• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  RYBOSHŠaManYsMuS
  ANICCKAA
  ANICCKAA --- ---
  FONTAN: tak jasně že je to hodně jeho individuální přístup, ale na mě to nepůsobilo nějak nebezpečně, ideologicky. Ikdyž jsem to podrobovala vnitřní analýze a držela si odstup. Líbilo se mi, že upozorňoval na problematiku prvoplánového "být pohan jako rebélie proti křesťanství". Takže za mě furt dobrý a furt to mohu doporučit :)
  FONTAN
  FONTAN --- ---
  ANICCKAA: "celkem objektivni" kniha z pera cloveka, ke kteremu vzhlizeji [alternativni/hipster] "nackove" cele evropy - aneb jeden z hlavnich ideologu Generace Identity (ceska odnoz ma opravdu vybrane clenstvo https://antifa.cz/content/generace-identity-aneb-nova-image-autonomnich-nacionalistu https://antifa.cz/content/terorista-z-christchurch-identitarske-hnuti-ceske-nitky)

  nechci byt za plasana, ale jeho objektivita bude mit asi dost specialni prichut. zaroven nechci tvrdit, ze je Benoist nejaka naprosta guma.
  ANICCKAA
  ANICCKAA --- ---
  Nejsem si jistá, zda to patří právě sem, ale taky bych ráda doporučila knihu. Vyšla nedávno, možná jste o ní už slyšeli. Být pohanem, Alain de Benoist.
  Skutečně vydařené dílo popisující základní rozkol mezi pohanským a judeo-křesťanským pojetím světa a dále nastiňuje problém novodobého pojetí pohanství - být za každou cenu a na truc opak křesťana. Pro ty, co rádi přemýšlí, mohu jedině doporučit. Není to snadná kniha, ale za to hutná a i celkem objektivní.
  Být pohanem - Benoist, Alain de - Megaknihy.cz
  https://www.megaknihy.cz/...A-_64Ohq1SFzMpeCKIc3hZLq27pyLS91kQpF-tBuABVUUxOsU0QUbYCslUhoCFTIQAvD_BwE
  NOONE
  NOONE --- ---
  Český šamanismus v rozhovorech - Helena Exnerová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
  https://www.kosmas.cz/...orech/?fbclid=IwAR1y3fOIXeVx7bWpvd7BVU-E3OO-axxeWKdXR6W-_ReHFPi42RZBBWyPIDk
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  OGMIOS: prave, kritika ceho chce... Uplne stejne by mohl psat o sportu, automechanice nebo truhlarine a moc by ten text nemusel menit
  OGMIOS
  OGMIOS --- ---
  To muze bejt kritika ceho chce. Pravdepodobne sam ceka na nejaky prulom, na neco vic a vono porad nic a tak prichazi moralni kocovina ze sebe a celyho sveta. To je ten okamzik zmatku a chaosu ve vlastnim nitru kdy se zuby nechty drzis svych presvedceni, ale ve finale se musis pustit a dovolit si pocitit tu jednotu se vsim. Prijde mi vzdycky krasny podivat se na to co piseme jako na sve vlastni zrcadlo.
  VESPER_INDIGO
  VESPER_INDIGO --- ---
  Vidíš to Ty-jenž-tančíš-na-svazích-hor?
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  VONTRIX: to není o mentalitě indiánu, ale o černobílým vidění lidí, kteří jezdí do jižní ameriky. Jako on je super a má tunu zkušeností, ale pak nechápu, proč napíše text plnej klišé...
  VONTRIX
  VONTRIX --- ---
  DARJEEL: Presto si myslim, ze pravdive. Kdo jiny nez Mnislav u nas rozumi mentalite indianu? A dokaze ji pretlumocit do zapadniho jazyka a mysleni a struktur.
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  JSPARTRE: Kriticky je to az az... Kategoricky, sablonovity, prehnane zobecnujici.
  YERRO
  YERRO --- ---
  Zdravím, pokud by prosím někoho napadlo, kde sehnat zajímavý, ale i obyč nůž pro velmi přírodně orientovaného 50níka, tak prosím do zprávy. Nebo pokud například nějaký podobně, jako tahle skupina, orintovaný prodejce / výrobce? Dík ...
  EKG
  EKG --- ---
  JSPARTRE: Kolega taky potkal blbecky s ayahuascou. Ale co, blby belosi sezerou vsechno, co by se sikovny obchodnici nenapakovali.
  JSPARTRE
  JSPARTRE --- ---
  Trochu kritičtěji
  Mnislav Zelený Atapana - Názory Aktuálně
  http://blog.aktualne.cz/blogy/mnislav-zeleny-atapana.php?itemid=32112
  AIM_FREEMAN
  AIM_FREEMAN --- ---
  KUATO: Rostliny se zasadí na vhodném místě a šaman se o ně pak stará jako o své děti – ručně z nich obírá veškerý hmyz, který by si chtěl pochutnat na jeho listech. Žádná chemie se samozřejmě nepoužívá. Poté, co se listy sklidí, se postupně rolují do tvaru tlustého kmínku. Aby byl tabák ještě silnější, můžou se listy napustit tabákovou tekutinou, případně se přidá i pálenka, která kmínku pomáhá udržet si svou sílu. Takovýto kmínek se poté omotá špagátem z přírodního materiálu a pověsí se nad oheň, kde postupně „dozrává.

  S takto připraveným tabákem by se mělo zacházet s úctou. Není dobré k němu čichat, což ho připravuje o jeho sílu. Přechovává se zavěšený nad ohništěm. Když trošku potřebujete, odmotáte kousek špagátu a uříznete tenké proužky – tabák má uvnitř temnou barvu, je vlhký a silně voní.

  .....

  Velký učitel tabák - Jan Rostlinka Ayahuasca, šamani a Amazonie
  http://janrostlinka.cz/velky-ucitel-tabak/
  BROZKEFF
  BROZKEFF --- ---
  KUATO: patrně čistý selský tabák v těch smotaných štanglích, případně ještě potencovaný namáčením suchých do tabákové šťávy p
  ANNA_IN
  ANNA_IN --- ---
  MRHOU: Jirka Hokr nedávno nabízel.
  AIM_FREEMAN
  AIM_FREEMAN --- ---
  KUATO: mapacho
  KUATO
  KUATO --- ---
  MRHOU: co je samansky tabace? vlastnorucne vypestovany tabak selsky? virzinsky? 1:1 s listy durmanu nebo ruliku?
  MRHOU
  MRHOU --- ---
  Sháním šamanský tabáček. Předem děkuji za tipy či nabídky! :)
  HONZAL
  HONZAL --- ---
  v religionistice mi nic neřekli, tak zkusim tady

  Existuje nějaký pojednání o animismu v západní Africe? Úplně nejlíp etnika Malinke z oblasti hamana/Gberedu, případně Susu, Baga a další na území Guiney, ale hlavně ty malinkové mě zajímaj. Klidně i něco obecnějšího o animický tradici mandig. Popis slavností, masek, souvislosti, historie...

  nic sem nenašel, ale možná to je tim, že pokud někdo něco sepsal, tak to bude ve francouzštině :-(