• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MLIKARNACo vás potěšilo nebo pobavilo? - Plkací a bez cenzury!
    Něco vás pobavilo nebo potěšilo a chcete se o to podělit? Chcete si pokecat o tom, co vás nebo další ID potěšilo nebo pobavilo? Pak máte ring volný!
    rozbalit záhlaví
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SALAMAN: Takhle jsem jednomu nyxákovi pár korun posílal, dorazilo to jeho sestře :)

    Znám ji, musí být zvyklá, ale být to nějaké jemné děvče... :o
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Kamarád má jemný smysl pro humor.

    ERRTU
    ERRTU --- ---
    MICHELLEDANIELS: kamen je od krve - byl pouzit k umlaceni rozverneho sprymare ktery po stodevadesate pate zrecykloval ten stejny vtip, jenom nesehnal provaz.
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    GEE
    GEE --- ---
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    V angličtině se používá syrup, tak mi to přijde pravděpodobnější zdroj kontaminace/udržování téhle podoby v dnešní češtině.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    PESTRYPAPOUSEK: Tohle reflektuje, co jsem o tom někde četla já: https://www.pravopisne.cz/2020/12/sirup-x-syrup/

    Jinak podle Příručky je sirob pořád platnou variantou :)
    PESTRYPAPOUSEK
    PESTRYPAPOUSEK --- ---
    NELLAS: já mám pocit, že je to ještě jinak. Prastará paní češtinařka kdysi zmínila, že bejval syrob, což snad bylo cosi svařeného z cukrové řepy (ale tady má paměť už kráčí po tenkém ledu), a sirup, což byla obdoba sirupu dnešního, ovocného. Syrob nespadá úplně do Žižkových časuov, ale snad zhruba do časuov druho-svetovo-válečných.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    DEADSLUT: V obou zemích jsem byla a stejně si je pletu. Dohromady s Estonskem, jsou tam všechny na jedné hromadě :))
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    GREATDRAKE: Jo, dřív se to tak fakt psalo, ale na to je Slut moc mladá :D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GREATDRAKE: ve starých kuchařkách to tak někde bylo
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    SALVATOR: Do roku 57 byl nedopatřením ve vyjmenovaných slovech, to jsou jen vzpomínky na jurodivé mládí .)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Přiznám se bez mučení, že i já mám z nějakýho důvodu zažitek syrup a sirup mi fakt nekde přes prsty na klávesnici.
    DEADSLUT
    DEADSLUT --- ---
    NELLAS: ...ehm... jsou kanadský, v rámci autenticity receptu budu trvat na syrupu:)) tohle slovo je jedna z mejch achillovek, i v knize mi to vyšlo blbě a už vzdávam snahu mít to správně. Stejně jako si furt dokola jak kokot dohledávam, kdy použít economic a kdy economical, už jsem to dělala tolikrát, že i když už to vim, tak stejně mam pocit, že to musí bejt blbě. Aspoň že Latvia/Lithuania po letech snahy dávam na první dobrou. Byť, pravda, jen proto, že jsem onehdá omylem naplánovala dovolenou v té druhé zemi, než jsem myslela. Co už, smiřuji se se svými limity:))
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    DEADSLUT: Sirupem? :P
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Přišla mi příprava na Pride :D

    DEADSLUT
    DEADSLUT --- ---
    Venku konečně dostatečná zima na to, aby se mi povedlo zařídit v bytě alespoň marginálně snesitelno a nepotivo, horečka mi klesla na přijatelnou úroveň...uznávám, že na jednu stranu byl ten nápad rozpálit troubu kromobyčejně debilní a opět přikládám na čílko chladivý hadřík, ale... připadam si děsně fancy, jak sem levou zadní uválela pâte brisée, a ty canadian butter tarts se mi kurva povedly, strašně hezky mi to tu voní máslem a javorovym syrupem, a děsně se těšim, až to všechno sežeru. Worth it:))
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    Pozerám nejaké staršie náhodné video, v ktorom riešia čas. V momente, keď povedia príklad, že pozrieš na hodinky a je 7:55 pm, ho stopnem a pozriem na čas na mobile. A tam svieti 19:55. Dobrá haluz teda, ale pobavila. 😃
    ACKO
    ACKO --- ---
    Dneska, když jsem jela na kole, na cyklostezce se plazil slepýš. Tak jsem zastavila, vzala ho do ruky a hodila do trávy. Zvládla jsem to :-)
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Potěšil mě táta, že sdílí takovýhle jednopanelovky.

    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    Konecne aj nejaka dobra sprava. Nielenze sa uz mozem stavit v servise, ale cena je o 1 rad mensia, ako som cakala. Teda ak nezabudli 0 v sms. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam