• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HONCKASLA 3D tisk (resin)
    Diskuze ohledně SLA 3d tisku a SLA tiskáren
    rozbalit záhlaví
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Mám menší problém s rozměrovou kalibrací, když mám model z víc částí, tak do sebe nesedí a musím to dost opracovávat frézkou, chystám se tisknout Warlord titána a tam by to byl hodně velký opruz, tak bych to rád nějak překalibroval
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    IRUX25: btw co chceš tisknout? K tý peopoly pak počítej z $380 na každých 300-800 hodin tisku za lcd ta galaxy má 20k hodin životnost laseru
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    HONCKA: No to vypada zajimave, dik za tip. Zkusim propocitat za jak dlouho by se mi cca vratila takova investice.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Jinak ta peopoly má 24" 4k takže rozlišení nic moc ta galaxy je laserová s 25 mikronovym
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Kdyby si se spokojil s 400x200x400 tak
    Industrial Grade Large Size 3D Printer SLA Galaxy 1
    https://emake3d.com/products/large-size-3d-printer
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    IRUX25: do 100k těžko aby to mělo 30cm na všech osách, tak snad Peopoly Phenom XXL V2 ale stejně jsi na $8k.
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    Ahoj, nemate nekdo tip na cenove dostupnou (rozumej treba do 100k) SLA tiskarnu s moznosti tisku min 30x30x30cm? pravdepodobne to bude kvuli pouzitejm displayum asi vetsi rozmer, ale kostku 30cm bych rad obsahl. Dik moc.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    BTW, znecisteny IPA likvidujete ? Pokud jo, tak ja bych si ho klidne vzal :-)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    HONCKA: No, kdyz jsme porizovali tiskarnu do prace a bezpecak se dozvedel ze jen v pracce bude 50l IPA tak trosku zezelenal :-)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    HONCKA: můžu zjistit,beru od nich vesměs všechnu chemii ,oficiálně to nemají v nabídce,specializovaný prodejce na kompozity a litý epoxidový podlahy , vychází mě kg toho "standardního" na +- 200,- , zatím jsem nenašel žádný rozdíl proti značkovým ... dokonce bych řekl, že je "pro mě " lepší jak všechny lowcost resiny...je dost citlivý na osvit, takže když mu dám třeba 2s, tak je hezky pružný, ale drží tvar, když mu dám třeba 3 tak je jak beton,ale hodně křehký- napíšu mu ,jestli tam má něco vodou omyvatelný...tuším, že to Polák plní nějaký ukrajinský firmě do jejich obalů a oni prodávají jako standart resin
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SALAM23: BTW ty tvoje kontakty mají i watter wash? Mám tiskárnu v práci, s ní šéf problém nemá, ale z ipou ano kvůli požárním předpisům a smaradu. Já teď víceméně tisknu akorát ten Anycubic ABS Like V2 a přes anycubic jde koupit za cca 600 za kg.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    HONCKA: já teď dělám pokusy s bílým resinem a pigmenty,jsem docela překvapen, jak 5kapek černý udělá ze 3dcl bílý vážně černou ,žádnou šedou ... pro mě fajn, mám kontakt na pryskyřice z Polska za super ceny, jen není výběr barev, pouze bílá, černá a mix "šedá" , takhle si to rozleju a namíchám dle potřeby co chci, třeba uv,svítící, metalický, chameleon a další za pár kaček
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    PECA: dík mě šlo spíš o ty barvy, nakonec jsem otestoval a není problém, že ve vaničce mi zbylo 2dl černýho a když jsem objednával, tak černej už nebyl, tak jsem objednal bílej a nechtělo se mi to přelejvat a nechávat pro menší tisky, že se snažím do vaničky zasahovat úplně minimálně, zvlášť když tisknu bez chyb. Barvy neřeším, že tisknu zejména na wargaming takže stejně se všechno bude malovat
    ARAON
    ARAON --- ---
    HONCKA: Michal jsem dve rozdilne barvy stejneho Anycubic resinu a nebyl zadny problem. Tady ja to michal proto, ze jsem potreboval vic resinu nez jsem mel a ne proto, abych dosahl specificky odstin, ale i tak, zadny rozdil oproti nesmichanemu resinu jsem nepozoroval.
    PECA
    PECA --- ---
    HONCKA: Nemíchám, kdysi jsem o tom četl, že tím někdo experimentuje, aby dosáhl třeba méně křehkého, trochu více houževnatého výsledku. Třeba nějaký hodně křehký resin a nějaký "tough". Nemám více informací a co ty polymery udělají, když se smísí 2 chemicky odlišné absolutně netuším. Chemii jsem si odnesl jenom základní bezpečnostní pravidla, ne už tolik skutečně chemických vědomostí.

    Míchej venku, opatrně a kdyby se to začalo zahřívat, utíkej rychle. :)
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    HONCKA: Ja jsem nikdy nemichal.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    jakou zkušenost máte s mícháním resinů? Předpokládám, že pokud se smíchají stejné resiny pouze jiných barev, tak by neměl být problém
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Jinak kdyžtak má teď anycubic akci na resiny a filamenty
    můj oblíbený ABS like V2 je tam 5kg za $129 i s dopravou a ještě většinou na kole jde vytočit $10 sleva
    https://store.anycubic.com/collections/3d-printing-materials-sale
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Využito na maximum...

    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Tak malý peklíčko už žhne,krásně to tam tvrdne, jen u pračky musím ještě udělat převodovku ,2000 otáček za minutu na mytí modelů je vážně zbytečných, modely v pračce lítají jak krávy ve filmu Twister v tornádu, tak ještě udělám redukci 0-500 rpm - jinak spokojenost,nová tiskárna tiskne moc hezky,tím aspoň vykompenzovala prvotní drobný zklamání ze zpracování

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam