• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RUDOLFSoftware Delivery | Product development | Pokec o tom jak organizovat vývoj softwarových řešení
    VITEX
    VITEX --- ---
    To já si všechno šudlám na koleně.
    Nicméne za vydatné pmoci jenkinse a ansible.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    Tak já to vykopnu. Dostal jsme se k provozování software pro několik firem a instituci, trochu náhodou, protože jsme se naučil při humanitní vejšce s Linuxem a měl jsem štěstí na zaměstnavatele. Snad všude jsem se po pár letech řešil i business část vývoje, zkusil si vést oddělení ve veřejným sektoru a po několika letech ve startupu, jsem skočil do korporátu. Teď jsem delivery lead, což je ale prostě tech lead. Do písmenka vnímám svoji pozici jako ve videu dole. A chytnu se přesně té roviny, která tam padne. Člověk mluví s businessem. Tuhle rovinu jsem si hodně nastudoval pasivně ve startupu. Sice jako devopsák, tak jsem viděl jak se řeší co vyvíjet, jako to prezentovat zákazníkovi, jak mu to vysvětlit apod. Interakce mezi engineering a produkťákem, řešení co je možné a kdy. Atd. Teď v korporátu zjišťuji, jak je tu málo zkušených produkťáků. Netuší, že mají mít backlog product features, jak mají přemýšlet o vývoji feature s největším impactem apod. A to ani náš produkt ani nevyvíjíme. Je to jen deployment a integrace s korporátem a prioritizace features pro zákazníky, který tvrdí, že přinesou nejvíc peněz nebo úspor. Ale docela mě baví ta produktová část, protože zákazníci mají obvyklou nemoc, že si žádají nějakou technickou implementaci, přičemž existuje jiné a vhodnější (či levnější na lidskou práci) řešení.

    Nemám těď konkrétní téma, jen jsem to chtěl uvést;-)

    Is Tech Lead the WORST Job For Most Programmers?
    https://youtu.be/0EvRSD1-jII?si=vHe9Dm_-lRVlpSMm
    TORI
    TORI --- ---
    Vítejte a ať se vám tu líbí.

    Můžete pozvat své přátele.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam