• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAR_TINAGin a tonic
    Gin, jaký, jak a kde si vychutnat.
    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAKROUSEK: ♥️
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    Shakespearova palirna ve Stratfordu nad Avonou ma sve giny

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    V lidlu mají Roku gin za šest stovek
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    XAJA: Ja sa na tu Sicílii snad fakt prestahujem!
    XAJA
    XAJA --- ---
    inak ked ste nacali okrem borievok tie anizy, kminy a sladke drievka a padla uz aj sambuca, tak moje dalsie oblubene talianske pitie na leto je tato tradicna palermska anizovka: https://www.tutone.it/product/anice-tutone/

    hlavne teda v podobe l’acqua e zammu, teda len par kvapiek do vody (aby zmutnela), pripadne s citronom, je fakt osviezujuce letne pitie. rovnako anizova granita, do ktorej sa tiez pridava.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AAHHWISEGUY: IMHO to uz je docela prasarna, absinth se pije jinak, u ouza to nevadi, protoze tonic nahrazuje vodu, se kterou se zaki pije. Ale zkus a poreferuj .)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    SATAI: DRAGON: diky za tip, ouzo s tonicem zkusim.
    XBAHNO: akvavit s tonicem, death in the afternoon - zapisuju si...

    pastis/absinth s tonicem jde tez, anebo je to uz nesmysl?
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    XBAHNO: ta kminka od Zufanka je fakt vyborny piti. S ginem vyzkousim.
    BSB
    BSB --- ---
    Millhill's London Dry -- hafo koriandru :D
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    MAR_TINA: oni to už u na Slovensku pomalu objevujou, že nemusejí lít jenom Nikolausku za 4.95€ za flašku, ale když so připlatěj další 4€, tak už je z toho normální pití...
    XAJA
    XAJA --- ---
    THEFLON:
    XBAHNO: ano, ja pred tonicom davam tiez prednost vermutu:)
    vlastne nez tonic, to si casto radsej nalejem do ginu chinotto. alebo teda, a to uz je zase moja osobna zvrhlost, prosecco:)
    SATAI
    SATAI --- ---
    DRAGON: prece bych vam nelhal...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MAR_TINA: Ježíš, ja bych si tak dal ten severskej na slano.. sem si ho koupil kilové balení z když sem vejletil po Norsku, boží "cukrovinka" :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DRAGON: pendrek miluju, ale ten míň sladký až slaný severský. Spolu s alkohoholem nějak ne. (A salmiaki voda je hnusná, kdyby to někdo chtěl vědět :D)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MAR_TINA: to naprosto chápu, sem k tomuhle názoru tolerantní, vím že spousta lidí nemá rádo chuť pendreku. Já taky neměl, ale jednou mi někdo řekl, že se to míchá skoro 1:1 s vodou a od té doby mi to moc chutná, asi sem k tomu byl předurčen geny :))
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DRAGON: ve vší úctě k Řekům, ouzo jedině tam ze slušnosti a nějak to přežiju :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MAR_TINA: souhlas, mam to úplně stejně zařazené, navíc to vůbec nechutná jako gin, neřkuli Ouzo :) Každopádně potvrzuji, Ouzo není špatný s tonicem, jak tu psal Satai, je to docela dobrý. Ale zůstanu věrný klasice ;)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Já mám borvičku zafixovanou jako něco moc zlýho, co se leje na Slovensku, kde lejou strašně moc a cokoli :)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    THEFLON: Vždyť to je v podstatě dvojitý, oldschoolový Martini, chybí jen oliva. Časem v něm ubylo toho vermutu, ale takhle to kdysi vypadlo - i ty Giny byly víc jalovec a míň toho ostatního než dneska.
    THEFLON
    THEFLON --- ---
    To jste mi připomněli oblíbený drink mých kamarádů z Bratislavy. Říkali jsme tomu náhlá smrt. 1 dcl spišské borovičky+ 1dcl Martini Bianco. Chutná to skvěle...
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    DARKINA: Pastis v ginu nic moc a absinthe(proč pro tvrďáky?), když už ne s vodou, tak se sektem coby legendární koktejl Death in the afternoon.
    Dobrá alternativa do toniku je Akvavit, případně samotná kmínka - kmínka destilovaná, jako třeba od Žufánka, ne nějaký sladký likérek.
    A borovička splňuje legální definici ginu, vlastně je to úplně ten nejjednodušší možný gin.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam