• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRISKADebordelizace domácnosti
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    KRISKA: no musis to za-entlovat
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    HELLENKA: libi a mam k nemu extra citovej vztah, prace navic mi neva ale nevim zda se to nebude desne parat, zvlqdnu zkratit kalhoty, ale svadlena fakt nejsu a svetr pletenej z roho mam strach ze strihnu a budu mit klubko niti
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Po 9 hodinách úklidu od úklidové firmy, jsem si stoprocentně jistá že to byla ta nejlepší investice před nastěhováním :) to je tak očistný .. oželim víkend V Jiných Čechách. Tohle je lepší tvl. Ten uklizenej prázdného být, to je krása! To s mi nebude chtít zabordelit :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ale včera jsem odpoledne uklidila v zahradní kůlně. Jak to dělám pravidelně jednou ročně (když se vyndá zahradní nábytek ze zimní úschovy a ideálně ve chvíli, kdy jsou vyndaná kola od auta kvůli přehození), tak toho nebylo až tak moc, jen jsem tam objevila zapomenuté golfky, ty budou chtít vyprat a umýt zahradní hadicí, než je odvezu do charitního obchůdku.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    držte mi palce, já potřebuju uklidit v garáži, přístřešku "pro auto" (auto tam parkuje jen při výjimečných příležitostech, jinak je tam zahradní náčiní a další bordel) a na půdě :-)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Poslední dny věnuji spánku. Ale po dlouhé době jsem se rozhoupala a konečně objednala do kuchyně prodluzku, tak chtě nechtě jsem musela hrábnout do jedné police a obsah mam teď v banánově připraveném k přebrání, mimo jiné jsem tam našla pul litry pálenky, kterou nepiju vůbec.

    V rámci včerejšího praní, kdy jsem tu mela tři pračky prádla, tak nsem i doplnila zásoby ( mam 10l nádoby, ze kterých odlévám praci gel, sůl do myčky a kyselinu citronovou).

    Ted jsem si na chvilku zalezla, ze si odpočinu a budu si číst
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    KRISKA: tak šítí je samozřejmě práce... pokud k tomu svetru nemáš specifickej vztah anebo se ti ta látka extra nelíbí, tak se to crcaní s tím imho nevyplatí...
    RUTHER
    RUTHER --- ---
    LADY_MYSKA: Co ti brání odpočívat o prodlouženém víkendu? :-)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Dnešek úklidu nepřeje, nálada se pořád zhoršuje a ted je takova, zalezt si pod kamen a nebyt
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    AXTHEB: je otazka zda to clovek nakonec da na jeden zatah nebo to odklada tydny az mesice...

    ale taky bych sla cestou aspon pulku a zitra treba druhou nebo az bude cas...
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    AXTHEB: Mám podobný přístup. Sice se manželce nelíbí, že si věci z batohu z výletu uklizím celý týden, ale nakonec to vždycky zmizí :-D
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    AXTHEB: co už?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    LADY_MYSKA: Tohle je strašně špatný nastavení, uměle si zvyšuješ náročnost toho úkolu. Já se snažím to porcovat na desetiminutovky a pomalu se to hýbe. Na rozdíl od doby dřív, kdy se to nehýbalo vůbec.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    KRISKA: ne, nechci mít takové motivace a když už do toho hrábnu, chci to mít hotové, ta krabice tu bude stále zavazet, ať je plná a nebo poloviční.
    Proste až se rozhoupu, udělám ji celou a nebo nic.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    LADY_MYSKA: to si chce za odmenu dat zas nejakou zmrzku :) dej si mensi cile, treba aspon pul krabice
    RUTHER
    RUTHER --- ---
    LADY_MYSKA:
    demotivace pri debordelizaci
    Demotivace při debordelizaci (zbavování se zbytečných věcí) je naprosto běžná, protože úklid často připomíná boj s větrnými mlýny. Pocit zahlcení vzniká, když je nepořádku příliš mnoho a výsledek není hned vidět.
    Proč vzniká demotivace (a jak to překonat):
    Pocit zahlcení (nevím, kde začít): Nezkoušejte uklidit celý byt najednou. Zaměřte se na jednu konkrétní oblast nebo pokoj. Začněte malými krůčky, například jen jedním šuplíkem nebo policí.
    Emocionální vazba k věcem: Je těžké vyhodit věci, které nepotřebujete, ale je vám líto je vyhodit. Řešením je věci darovat, prodat (např. přes FB bazárky) nebo swapnout. Pokud věc nemáte rádi nebo ji nepoužíváte, nechte si jen to, co vám přináší radost.
    Vidina příliš dlouhé práce: Debordelizace se zdá nekonečná. Nastavte si časový limit, například jen 15 minut denně. I krátká doba má velký efekt (např. 15 minut denně = 7 hodin za měsíc).
    Návrat nepořádku: Máte pocit, že po úklidu je za pár dní zase zmatek. Vytvořte si systém, kde má každá věc své stálé místo. Uklízejte pravidelně, i když to není 100%.
    Jak se donutit uklízet: 10 osvědčených strategií pro efektivní čištění
    https://cleanwhale.cz/blog/jak-se-donutit-uklizet-10-osvedcenych-strategii-pro-efektivni-cisteni
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Takhle se chystám na pár krabic tady… vubec se mi do toho nechce
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    MACSKA: a vis aspon co v nich je? :D
    FIFI
    FIFI --- ---
    TRISSIE: to má něco společného s rozdáváním vysvědčení? :D
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MACSKA: což mi připomíná, že muž loni v září dostal ultimátum na krabici, kam jsem v říjnu 2008 zabalila věci z jeho půlky psacího stolu ve starém bytě. Letos bude plnoletá, ale prej ji můžu vyhodit už 30.6. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam