• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLELIAssembler
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    ARCHDRONE: jukni do nejakyho demokodu :) to je casto velmi cryptic ;)
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    _BENNY: todle hrabe primo do zasobniku, to se mi libi:) lol, btw existuje neco jako http://www.ioccc.org/ akorat v assembleru?:))
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ARCHDRONE: vypada tohle lip? ;)

    call $+5
    add dword ptr [esp],65535
    ret
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    fuj, fakt to vypada hnusne:))
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    call $+5
    pop eax
    add eax,65535
    jmp eax

    je to prasarna ;)
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    da se udelat neco jako
    jmp [ip]-10 resp. jmp [ip]+65545 ? imho to vypada jako slusna prasarna, ale da se skocit o par instrukci dozadu kdyz treba nechci pouzit navesti?
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    RCR: :)))
    RCR
    RCR --- ---
    Tomu verim, ale zadne widle, ktere bych mohl na nejake PC nainstalovat legalne nevlastnim. Vlastnim jedny co jsou OEM k Alphe a tam zase nebude chodit ten assembler, protoze je to Alpha. No mozna se rozhodnu stat se zase na chvilku pocitacovym piratem :)
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    RCR: co ti brání ... ta radost z prvního okýnka nebo první blbosti s myší podle Iczelionových tutoriálu je nezapomenutelná ... a ty ksichty delphařů a spol. když ten kód má třeba 4KB .. to už je prostě extáze :)))
    RCR
    RCR --- ---
    KYOSUKE: To se obavam ze nebude spravny postup jak se neco ucit, wine je obecne rozhodne mnohem mene "standardnimu wokneimu api" nez vetsina realnych widli, takze bugtrack by byl mnohem horsi...
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    RCR: Ve Winech by Ti to snad mělo běžet taky, ne? ;-)
    RCR
    RCR --- ---
    SHALDAN: Musim priznat, ze me svadeji k instalaci woken :)
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    jestli to někdo zajímá, pak přibyly další tutoriály .. nyní jich je 22 :)
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    na stránce: http://shaldan.xf.cz je již 12 přeložených tutoriálů.
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    safra .. ten překlad je jak droga :)). Takže jsem přidal tutorial 6 a fakt už dneska končím.... (hehe .. to by mě zajímalo, jestli to někdo vůbec číst ... no nic :)).
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    vedeni co se v programu deje neni pro pojidace kolacu
    to je pro ty, kteri maji radi nihilismus a fatalismus.
    brecte kdyz vidite neco modularniho, kdyz vidite neco komponentniho
    nebod peklo se vratilo a branu strezi cyberdemon nelidske sily.
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    přidán Tutorial 5 ... a už toho pro dnešek mám plný zuby a končím :)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    :)) to vedeni co se presne v programu deje je vazne k nezaplaceni :-) OOP je pro pojidace kolacu...
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    _BENNY: přidal jsem ti tutorial 4 bezvěrče :)))
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    _BENNY: heeeeeeeeejj .. vyhodťe ho někdo z tohodle fora ... dyť je to heretik sekty OOP :))). Ale je fakt, že jsem se musel opravdu smát .. když jsem chtěl v DELPHI udělat okno se 5 buttonama a trvalo mi to cca 5 minut a vzpomněl jsem si třeba právě na hodiny strávené s Iczelionovým tutoriálem. Jsou vůbec tzv. vyšší programátoři vůbec ještě programátoři a nebo skladačí objektových skládanek ? :)). Ale ten pocit, že víš, co se pod těma abstrakcema děje (no já uplně tolik ne, ale pravěcí assembleristé ano), ten je nenahraditelný. A ta velikost EXE souboru .. áááá ... :)). Assembler je láska ... programování v OOP je šedivá práce :)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam