• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERRAYAI Art - Tvorba za pomocí umělé inteligence: Midjourney, DALL·E 2, Stable Diffusion, OpenAI
    DAVE2
    DAVE2 --- ---
    EADENN: To psali i v tom článku, že u malého procenta to nefunguje, což se týkalo i mě. Tak je to přecejen beta
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    EADENN: také jsem to dneska zkoušel, s ohledem na to, že jsme teprve na začátku, je to pokrok, na něco použitelný více, na něco méně,, na něco vůbec :)
    EADENN
    EADENN --- ---
    DAVE2: zajímavý, já to teda testuju v práci, ale nic jsem nikam nezadával, normálně jsem stáhnul betu a voilà.

    Jinak mám z toho doje podobný. Na lidi je to úplně nepoužitelný, perspektiva jak kdy, ale hezky to samo chápe osvětlení a třeba hloubku ostrosti.
    Celkově kombo generative fill + klasická retuš mi připadá jako hodně velké ušetření práce a času, nehledě na odstranění problémů s copyrightem a hrabáním se fotobankama apod.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    a podelis se o odkaz na navod?
    DAVE2
    DAVE2 --- ---
    KAJJAK: našel jsem nějaký návod, podle kterého je potřeba se v Creative Cloud připojit k Behance a zadat tam datum narození. Nedává to smysl ale funguje to
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    DAVE2:

    a jak si to v tom PS zprovoznil?
    DAVE2
    DAVE2 --- ---
    DAVE2: Možná nejlepší kombo pro generování obrázků je za mě teď:
    1. vygenerování podkladového obrázku v Midjourney
    2. zkopírovat do Photoshopu a pomocí neurální sítě nechat zvětšit na lepší rozlišení
    3. pomocí Generative Fill upravit a nechat dogenerovat co je potřeba
    DAVE2
    DAVE2 --- ---
    DAVE2: Tak jsem už zprovoznil ten Photoshop s Generative Fill. Moje postřehy:

    - kvalita trochu pokulhává, často je poznat, že je to vygenerovaný obrázek. Nedá se srovnávat třeba s mým oblíbeným Midjourney
    - objekty to generuje do samostatné hladiny. Bohužel to ale vygeneruje vyznačenou oblast i s pozadím. Takže pokud ten vygenerovaný objekt chcete upravovat, stejně je třena jej oříznout. Škoda
    - kromě zásahů do fotografií to funguje i jako samostatný generátor obrázků. Jednoduše stačí založit nový výkres a označit pro generování celou bílou plochu
    - kupodivu to asi nemá nějaké omezení velikosti obrázků. V pohodě jsem vygeneroval obrázek 2000x3000 pixelů, ani to netrvalo déle
    - má to občas problémy odhadnout správnou velikost. V podstatě se to vždy snaží vyplnit tu vybranou plohu, takže když do fotky louky vyberu obrovskou oblast a nechám tam vygenerovat koně, bude obrovský - nepřízpůsobí to vždy s ohledem na perspekticu. Samozřejmě stačí vybrat menší oblast a problém je vyřešen..
    - generování okraje rozšířeného obrázku je super. Za mě použitelné třeba na textury, kdy vezmu kousek fotky nějakéhoho dřeva a zvětším si to jak potřebuju. Jenom čím více se to vzdaluje od originálního obrázků, tím horší je kvalita. Reálně je to použitelné na zvětšení tak o 50% na všechny strany
    - pro fotografy apod je asi nejpoužitelnější odstraňování rušivých objektů. Tam je to ale docela zklamání - nevidím rozdíl oproti původnímu retušovacímu štětci.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    KAJJAK: D9k, prošel jsem a bohužel zatím nic pro daný účel nefunguje.
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    !!!

    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    netestoval sem tak pak napis zda neco z toho uslo:

    10web.io na weby
    gamma ai
    autodraw.com na loga
    tome.app
    uizard.to
    webador.com
    flairai
    stock img
    durable
    ocoya na socialni media
    umos.com
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    HUGGI: videl sem na to takovou placenou reklamu na instagramu
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    VOZKA: Zatím jsem zkoušel desítky věcí a nic nefungovalo - představa by byla Canva s AI funkčností:)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    HUGGI: Z hlavy neporadím, viděl jsem to před časem na redditu a neuložil, ale na Stable Diffusion různí lidi dělali custom modely na nějakou grafickou práci a vypadalo to celkem funkčně, plus určitě někde existuje nějaká appka na generování log.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Nenarazil jste někdo na aplikaci která by uměla generovat ne "obrázky" ale grafický podklady - například úplně klasický webový bannery.
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    KAJJAK: ale to je přece každé o něčem jiném SD je hlavně o tom že ho můžeš mít vlastní, neposíláš data do adobe black boxu (ale zato musis cist kilometrovy tutorialy na controlnet atd ;)
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    ARAON: kdyz vidim tohle nejak ztracim motivaci ucit se se stable diffusion :( to ux je nekde jinde
    DAVE2
    DAVE2 --- ---
    ARAON: Zkoušel to už někdo? Mám předplacený Photoshop, tak jsem si stáhnul i tu beta verzi, rámečkem vybral kus obrázku a nic... nabídka "generative fill" je pořád šedá a nedá se tam nic zadat. Nevíte někdo co s tím?
    DAVE2
    DAVE2 --- ---
    HONZAK89: Jestli tomu rozumím dobře, tak 360° panoramatické obrázky umí tak trochu všechny generátory obrázků a na youtube jsou k tomu nějaké videa (např. https://www.youtube.com/watch?v=FINasiWtjO0 ). Stable diffuion jako jediný (?) umí generovat podle vodítek (například podle skici nebo jiného obrázku jak to využívá třeba RoomGPT). Takže někdo jen doplnil plugin, kde si ty vodítka můžete nakreslit jekože ve virtuální místnosti. Výsledek je ale pořád jen 360° rozložený obrázek. Je to zajímavé, ale moc nevidím žádný usecase...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam