• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERRAYAI Art - Tvorba za pomocí umělé inteligence: Midjourney, DALL·E 2, Stable Diffusion, OpenAI
    MATT
    MATT --- ---
    QWWERTY: https://x.com/Rixhabh__/status/1825782831358030291 nektery jsou mazec, treba hned ty rajcata do kocek nebo slanina do prasatek ;))
    PECA
    PECA --- ---
    PEETIK: Jinak můj osobní dojem je takový, že je to podobné snům. Ta AI "shlédne" nějaká videa a vytvoří se jí z toho nějaký mix "vzpomínek". A podobně, jako když se to přerovnává v mozku, tak v té neuronové síti se uchytí nějaká relativně fluidní informace. Čím více materiálu, tím větší "maglajs" – mix "vzpomínek". A potom i relativně jemná nuance v promptu může vyvolat nějakou temnou kombinaci představu na základě toho "paměťového mixu".
    Dos možná to temné ve zdrojových datech převažuje.. :)
    PECA
    PECA --- ---
    PEETIK: "Why are the videos there usually so dark, creepy? Does someone set it up to be that way or does it just go away on its own?" Není zač, DeepL™ :)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    PEETIK: lámanou angličtinu ti rád opraví kterýkoliv llm chatbot
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    hele, teď na FB sleduji Cursed Ai, nechci se tam ptát mojí lámanou angličtinou. Proč jsou ty videa tam většinou tak temný, strašidelný? to tak někdo nastaví aby to tak bylo nebo to jede nějak už samo?
    ICE
    ICE --- ---
    #původní #obrázek #roštěnky
    cisty Flux dev1 (16bit), clip t5xxl_fp16 + Flux hiresfix, generovano na 7800xt, cpu to trochu;) brzdi (ryzen 2700x ), rocm, ubuntu, euler 50 iteraci - 3:30 min, hiresfix 20 iteraci - 2:10 min )
    zakladni popis sceny expandovany do detailu pomoci chatgpt.
    workflow -> https://civitai.com/models/618578?modelVersionId=692442

    ICE
    ICE --- ---
    KILLUA: mluvim o 16bit verzi.
    KILLUA
    KILLUA --- ---
    ICE: No ale to mluvíš o 8bit ne o 16bit verzi? Ale osobně jsem nezkoušel tak možná máš pravdu.
    ICE
    ICE --- ---
    KILLUA: dev1 verzi zvladne 16GB GPU, RAMka na clip je nutna cca 25GB+ (amd 7800 xt, ubuntu, comfyu)
    Flux dev je cenzurovana. "nativni" lidske telo z ni nedostanes. Zajimavej workflow ktery dava pekny vysledky je (realism based) SDXL -> Flux hires fix.
    KILLUA
    KILLUA --- ---
    DOUPLE: Ta dev verze je údajně pro 24Gb video kartu a 32Gb normální ramky ale neinstaloval jsem sám.
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    KILLUA: jj je to tak, schnell verze je imho na urovni SD3, posunuta by mela byt dev verze, ale teprve ji budu zkouset. Otazka jestli ji vubec rozchodim v nejaky pouzitelnosti, protoze min req. jsou neco jako 16gb vram a 32gb ram
    KILLUA
    KILLUA --- ---
    DOUPLE: Jo ten text vypadá úžasně, ale ten hype okolo tohohle modelu je nějak za hranou co jsem pochopil tak zveřejněná verze se nedá normálně finetunovat a co jsem zkoušel tak nějak výrazně lepší než konkurence celkově není.
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    par dni stary model Flux umi neuveritelny veci s textem
    FLUX: This new AI image generator is eerily good at creating human hands | Ars Technica
    https://arstechnica.com/information-technology/2024/08/flux-this-new-ai-image-generator-is-eerily-good-at-creating-human-hands/

    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    DEEFHA: tipuju, že právě někdo takový se toho brzo ujme
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    PRAASHEK: ...a přitom by na konec stači přidat jen "Directed by Michael Bay" a byl by to blockbuster jako kráva :-D
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    QWWERTY: konečně normální film, doufám, že to rozpracují na celovečerní představení. já na takový film tedy rozhodně půjdu.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    AI Opera - Kanál komunistickej prašivej
    https://www.youtube.com/watch?v=ITcEHueFsgA
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    KILLUA: proto mají abliterované/ortogonalizované modely vyšší score než originální, odstraní se ten zmatek a model pak dělá méně chyb (ale řekne opravdu všechno, co ví, a neodmítá)
    KILLUA
    KILLUA --- ---
    HONZA09: Mistral má oproti velkým hráčům malé zdroje takže se snaží udělat svůj model konkurenceschopný všemi prostředky a jeden z nejsilnějších je co nejméně ho cenzurovat.

    Když se nad tím totiž zamyslíš model se něco naučí je to pro něj "pravda" no a pak přijde ten "tréning" kde mu říkáš že to pravda není... výsledek je že v tom je nějakej "šum" zmatek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam