• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANSpaceX (Falcon 9 / Heavy / Dragon / SuperHeavy / Starship / Starlink) + Tesla, Neuralink, Boring, xAI, Grok, Optimus
    PES
    PES --- ---
    KOUDY: Kolik za tu propagaci a influencerství bereš? 🤣🤣🤣
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PES: Ja jen tlumocim veci lidi kteri tomu rozumi :)..Neni to z me hlavy. Me je jedno kolik ma Elon penez. Neboj :)
    PES
    PES --- ---
    DOKIS: Nerouhej se, KOUDY Ti vysvětlí, jak je to geniální a že všechno je plán v plánech jiných plánů a 5D šachy 🤣🤣🤣
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    DZODZO: Poradne distribuovane uceni (inference je snadna) asi jeste ani konkurence tak uplne nema, i kdyz jako vzdy najit nejake jasne informace je problem. Ale pokud to teda bereme, ze SpaceX ma centralizovany monolit a ostatni to maji distribuovane, tak pak to znamena, ze xAI je jeste mnohem vic v haji, protoze vyuzit rozumne jedno velke datove centrum je mnohem snadnejsi nez distribuovany system. Pokud v tom snadnejsim pripade maji xAI jen 11% a konkurence v tom slozitejsim pres 40%, tak to je velmi spatne.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    DOKIS: presne tak to je naopak ten "monolit v jednej lokalite", distribuovane su napr. openai rozlezle v datovych centrach microsoftu po celom svete
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    FIRST V3 FULL STACK

    KOUDY
    KOUDY --- ---
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    DZODZO: Colossus neni zrovna distribuovany system. Nebo jsi myslel neco jineho? A co teda vlastne?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    PES: porovnavas 2 rozne riesenia clusterov, jeden je monolit v jednej lokalite, druhe je distribuovany system, obe riesenia maju svoje pre a proti v specifickych pripadoch pouzitia, skalovanie by som tu ako problem nevidel, naopak mi pride, ze nasadzuju hardware rychlejsie nez stihnu optimalizovat software
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Ship 39
    PES
    PES --- ---
    Tak něco pro kompenzaci KOUDYho tapetování a nekritické adorace "génia 5D šachů" (a realistický pohled na to proč tak rád předává kapacitu vedle) :-)

    Muskova xAI dokáže využít pouze 11 procent kapacity svých datacenter pro AI. Firma provozuje 550 tisíc grafických karet Nvidia (hlavně H100 a H200), utilizace je ale problematická. Problémem má být softwarová infrastruktura a špatné možnosti škálování. Google a Meta prý vytížení zvládají na 46 a 43 procent. Musk se chce dostat na hodnotu 50 procent.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Full duration and full thrust 33-engine static fire with Super Heavy V3

    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SpaceX Pre-Launch Booster 19 Testing
    https://www.youtube.com/watch?v=yrqt-Uk7dyA
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PES: #humor !!! :))
    PES
    PES --- ---
    KOUDY: ...i kdyby to mělo zachránit jediný lidský život !!! (tak muž z koženou brašnou nesmí projet :-)))
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Byrokrati zase hazi klacky

    Tesla nemá v Evropě vyhráno, EU je k jejímu autonomnímu řízení skeptická - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/auto-tesla-nema-v-evrope-vyhrano-eu-je-k-jejimu-autonomnimu-rizeni-skepticka-40577090
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Tom Brown @nottombrown
    In the next few days we'll be ramping up Claude inference on Colossus.

    Grateful to be partnering with SpaceX here. We are going to need to move a lot of atoms in order to keep up with AI demand, and there's nobody better at quickly moving atoms (on or off planet Earth)

    @elonmusk
    Same here.

    By way of background for those who care, I spent a lot of time last week with senior members of the Anthropic team to understand what they do to ensure Claude is good for humanity and was impressed.

    Everyone I met was highly competent and cared a great deal about doing the right thing. No one set off my evil detector. So long as they engage in critical self-examination, Claude will probably be good.

    After that, I was ok leasing Colossus 1 to Anthropic, as SpaceXAI had already moved training to Colossus 2.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    TOXICMAN: Vtipny jak jde Elon zase proti Trumpovi, kterej claude zakazal :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam