• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    GHIVERAN: tak zrovna takova informace by me zajimala ze vseho nejmin o_O

    nicmene kryptonomikon prekladala Krejcova, ktera je kritizovana uz od svy prvni knizky (myslim, ze to byl snad nakej Gemmel), takze to, ze se KIE ztraci v deji je mozna taky trochu tim :D
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    KIE: nahodou, krypto je fain knizka, cetl jsem ji teda par let z5 in English, ale zdala se mi dost ctiva(i kdyz celkem tlusta:) ... musim rict, ze ve me podnitila zajem o kryptografii a sifrovani je rozhodne soucast cyberpunku... a i kdyz je tam spousta 'valecne omacky', tak hlavni dejova linie se zabyva aktualnimi problemy digitalni komunikace...I simply liked it...stejne tak jako je Zodiac spise 'ekologicka' knizka nez cyberpunk, nese Crypto kus valecne historie, ale jako jsem treba pred prectenim ani netusil, ze Alan Turing byl homosexual, takze myslim, ze ani troska historie neuskodi;)
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    VANEK: ja to ale necetl kvuli levicatsvi a politice, ale protoze se mi Egan opravdu libi. Kdybych vyzadoval politiku, ctu si noviny a sociologicky prace, tam je rudejch hodne.
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    město permutací jsem od něj taky čet, to je skvělá kniha
    VANEK
    VANEK --- ---
    VIR_KENNY: Přečti si cyklus Fall revolution od Kena MacLeoda a to teprve něco uvidíš, je tam jak anarchokomunistická, tak anarchokapitalistická.

    OVERDRIVE: Axiomat. Plus Město permutací.

    AVATAR: Někde se mi válí anglicky Distress, Diaspora a Permutation City bez konce. Lepší to budeš mít v [ Elektronické knihy [eKnihy] - nadešel jejich čas? už jste nějakou četli? něco tu snad pro Vás máme...;-) ]
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    ja vyuzil toho, ze jsem z Brna a tyhle knizky jsem si vsechny sehnal (pac je tu vydali) a to vetsinou co slo i dvakrat, abych mohl pujcovat a tim kazat pravdu i ostatnim.
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    OVERDRIVE: sborník je axiomat, a to s tim schredingerem je Karantena, tu jedinou jsem od nej cet a docela se mi libila, teda dost:) až na nějaky fyzikalni pasaze
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    OVERDRIVE: dekuju, v e-podobe asi nikdo nic, co? :(
    M0RF: konecne!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    AVATAR: http://gregegan.customer.netspace.net.au/
    ale jinak u nas vysla Karantena, Diaspora, Axunomatic [axynomat?] a Uzkost.
    Nevzpomenu si ted, kera je takova ta s vernostnim cipem a sredingerovou kockou, typek dokaze vybart tu z relait kerou chce, nebo tak nejak... tak ta se mi nelibila ale zs jako napadu tam bylo dost.
    Uzkost je velmi velmi zajimava utopie a zaroven distopie, nebo jak se tomu rika. Uzasne, ten clovek se nejen zbavuje stareho extreme ostrou kritikou, ale zaroven vytvari nove a dovadi nove do dusledku az z toho trnou zuby.
    M0RF
    M0RF --- ---
    AVATAR: www.google.com
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    kuci ja nemam gugl, hodte link :D
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    OVERDRIVE: sranda je, ze uzkost je nejlepsi popis anarchisticke spolecnosti fungujici v realu, vsichni ti ostatni filosofove a chytrolini se muzou jit zahrabat..:o)
    )
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    VIR_KENNY: souhlasim Egan je asi nejlepsi co jsem kdy k tematu cetl.
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    VIR_KENNY: hlavne mi prislo ze je nudnej nekde uprostred a na me moc komplikovanje, cet jsem jen karantenu myslim
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    BUGSLE: je to jako zjeveni - vzdycky kdyz jsem docital knihy jako Karantena, Diaspora nebo Uzkost, tak mne vyhodili z kavarny pac jsem juchal a delal za kazdym odstavcem "wouw, juuu, notyvoe" pac Egan je proste machr.
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    VIR_KENNY: ta mi lezi doma a furt ne a ne mit naladu :)
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    to ja jsem precetl Diasporu od Egana a tak jsem dosahnul dalsiho levelu..:o) Nejaky Stephensom me uz nezajima
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    M0RF: "It's hard to imagine your mom running around in Second Life, let alone World of Warcraft." je trochu nestastna veta, kdyz presne tohle uz se davno deje (a ne, nemluvim ted o svejch rodicich).
    M0RF
    M0RF --- ---
    http://money.cnn.com/2006/05/11/technology/business2_futureboy_0511/ Google Virtual World :) kolem a po 2010 se mame na co tesit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nevim, zda to budete povazovat za CP, ale me to tak atmoskou pripadlo:

    http://blog.knavebrand.com/?month=200604
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam