• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLELIAssembler
    there are 10 types of people in the world. those who understand binary, and those who don't.
    windows bring the power of yesterday computers in nowadays
    sexy nastenka
    rozbalit záhlaví
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ARCHDRONE: vypada tohle lip? ;)

    call $+5
    add dword ptr [esp],65535
    ret
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    fuj, fakt to vypada hnusne:))
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    call $+5
    pop eax
    add eax,65535
    jmp eax

    je to prasarna ;)
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    da se udelat neco jako
    jmp [ip]-10 resp. jmp [ip]+65545 ? imho to vypada jako slusna prasarna, ale da se skocit o par instrukci dozadu kdyz treba nechci pouzit navesti?
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    RCR: :)))
    RCR
    RCR --- ---
    Tomu verim, ale zadne widle, ktere bych mohl na nejake PC nainstalovat legalne nevlastnim. Vlastnim jedny co jsou OEM k Alphe a tam zase nebude chodit ten assembler, protoze je to Alpha. No mozna se rozhodnu stat se zase na chvilku pocitacovym piratem :)
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    RCR: co ti brání ... ta radost z prvního okýnka nebo první blbosti s myší podle Iczelionových tutoriálu je nezapomenutelná ... a ty ksichty delphařů a spol. když ten kód má třeba 4KB .. to už je prostě extáze :)))
    RCR
    RCR --- ---
    KYOSUKE: To se obavam ze nebude spravny postup jak se neco ucit, wine je obecne rozhodne mnohem mene "standardnimu wokneimu api" nez vetsina realnych widli, takze bugtrack by byl mnohem horsi...
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    RCR: Ve Winech by Ti to snad mělo běžet taky, ne? ;-)
    RCR
    RCR --- ---
    SHALDAN: Musim priznat, ze me svadeji k instalaci woken :)
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    jestli to někdo zajímá, pak přibyly další tutoriály .. nyní jich je 22 :)
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    na stránce: http://shaldan.xf.cz je již 12 přeložených tutoriálů.
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    safra .. ten překlad je jak droga :)). Takže jsem přidal tutorial 6 a fakt už dneska končím.... (hehe .. to by mě zajímalo, jestli to někdo vůbec číst ... no nic :)).
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    vedeni co se v programu deje neni pro pojidace kolacu
    to je pro ty, kteri maji radi nihilismus a fatalismus.
    brecte kdyz vidite neco modularniho, kdyz vidite neco komponentniho
    nebod peklo se vratilo a branu strezi cyberdemon nelidske sily.
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    přidán Tutorial 5 ... a už toho pro dnešek mám plný zuby a končím :)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    :)) to vedeni co se presne v programu deje je vazne k nezaplaceni :-) OOP je pro pojidace kolacu...
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    _BENNY: přidal jsem ti tutorial 4 bezvěrče :)))
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    _BENNY: heeeeeeeeejj .. vyhodťe ho někdo z tohodle fora ... dyť je to heretik sekty OOP :))). Ale je fakt, že jsem se musel opravdu smát .. když jsem chtěl v DELPHI udělat okno se 5 buttonama a trvalo mi to cca 5 minut a vzpomněl jsem si třeba právě na hodiny strávené s Iczelionovým tutoriálem. Jsou vůbec tzv. vyšší programátoři vůbec ještě programátoři a nebo skladačí objektových skládanek ? :)). Ale ten pocit, že víš, co se pod těma abstrakcema děje (no já uplně tolik ne, ale pravěcí assembleristé ano), ten je nenahraditelný. A ta velikost EXE souboru .. áááá ... :)). Assembler je láska ... programování v OOP je šedivá práce :)))
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    SHALDAN: beztak z nich nic nebude... Java/.NET a objektove paradigma dneska vladne svetu :D
    SHALDAN
    SHALDAN --- ---
    _BENNY: tak to abych to rychle stáhnul .. přeci ti nemůžu udělat takovou radost a zbavit tě křičících kojenců assembleristů. Co teprve pak mají chudáci říkat třeba na masmforum ... tak musí denně řešit blbosti nejenom ode mne :)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    SHALDAN: kdyz ono je jich moc a nechce se jim studovat, oni by radi aby se to za ne naucil nekdo jiny... a ted uz se nemuzou vymlouvat ani na tu anglictinu :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam