• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLELIAssembler
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    kazdopadne mi to pripada jakou touha po pomalejsim a mene efektivnim kodu coz teda moc nechapu :)
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    ono hodne zalezi na tom, jestli je to vysledek prekladu nebo je to psano rucne
    nektere dekompilery hledaji prave charakteristicke sekvence urciteho prekladace
    pokud jde o rucne psany, pripadne zamerne obfuskovany kod, tak vubec nemusi mit ekvivalent ve vyssim programovacim jazyce
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    Osobne bych se podival na nastroje pro reverzni inzenyrstvi a dekompilaci. Ted si zkousim hrat s boomerangem, a celkem je schopny vydedukovat strukturu zdrojaku, byt nekde mu utece parametr funkce, nebo inicializace promenne, nebo tak neco. Takze jak rika CERBERUS.
    CERBERUS
    CERBERUS --- ---
    Existuje plugin HexRays do DataRescue IDA (www.hex-rays.com), ktery dokaze z asm kodu vytvorit C kod, ale nepredpoklades, ze to jen zkopirujes a spustis ... ale pokud se snazis jen ten kod pochopit, tak to muze slouzit jako velmi dobre voditko.
    RCR
    RCR --- ---
    KROMANON: Mas program v assembleru a potrebujes jej mit v C, ktery z techto jazyku umis? Pokud umis C, pak ti doporucim prostudovat si prubeh kompilace, z toho pochopis i proc to nejde. Pokud bys umel jazyky oba, pak bys takovou otazku nepokladal.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    Tak na to zapomen, to nejde. Budes si to muset prepsat sam.
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    RCR: no asi takto: mam programek v assembleru a nejsem schopen jej stvorit v C:-) uz to pusobi mozneji:-)?
    RCR
    RCR --- ---
    KROMANON: Mysl 1.0? A nebo chces programek, kterej ti nacpe pred assembler hlavicku c a na konec paticku? Ptas se po nemoznem...
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    hoja...nevite nekdo o nejakem programku co by mi preved kod z assembleru do C? diky moc!!!
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    "sub eax, 128" -> "add eax, -128"
    Ken Silverman
    POTRAT
    POTRAT --- ---
    JAZZZ: displej to sice nenakreslí, ale hodnoty na vstupech jdou našvindlovat signal funkcema, je to docela mocný.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    POTRAT: jj keil microvision tohle umi a free demoverze ma omezeni na 2kb zdrojaku coz u assembleru neni problem..

    nevim jestli ti to nakresli displejik ale ukaze ti vystupy na portech a z tech uz si to overis sam, kdyz vis kterej pin ovlada kterej segment :)
    POTRAT
    POTRAT --- ---
    SALUSA_SECUNDUS
    SALUSA_SECUNDUS --- ---
    1NF: zrejme si to predstavujes jako okenni aplikaci, kde do jednoho okna pastnes 8051 kod a do druho okna pastnes oskenovanej obrazek toho zapojeni a pak uz jen navolis klavesy, kteryma budes ovladat ty tlaticka na stopkach vid ;o))

    tak pokud vim, nic takovyho neni a tak bych doporucoval 8051 simulator (coz je nadherna DOSacka aplikacka, kde je mozno krokovat kod a divat se co je na vystupnich packach) a EWBA-like programek, kde si pekne namodelujes to zapojeni displeje a vystupy z procesoru budes emulovat prvkem "tlacitko"

    a jednoduse mrknes do 8051 simulatoru jaky stavy jsou na vystupnich packach a nacvakas je do EWBA a je to ;o)

    oboje (simulator i EWBA) ti na pozadani poslu..
    MIKI001
    MIKI001 --- ---
    Ahoj, nezkousel nekdo z vas disassemblerovat nejaky 64bitovy exe do assembleru pres idu, upravit to a pak to zpatky prelozit? Jde to vubec?
    Momentalne jsem ve stavu, ze ida mne vytvorila assembler a zkousim to necim prelozit zpatky (yasm, nasm, visual studio) a prozatim mne to jenom vzdycky vyhodi milion chyb vetsinou v nazvech labelu a nebo treba v definicich typu.
    Asi to jeste zkusim nejdriv na necem mensim, ale pokud se to tady nekomu povedlo tak bych nemusel vymyslet kolo :)
    MASCA
    MASCA --- ---
    EUR0: Jaj, to mi uteklo. Chvíli jsem bádal, co vlastně nechá or v ZF, ale nechal jsem to plavat, že mě kdyžtak někdo opraví...
    KOMPAS: Pravda. Je to už vážně dost dávno – já vás varoval :)))
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    EUR0: mozna by nebylo na skodu specifikovat jedna-li se o signed nebo unsigned

    MASCA: pokud pouzivas retezcove instrukce, nezapomen si prepnout DF
    EUR0
    EUR0 --- ---
    jojo, ono hlavne tuto napr clovek ako MASCA mi velmi pomohol. totiz ja tie zakladne instrukcie viem. ale az ked som videl teraz ten programek, som ziskal predstavu, ako sa to robi vobec. myslim, ze uz nebudem mat problem. jedine som si este nepozrel, ako sa pocitaju tie efektivne adresy, ci co to je :D
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    Spolehat se na to muzes, ale rozhodne zakladni instrukce a postupy se stejne naucit musis... No a pak uz to poskladat rovnou bez nejakyho uceni se presneho sledu instrukci po sobe neni takovej problem :)
    EUR0
    EUR0 --- ---
    ono to totiz su lonske zadani. nam ich ukazoval na prednaske, niekto to stihol odfotit. vraj sa davaju stale dokola tie iste zadania, pripadne ich len malilinko zmenia. spolieham sa na to celkom ;]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam