• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLELIAssembler
    WINDOM
    WINDOM --- ---
       Nevíte někdo, jestli lze změnou nějakého atributu (pomocí nějakého přerušení atd.) donutit text vypsaný v grafickém módu funkcí EGA BIOSu "Vypiš řetězec", aby blikal (jako v textovém módu změnou nejvyššího bitu atributu)? Pokud možno nechci periodicky přepínat videostránky, kde na jedné bude text napsaný a na druhé ne. Ale kdyby to jinak nešlo....
       Předem děkuji.
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    CASTER: ja sem ti rikal, pis to v NASM .)
    CASTER
    CASTER --- ---
    tak jeste k tomu tasmu, nemate nekdo k nemu dokumentaci? :)
    SAD0UR
    SAD0UR --- ---
    hm, vypada to, ze ditaca napsal v jednom postu vic textu, nez se tady za normalnich okolnosti obevi za mesic. jenom mi nedochazi, proc to psal zrovna sem :)
    DITACA
    DITACA --- ---
    zdravim. mam problem se sitovkou Intel Corp. 82557/8/9 [Ethernet Pro 100]. obcas vypadne veskerej trafik, ze nejde ani pingat. v syslogu nic neni. pomuze opetovny nastaveni sitovky pomoci ifconfig eth0 down a nasledne ifconfig eth0 .... nemate nekdo tuseni cim by to mohlo byt? pripadne cim zaznamenat crash sitovky

    driver je built-in eepro100 v jadre 2.6.7



    root@valtr root # ifconfig
    eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:50:FC:4F:39:48
    inet addr:147.230.154.62 Bcast:147.230.154.255 Mask:255.255.255.0
    inet6 addr: fe80::250:fcff:fe4f:3948/64 Scope:Link
    UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
    RX packets:316616 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
    TX packets:163739 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:1000
    RX bytes:203315113 (193.8 Mb) TX bytes:23981190 (22.8 Mb)
    Interrupt:16 Base address:0xe400

    root@valtr root # lspci -v
    0000:00:08.0 Ethernet controller: Intel Corp. 82557/8/9 [Ethernet Pro 100] (rev 08)
    Subsystem: Intel Corp. EtherExpress PRO/100+ Management Adapter
    Flags: bus master, medium devsel, latency 64, IRQ 19
    Memory at df7ef000 (32-bit, non-prefetchable) [size=df500000]
    I/O ports at e800 [size=64]
    Memory at df600000 (32-bit, non-prefetchable) [size=1M]
    Expansion ROM at 00100000 [disabled]
    Capabilities: [dc] Power Management version 2
    CASTER
    CASTER --- ---
    juu v tom problem neni diky
    KURDT
    KURDT --- ---
    na strankach borlandu je CBuilderx (v nejake te nejlehci verzi pro osobni pouziti zdarma), v tom je i tasm 5.3....pokud se ti nechce stahovat celej balik (je to dost velky) tak mi napis mail a ja ti ten exac poslu...
    CASTER
    CASTER --- ---
    nemel by nekdo TASM5?
    MRMNK
    MRMNK --- ---
    kdybyste se nekdo nudili muzete mi pooct s ulohou do skoly je to celkem trivialni ale nak se v tom rejpu od rana a uz fakt nevim kde je chyba .....
    mame za ukol udelat programek kterej precte cas z cmos pameti a vypise ho na obrazovku kazdou sekundu /dycky porovnava jestli se zmenila sec jestli jo vypise dal/+ukonceni kl. ESC.... to se mi sice podarilo ale krome tohodle to tam vypisuje jeste nekolikrat naky picoviny a zaboha nemuzu zjistit proc ...+ kdyby nekdo poradil jak zaridit aby se to nevypisovalo za sebou ale na jedno misto na obrazovce/to sice v zadani neni ale bylo by to hezci/bylo by to super ..... dekuji na 100x1000 :) ....
    tady
    http://mrmnk.wz.cz/808/cas.asm
    http://mrmnk.wz.cz/808/cas.com

    HVJ3R
    HVJ3R --- ---
    LITTLELI: Hele ale pokud je to assembler pro zacatecniky a mirne pokrocile, tak ta anketa je dost off-topic :) Zacatecnici a mirne pokrocili jeste neznaji nedokumentovane instrukce :)
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    nicmene vezme aktualni priznak prenosu (CARRY) ze stavoveho registru (FLAGS) a jim (jakoby) obsadi vsecky bity v registru AL, takze spravne odpovedi jsou 0 a 0xFF
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    .... dobrej speq. Enem me nenapada, kcemuze je tato instrukce dobra ?!:))
    PERRY
    PERRY --- ---
    LITTLELI: coze? to melo bejt jako vysvetleni nebo co? :)) Ted jeste vic nevim... :D
    HVJ3R
    HVJ3R --- ---
    cywe opcode nejaky nedokumentovany instrukce, no dobrej spek teda :))

    zkus neco jednodussiho pro zacatek...
    PERRY
    PERRY --- ---
    LITTLELI: no, to my vysvetli, co to jako melo znamenat...? jedina, co sem z toho vytusil je, ze to bylo v hexa... :)
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    ... no hosi, to uz je druha anketka (2/2) kdy netusim o co tu go ... a je to zaroven i prvni anketka (1/2), kde jsem tipnul spravne ;((|)) ... takze jak to je???
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    myslim ze anketa je proflakla,
    takze nam prozradte ti, co jste odpovedeli spravne .))

    btw moc vas nebylo. dokonce, kdyz koukam na odpovedi, tak maximalne 3 lidi odpovedeli spravne .-)
    SEZI
    SEZI --- ---
    Jinak jestli by to zajimalo i nekoho dalsiho, tak tady je par veci k 8051 co se mi podarilo zachranit z dob studii ;-)

    http://sweb.cz/marek.sezemsky/nyx.cz/asm51_manual.zip
    http://sweb.cz/marek.sezemsky/nyx.cz/asm51_priklady.zip
    PERRY
    PERRY --- ---
    SEZI: jo jinak, nerikam, ze to je spatne, jen to nemuzu prakticky overit... ale debug (easy 51) se tvari celkem dobre, tak nevim... je na tom vsak zavisla moje maturita, tak bych to celkem potreboval... :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam