to mel na haku a jel s povolenou nez to spadlo :-) To ale neni chyba HTII nybrz servisu.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    PETR_TNT: se to dotahuje 12-14 Nm. to snad ani málo dotáhnout nejde. To bys musel zapomenout úplně. A to je pak chyba jinde .)
    PETR_TNT
    PETR_TNT --- ---
    VITI: málo, ... přemýšlím zda jsem se setkal s tím, kdy to bylo moc...
    VITI
    VITI --- ---
    PETR_TNT: jak blbe? malo nebo moc?
    PETR_TNT
    PETR_TNT --- ---
    MAESTRO_007: ale jo, když to blbe utahnes, tak se při záběru strhne ten 1000hran a jsi v hajzlu, je fakt jemný..
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    TSOH: za mě je to nejlepší věc co kdy Shimano vymyslelo. Má to jenom výhody a nenapadá mě žádná nevýhoda :-)

    Hlavně při srovnání s čímkoliv jiným kde je dutá osa a kliky se stahují proti sobě šroubem jedním. Nebo nějakým pseudo dvou šroubem, kterým to i zároveň stahujes. Neustále se to povoluje navzájem, vzniká vůle atd. Hrůza :-)
    VITI
    VITI --- ---
    TSOH: hollowtech II je absolutne jednoduchy a spolehlivy system, nejsou s tim zadne problemy.
    INOX
    INOX --- ---
    TSOH: Podle mě to má tu výhodu, že když sundáváš kliky nemusíš k tomu požít stahovák a jen povolíš šrouby a stáhneš to jako představec. Všechny ostatní kliky byly držený samo sebou nějakým patvarem proti protočení, ale taky ty patvary byly konické a přitažením pomocí šroubu jsi to tam ukotvil aby se to samovolně nepovolovalo. Nicméně to pořád bylo ve velkém napětí a když se ti šroub povolil klika začala viklat. To se podle mě s tímto systémem stát nemůže.
    TSOH
    TSOH --- ---
    Netuší někdo, jakou výhodu má uchycení kliky pomocí těch šroubů?
    Přijde mi to jako nesmysl, když jsem měl vidlici Kangaroo a měla korunku takto na šrouby, tak šrouby po čase praskly a bylo potřeba sehnat celý nový dil. To seme se může stávat u klik, ale třeba se pletu.
    325932682-5666301096825708-569737977255067388-n
    TSOH
    TSOH --- ---
    324857492-1166401184000998-7680010316293662944-n
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam