• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HONCKASLA 3D tisk (resin)
    PECA
    PECA --- ---
    HONCKA: Nemíchám, kdysi jsem o tom četl, že tím někdo experimentuje, aby dosáhl třeba méně křehkého, trochu více houževnatého výsledku. Třeba nějaký hodně křehký resin a nějaký "tough". Nemám více informací a co ty polymery udělají, když se smísí 2 chemicky odlišné absolutně netuším. Chemii jsem si odnesl jenom základní bezpečnostní pravidla, ne už tolik skutečně chemických vědomostí.

    Míchej venku, opatrně a kdyby se to začalo zahřívat, utíkej rychle. :)
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    HONCKA: Ja jsem nikdy nemichal.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    jakou zkušenost máte s mícháním resinů? Předpokládám, že pokud se smíchají stejné resiny pouze jiných barev, tak by neměl být problém
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Jinak kdyžtak má teď anycubic akci na resiny a filamenty
    můj oblíbený ABS like V2 je tam 5kg za $129 i s dopravou a ještě většinou na kole jde vytočit $10 sleva
    https://store.anycubic.com/collections/3d-printing-materials-sale
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Využito na maximum...

    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Tak malý peklíčko už žhne,krásně to tam tvrdne, jen u pračky musím ještě udělat převodovku ,2000 otáček za minutu na mytí modelů je vážně zbytečných, modely v pračce lítají jak krávy ve filmu Twister v tornádu, tak ještě udělám redukci 0-500 rpm - jinak spokojenost,nová tiskárna tiskne moc hezky,tím aspoň vykompenzovala prvotní drobný zklamání ze zpracování

    GRID
    GRID --- ---
    Díky za nasměrování. Obrátím se na SALAM23
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Tak dorazila druhá mašinka, malinko mě zklamalo zpracování, každopádně uvidím co z toho poleze

    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Když už se tu řeší sosání modelů,, odkud taháte ?

    Telegram: Contact @STLcompilation
    https://t.me/STLcompilation
    PECA
    PECA --- ---
    HONCKA: Tam jde o to, nakolik se jedná o původní model (jako sculpt, design, výtvor) a nakolik je to kopie či napodobenina originálu. Pokud je to vyloženě vlastní návrh v daném stylu modelů (výtvorů), tak na to žádný právník nemůže. Pochopitelně je to můj laický názor. Pokud ale vezmu konkrétní existující model firmy GW a udělám jenom drobné změny, jinou pózu mariňáka, je to problém. A u těch generických modelů, jako jsou ti mariňáci v jednotným brnění, tam se kolizi asi ani vyhnout nelze. Polonahého skřeta, nebo kostlivce ověšeného zbraněmi a jiná podobná stvoření, to je IMO úplně v pohodě.
    Ale na to by to chtělo spíše právníka a ideálně nějaké již vyřešené soudní nálezy a rozhodnutí.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    PECA: vím třeba, že GW po tom šlo a nechávalo stahovat modely i s jinými názvy, ale u nich jde o jejich core business, zatímco třeba u Marvelu to je pro ně imho natolik okrajový, aby na to vyhradili kapacity jejich právního oddělení
    PECA
    PECA --- ---
    AFAIK u nás (EU?) platí, že tvůj sculpt, tvoje práva. Problém může být se značkou (nemůžeš na svůj sculpt plácnout trade mark jiné firmy) a nevím jak v USA a co na to zbytek světa. V USA myslím lze "patentovat" slovo, tedy nemůžeš tomu sculptu říkat třeba spiderman, ale třeba "model, modelka v kostýmu spidermana". Plus tu jsou "průmyslové vzory" (v USA tomu říkají tak patent, aby se to "nepletlo"), které chrání nějaký ojedinělý návrh nějakého výrobku. Například specifický konektor v mobilu, keramický hrnek s kapsičkou na pytlík s vylouhovaným čajem, oblek spidermana...
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    HONCKA: jo takhle ,jsem to špatně pochopil- kdo ví, jak je to s licencí, když si třeba vysculptíš spidermana, jestli tam je nějaká ochrana , spíš jen to logo Marcel, ne?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SALAM23: ty licence na tisk jsou v drtivý většině non comercial / personal.
    Jinak jsem mluvil o tom, že někdo třeba udělá a prodává stl Spidermana bez toho aby měl licenci od Marvelu
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    HONCKA: jasný to úplně chápu,nemám s tím problém, taky občas udělám nějakou stavebnici pro děcka co není z mých výkresů a někde stáhnu...jinak licence je většinou na soubory, že nesmíš dál přeprodej,ale tuším že na výtisk se to nevztahuje a můžeš prodávat...vždy to je v pdf u stl
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SALAM23: pro sebe tam víceméně akorát kradu nelicencovaný věci na 40k, to že trochu schudne GW mi žíli netrhá a věci pro děcka do modelářskýho/figurkářskýho kroužku co vedu, kterým to tisknu za cenu resinu, jinak backuju OnePageRules a střídavě další 2 tvůrce

    BTW celkem by mě zajímalo, kolik procent z těch tvůrců to má poctivě odlicencovaný, předpokládám, že třeba věci od Marvelu nemůžeš normálně bez licence prodávat
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    Ja mam spostu STL z Mantic Vaultu, minimalne jedny lodicky bych si z toho chtel vytisknout.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    HONCKA: je to sice prasárna,ale taky tam kradu modely
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Jinak, pokud sháníte některé modely, tak se doporučuju podívat na telegramu, je tam několik stl místností i např. přímo na modely pro W40k a seženou se tam věci, které byly např s licenčních důvodů vyřazeny
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam