• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WEWERKAČtverečkování, Tile hunting
    Cely svet je rozdeleny na ctverecky a tvym ukolem je projet na kole co nejvic ctverecku. Sbiraji se hlavne projete ctverecky a maximalni ctverec vsech projetych ctverecku. To te zavede na mista, ktera bys jinak nikdy nenavstivil.

    Klub pro sdileni informaci, vyjizdek a fotek z nich, screenshotu ctverecku. Rady ohledne jetelnosti vybrane trasy.

    Pro ucast v hrani je treba evidovat jizdy na Strave a pote si je nacist pres https://www.statshunters.com/
    Registruj se na Strave https://www.strava.com/ a pridej se do klubu "NYX - lidi z internetu". Po nacteni Statshunters jdi do sekce Clubs a uvidis svuj nyx ranking.

    Statshunters obcas byva vytizene a zpracovani vyjizdky trva i par hodin. Klidne vyckej, ono je to nafrontovane a postupem se to nacte.
    Prvni nacteni trva dlouho.

    Pro planovani pouzivam rozsireni Statshunters.
    Link do Firefoxu https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/statshunters/
    Na mapy.cz se pak zobrazi projete a neprojete ctverecky. Muzete pak planovat svoji vyjizdku a gpx soubor si exportovat do navigace.

    Dejte si pozor pri prejezdu rohu u Statshunters.com. Pokud zrovna neni evidovano, ze jedete, tak vam projeti nebude uznane. To je rozdil oproti veloviewer, ktery to (pry) uzna.

    Pokud mate problem s neuznanim ctverecku, kliknete na trasu a dejte Update activity precision. To zpresni trasu a muze to tak po prepoctu uznat i puvodne neuznane projeti ctverecku.


    Nasledujici popis zkopirovan z https://www.bike-forum.cz/forum/tile-hunting

    Co to je?

    hra, ve které prozkoumáváte mapu (svět), který je rozdělený do čtverců
    snaha o navštívení co nejvíce čtverců, nejlépe sousedících a vytváření co největšího navštíveného území

    Velikost čtverce

    získáme ze vzorce: strana čtverce = obvod Země * cos(zeměpisné šířky) / 214 (více zde)
    má rozdílnou velikost na různých místech planety, u pólů úzký obdélník, směrem k rovníku pak stále větší čtverec
    ve střední Evropě je to cca 1,5 km. Na rovníku je to téměř 2,5 km, pokud byste obešli severní nebo jižní pól (stačí metr od něj), získáte hned celých 16 384 čtverců :-)

    Jak sbírat čtverce

    každý čtverec, kterým jste někdy projeli (prošli, plavali) se počítá jako navštívený. Je jedno jestli ho projedete celý, nebo do něj jen nahlédnete na pár metrů. Osobně preferuji návštěvu alespoň 20–30 metrů, vyhnete se tak problémům s nepřesnosti GPS.

    Čtverce, clustery, největší čtverec

    čtverec (tile) je libovolné navštívené políčko
    cluster je navštívený čtverec, jehož všechny 4 sousední čtverce (sever, jih východ, západ) jste již také navštívili. Pokud je jich více vedle sebe, postupně se vám zvětšuje území a vzniká tzv. max cluster (více zde)
    největší čtverec (max square) se snažíte vytvořit ze všech navštívených čtverců, které spolu sousedí. (více zde)

    Kde vizualizovat svoje jízdy?

    veloviewer.com
    statshunters.com
    u obou aplikací je potřeba propojení se Stravou

    VeloViewer

    zde myšlenka tile huntingu vznikla
    bohužel se jedná o placený nástroj, ve kterém je tile hunting pouze jednou z mnoha statistik, který veloviewer nabízí. Respektive zdarma se dá nahrát pouze 50 aktivit a žádné další.
    preciznější zobrazení informací a vícero statistik
    obsahuje žebříčky a možnost ukázat svůj pokrok celému světu

    StatsHunters

    jedná se o mladší aplikaci, která nabízí i spoustu dalších výzev k zdolání
    je přístupná zdarma a bez omezení (aspoň prozatím)
    na rozdíl od velovieweru mi přijde že je méně přesná a některé čtverce navštívené na okraji se zde nezobrazují
    má úžasnou „featuru“, která umožní upravit přesnost vašich aktivit, která je okamžitě nahrána zpět do stravy (více zde)
    chybí zde žebříčky a možnost odkázat na svoje úspěchy (těžko říct jestli tohle bude někdy implementováno, ale aplikaci postupně přibývají nové funkce)

    Další zdroj informací – rideeverytile.com

    pár celosvětových žebříčků o maximálních čtvercích a clusterech (přebírají se z velovieweru)
    národní žebříčky, soutěž o největší čtverec za jedinou jízdu
    celosvětová heatmapa navštívených čtverců
    pár tipů jak sbírat čtverce
    rozbalit záhlaví
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Tak děkuji Wew za novou závislost :-) Dnes krásných nových 23 kousků, spoustu nových míst, který bych asi nikdy nenavštívil, no prostě propadl jsem tomu :-)

    MITHRO
    MITHRO --- ---
    konecne bol cas na viac ako dve hodiny vonku, tak sa podarilo narychlo pribrat 22 novych

    FORELLI
    FORELLI --- ---
    tak jo, plánuju si novou trasu, a když už teda, tak se čtverečkama, 118 km a 25 nových kousků :-)

    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Dneska to bylo docela narocny. Protivitr, kopce a dvojity defekt pri sjezdu v lese.

    SSTTAANNAA
    SSTTAANNAA --- ---
    Prostě to teply oblečeni znovu vytahovat nebudu.
    Tak jsem procházel čtverečky a plánoval a dva se mi povedlo ulovit jen tím, že jsem nechal přesněji stáhnout trasu:-)

    RICK
    RICK --- ---
    HELVETE: jj, i když jsem byl kdysi na rozhledně, tak tenhle tam zůstal nedotčen :-D
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    RICK: Pěkný. Kousek k oboře za rozhlednou chybělo viď?😂
    RICK
    RICK --- ---
    včerejší východní zalovení +17[] a získ důležitého [] u Kamenice-Ládví, které zapříčinilo rozšíření max square na 25x25

    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MARASAN: Gratuluji k nove zavislosti :) Vzdycky si predem naplanuju nekolik tras do zasoby (treba 5-8) a pak vyrazim smerem kde treba nebude prset nebo kde dobre fouka vitr. Planovani u me znamena travit spoustu hodin sledovanim map. Jestli je to jetelne na silnicce, jestli je cesta skutecne cesta a ne jen zarostle pole. Pak taky pocitam stoupani a snazim se najit logickou cestu mezi vsemi body cesty. Zaroven uz ted nejezdim vsechny ctverecky v dosahu, protoze vim, ze tudy pojedu nekdy priste a vezmu ctverecek pak.
    Pulka zabavy je uz jen planovani :) Skoda, ze vetsinu tras mam naplanovano na silnicce a zatim jsem ji jeste nedala dokupy.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Tak jsem se namotal; zacelil jsem 3 ctverecky a mam naplanovanou 1 jizdu s dalsima 5 kouskama.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARASAN: prakticky rok a pul nevozim cyklokomp a koukam, ze to je skoda. Nezvetsil bych sice maximalni ctverec, ale mel bych o dost vic splneno.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    8x8, severni Brno

    MRTS
    MRTS --- ---
    Také se pochlubím, nic více.





    Zatím 15x15 a je to čím dál těžší...
    Většinou na kole, občas po vodě.
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    Hehe ze srandy jsem nahodil statshunter, a mám 5x5, protože jsem běžec, na kolo jedu jen občas. Nicméně obrovský dík za to, protože jako člověk milující různý statistiky a měření mě to donutilo upravit některý trasy co běhám - poměrně snadno to půjde v budoucnu rozšířit :-)
    MITHRO
    MITHRO --- ---
    EveryTile, rozsireni v ConnectIQ
    Connect IQ Store | Free Watch Faces and Apps | Garmin
    https://apps.garmin.com/en-US/apps/e53331b6-55db-475a-99e9-3f567327e7ce

    mne uz vela krat pomohlo toto, nemusim zbytocne vytahovat mobil, staci pozriet na Garmine za jazdy.
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    Já dneska udělal z 8x8 -> 12x12 a už koukám na další potenciální čtverečky, které jsem doposud vynechal. Díky za tenhle klub musím říct!
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    WEWERKA: Dekuju za vysvetleni, a pekne dekuji dneska jsem si zajel dvacet kilometru abych ze svych chabych 4x4 udelal aspon 6x6 :)
    MITHRO
    MITHRO --- ---
    30X30

    RICK
    RICK --- ---
    dneska poprvé v Brdech a tím pádem otevření nové kapitoly pro sběr

    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    BEREGOND: Zeleny i cerveny jsou projety, ale cerveny znamena, ze nekde vedle je neprojety ctverecek.
    Modry je max square. Ten se tedy rozsiruje vzdy ve dvou smerech. Nejde udelat obdelnik, musi to byt vzdy ctverec a to dela hrani zajimavejsi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam