• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERRAYAI Art - Tvorba za pomocí umělé inteligence: Midjourney, DALL·E 2, Stable Diffusion, OpenAI
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    BIMBAS: udelej si zatim par fejkovejch accountu na midjourney...
    BIMBAS
    BIMBAS --- ---
    Midjourtney mi dalo asi 50 generovani - zdělal jsem je asi za 2 dny. Dall-e asi 30 nebo kolik, uz taky nemam zadny. Je nejake misto kde se da hrat neomezene, nebo se musim pripravit na placení ?
    KURE
    KURE --- ---
    Já bych to viděl spíš pozitivně.
    Umělec už možná nebude ten, co musí nareslit každou postavičku nebo větvičku, ale bude jakýsi koordinátor a manager, bude úkolovat AI která to vykreslí.
    Stejně jako fotograv není ten kdo kreslí obrázek, on "jenom" vybere co má bejt v záběru.
    LOJZA
    LOJZA --- ---
    WADER23: Ještě jsem neskoukl, ale obecně mám pocit, že ty obavy umělců vznikají hlavně tam, kde se tvoří digitálně. AI zatím neumí vzít štětec a udělat plátno (OK, umí, ale ne v žádném masivním měřítku), neumí udělat linoryt, sochu nebo plastiku z pryskyřice nebo graffiti na zeď. Pokud je umění spjaté s nějakým fyzickým médiem, tak si IMHO ještě dlouho udrží výsostné postavení. Nemluvě o tom, že lidé nejspíš nepřestanou tvořit. Za prvé je tvořivý pud něco, co jen tak ze své DNA nevymažeme a za druhé bude pořád poptávka po “hand made” věcech, stejně jako je to u běžných průmyslových vs ručně dělaných věcech (od oblečení přes svíčky až po paštiky). Ale jinak souhlas.
    WADER23
    WADER23 --- ---
    BUBBLE: Super video, shlédnul jsem to celé. Artists are screwed. I v tom nejoptimističtějších scénáři, pokud by se celosvětově zakázalo trénovat na copyrighted materiálech, ethical ai apod, tak se to prostě jen oddálí o nějakou dobu (netroufnu si odhadovat), nakonec stejně vznikne dostatečně velký augmentovany dataset, etický, respektující práva autorů, a stejně to začne válcovat, "human made paintings" bude okrajová záležitost pro "milovníky umění", co si užívají návštěvy v galeriich, ale naprostá většina běžné populace nebudete mít šanci rozpoznat rozdíl, její potřeby "umění" budou nasyceny a komerčně vytěženy. Pokrok nezastavis. Jako ilustrátor bych neměl lehké spaní, už to mají za pár. Jako částečně se živící programovanim se už smiřují s tím, že do důchodu ( pár dekád mi ještě zbývá) bude většina mé práce také nahrazena. Holt půjdu dělat něco jiného. Některá pracovní místa prostě zaniknou, jiná vzniknou, a možná, že budou dost odlišná od těch, které si teď umíme představit.
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    Poměrně dobře argumentovanej příspěvek k širší debatě o současnosti i budoucnosti image AI.

    The End of Art: An Argument Against Image AIs
    https://www.youtube.com/watch?v=tjSxFAGP9Ss&ab_channel=StevenZapataArt
    TEDOVSKY
    TEDOVSKY --- ---
    KERRAY: Takový bych koupil ženě hned :))
    LOG53
    LOG53 --- ---
    YMLADRIS: Taky nějaká teorie, tady konkrétně k možnostem ladění výstupu, nezamčeno: https://www.engraved.blog/why-machine-learning-algorithms-are-hard-to-tune/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Man simulates time travel thanks to Stable Diffusion image synthesis | Ars Technica
    https://arstechnica.com/information-technology/2022/12/man-simulates-time-travel-thanks-to-stable-diffusion-image-synthesis/
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    Ilustrace od Veroniky Kozlova :)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AI Drew This Gorgeous Comics Series. You'd Never Know It - CNET
    https://www.cnet.com/culture/ai-drew-this-gorgeous-comics-series-youd-never-know-it/

    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Tady trochu víc modré

    wild field on alien planet, alien fluorescent flowers in bloom and alien mushrooms, sundown with two suns, alien insects everywhere, alien four legged animal eating the flora in background, volumetric light, colorfull atmosphere, goodfeels, alien forest in background, meteor shower in the sky, slightly blueish --v 4

    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    DRAGON: přesnej prompt (midjourney):

    wild field on alien planet, alien fluorescent flowers in bloom and alien mushrooms, sundown with two suns, alien insects everywhere, alien four legged animal eating the flora in background, volumetric light, colorfull atmosphere, goodfeels, alien forest in background, slightly blueish --v 4

    wild field on alien planet, alien fluorescent flowers in bloom, sundown with two suns, alien insects everywhere, alien four legged animal eating the flora in background, volumetric light, colorfull atmosphere, goodfeels, alien forest in background --v 4
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam