• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NEIJAK UŠETŘIT (aneb doba je zlá!:)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ADAMIRA: No jasně - 300 za data, 180 za tarif mám od o2family, furt jsem v tom víc jak o kilo levněji než ten 600 limit
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NAVARA: ale to jsou jenom data ne?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NEI: Normální dobíjecí SIM, kam si posíláš kredit - já třeba z banky trvalým příkazem - měsíčně si strhne 300Kč a dá 100GB dat.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NAVARA: nevyjde jí to ani na 1 film z Netflixu denně
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ADAMIRA: Nechci jí podceňovat, ale potahat 100GB měsíčně není zas tak běžné
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    pravda je že zrušit netflix by taky pomohlo, nič moč extra poslední dobou teda :/

    a spotify, když na to tak myslim, tam mám playlist s tak 60 písničkama kterej jedu dokola, jsem si říkal jak budu objevovat novou muziku a ho...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    LUSINDA: sosac je taky warez, navic je to taam v celkem nizkym rozliseni (720p), pokud uz za to chces platit, tak je lepsi streamcinema za podobny penize a novy veci jsou tam i 4k
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NAVARA: šmarjá ano, já jsem se překlepl, chtěl jsem samozřejmě napsat 100 GB
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ADAMIRA: To "GB" není překlep
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NAVARA: tak jestli to využívá jako "pevný internet" na doma tak se obávám že 100 mb je asi málo

    Což mě dostává k dalšímu bodu, zrušit si připojení doma a jet komplet přes mobil. Akorát si říkám z hlediska pohodlí a celkově "dření" mobilu, jestli to je kosher.

    Ale např. můj otec, kolenovrt uplně na všem, má neomezený interent na mobilu + pevný interent od O2, má to na zprávy a jednou za čas si někde stáhne nějakou mp3 a už si ten od O2 ruší několik let.

    Ale třeba bundu bude nosit dokavad se totálně nerozpadne nebo dokud se nesamovznítí.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NEI: O2 mívá v létě akci, kdy dávají předplacené SIM se 100GB za 300 měsíčně - mám ji jako druhou sim v telefonu a data jedu přes to. Není to neomezené, ale 100GB mi zatím stačilo i jako záložní připojení když mi doma spadl net.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    NEI: už jsi je postrašila, že odejdeš? většinou to funguje :-)
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    LOVE_DALI: už jsem to dohledala, já zapomněla, ve kterém auditku mám filtrovat ;) [SCHIFFI @ prestavby DODAVEK,BUSU,NAKLADAKU na obytny, rady, tipy, kontakty]
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    CAMKA: epojisteni.cz nestačí?
    :)
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    Také zdravím při pátku, já bych zase prosila kontakt na pojišťováka, který mi srazí nehorázné povinné ručení, nemáte někdo?
    PAJAOVA
    PAJAOVA --- ---
    NEI: Pokud ti nevadi nizka rychlost, tak Kaktus (Tmobile) ma pausal s 6GB + neomezene 2Mbps za 300 (a k tomu 100min a 100 SMS) nebo 16GB za 400 Kc (+100 min a SMS).
    Jinak pokud nevadi omezena data, tak maji i kredit (6GB za 250, 10GB za 350) s tim, ze maji cca 1-2x mesicne "dobijecku" - na fb vyhodi info, ze si ten den od 16-18 muzes dobit za 200-500 Kc a prihodi ti k tomu 100 % navic s platnosti mesic. Prakticky je to teda cca 50% sleva ...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Btw. super způsob šetření je multisport karta

    Když jsem jí měl tak jsem chodil plavat klidně i 5x týdně, po plavání sprcha a hned jsou doma peníze za vodu a ohřev. :)
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    Asi pitomost, co moc neusetri, ale libi se mi to. Vodou po umyti rukou splachnes...

    N_I
    N_I --- ---
    z praxe...

    -odřezky a tučné od šunky + kod má rád kůže které ti řezník nechá gratis....odřezky kupuji okolo 150kč....rozvařím je s vývarem do cca. dvou zavařovaček...výborné na chleba ala vepřové ve vlastní štávě...a pak do receptu....kaše rozvar z šunky na to...a sýr....

    -klíčky klíčit....je jich kupa...mungo maj rádi i děti..nestojí to skoro nic....

    -v dopravě rozhodně blabla car...výborně to funguje....klidně sem vezl studenty i za fre...naopak to nekdy potesi ze dostanes donation k tve ceste...

    -kultura - galerie rudolfinum a trafo gallery sou zadarmo...

    -místo fitka zkus švihadlo a kilové činky teraband gumy...a máš posilovnu doma..

    -běžky místo sjezdovek....pár bufetů je stále - dej nám za to cos objednal tolik kolik uznáš za vhodné jako v lesních barech

    -obecně víc chodit pěšky...je to zdravé....ušetříš i planetu....a dojdeš překvapivě rychle...i daleko..

    -obecně pro ovoce chodit za vesnice....do hájů.....sušit jablka..houby....za naší vsí se najdou švestky, ořechy,sipek,,i hroznove vino...mrzi me kolik toho spadne ladem....

    -ostružiny sou všude...do mrazáku a na koláč, jogurt, domácí limo...máš pořád kam sáhnout..

    -ford focus combi....okolo let 2011 rok výroby....vyborny pomer cena vykon....spotreba...

    -vyroba domaci masti...nasuseny mesicek a kus zeleniny..do toho..

    -sacky do batohu a jak plastove tak vetsi pouzivat vicekrat...

    -mit hospodu kde se jede vymenny obchod nebo spolecne vecere.nebo zbytky co nesnis doma vemes tam a hned to zmizi...:)

    -sousedy a rodice kteri maji zahradku a zavrovani vajicka co to jde od nich...

    hadry na sebe misto vyhozeni zkusit zasit...opravit....plati to i u bot...sicii stroj..

    sprahnout se s rybarem ktery obcas donese rybu..:)

    místo dovolený u moře.....čunder po čechách kde zažiješ možná i víc...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SCHWAB: to ja jen sacek s kminem hodim do igelitaku k bramboram :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam