• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TORInyx :: klub pro novacky a novackyne na NYXu (nebojte se zeptat, my nekousem (ale nejdriv precist help, jinak kousem!))
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    FLAD: pokud ti něco nepřekáží, ignoruj. Pokud jo, počkej a zanedlouho to bude OK, nemýlím-li se.
    FLAD
    FLAD --- ---
    Co prosim znamena hlaska: "Omlouváme se, ale byl překročen počet souběžně zpracovávaných pomalých funkcí. Zkuste to později." ? Mam ji ignorovat?
    SONNY1344
    SONNY1344 --- ---
    NYX: no jasný, vůbec mi to nedošlo, díky
    NYX
    NYX --- ---
    SONNY1344: pravdepodobne linkujes stranku a ne fotku
    SONNY1344
    SONNY1344 --- ---
    je nějakej problém s linkováním fotek z rajčete? 2x jsem to zkoušel a ani jednou se fotky nezobrazí
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    LODBROG: děkuju
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    WOODMAKER: Ano, zpráva dotyčnému dojde - Ty sis ji jen smazal z "odeslaných".
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    ahoj, poslal jsem jednomu uživateli zprávu, pak jsem ale nechtěl, aby mu přišla, tak jsem ještě v době, kdy byla nepřečtená, klikl na červený křížek u zprávy. Zpráva zmizela z mých odeslaných. Bude přijata? Nemám prémiovku. Děkuji pěkně za odpověď.
    PIXY
    PIXY --- ---
    NYX: ehm;) díky
    NYX
    NYX --- ---
    PIXY: zalozil jsi ji v roce 2011, takze uz nema smysl na ni kohokoliv zvat.
    PIXY
    PIXY --- ---
    zdravim, založil sem událost, ale nenábízí se možnost "pozvat přátele" Kde je zakopanej pes? díky
    MATHES
    MATHES --- ---
    NYX: poslano, developer tools jsem videl prvne, tak snad jsem to nezvoral :)
    NYX
    NYX --- ---
    MATHES: zkus pustit ty developer tools (ctrl+shift+i), tab Network, zapni dole to plne kolecko (Preserve log etc...), vpravo zapni jen documents a zkus to poslat...az se to vsechno nacte, klikni tam nekam pravym, "Save all as HAR" a vysledek mi posli na nyx@nyx.cz. Snad z toho neco vykoumam :)
    MATHES
    MATHES --- ---
    Prestal mi fungovat upload obrazku na nyx - myslim tady primo pres vybrat soubor a odeslat.

    Nemuzu nikde dohledat proc, tak se ptam tady - v helpu jsem nasel, ze by mi to jako premiovce melo fachat, ale kdyz dam ve svym auditku (ktere jsem si pro tyto ucely zalozil) nahrat obrazek, tak me to presmeruje sem

    http://www.nyx.cz/index.php?l=topics

    a obrazek v auditku neni.

    Predem diky za pomoc.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JACOB: Aha. To je ovsem zatim jen ve stadiu navrhu, resp. novelizace existujici legislativy; fakticky je to ale spis iniciativa "hele ho, emericky fejsbrouk, na tom se daji vydelat politicke body."
    NYX
    NYX --- ---
    PISKVOR: no ja myslim, ze zadne osobni udaje tu systematicky nesbiram a pokud je sem clovek stejne da, muze je po sobe zase i smazat. ani ten e-mail pri registraci neni povinny.

    z toho, co clovek smazat nemuze, ma nejbliz k osobnim udajum asi seznam IP, z kterych se prihlasil, ale to podle UOOU neni osobni udaj.
    JACOB
    JACOB --- ---
    PISKVOR:
    NYX: To, co jsem si pamatoval ja bylo pravdepodobne toto: http://www.bbc.com/news/technology-16677370
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JACOB: Ne. Lze se toho - alespon teoreticky - domoci soudni cestou, v CR by na to snad sel naroubovat 101/2000 Sb., ale teda good luck. Tri pripominky: jednak (nevim jak ostatni) mi Nyx nedrzi u hlavy pistoli, abych lozil povinne na nyx a exhiboval tu, zadna data nad ramec "ID a e-mail" se tu po mne ne*vyzaduji*; druhak zrovna FB tu featuru zavedl prave az pod hrozbou nekolika soudnich sporu; a konecne tretak hlavni problem s (ne)mazanim uzivatelskych dat na FB je datamining ze strany FB i verejnosti.

    No a taky - vzhledem k tomu, ze Nyx ma jiste hloubeji do kapsy nez Zuckerberg a nyx podleha ceskemu a nikoli emerickemu pravu, tezko na nem vysoudis miliony dolaru za to, zes netusil, ze se kocka nema susit v mikrovlnce ;)
    NYX
    NYX --- ---
    JACOB: kdyz najdes o co jde, posli.
    JACOB
    JACOB --- ---
    Mimochodem, jak se divam v zahlavi na "HIT LETOSNIHO ROKU" - nejsem bohuzel ani v nejmensim odbornik na EU pravo, ale neexistuje ono nejake narizeni EU, ktere zavedlo povinnost pro provozovatele prave toto umoznit? Nebo se to tyka jenom velkych hracu jako je FB? Nebo to jeste neni ratifikovane?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam