• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    GHIVERAN: no naskenuj nebo tak :-). ty dily jsem nasel na isohuntu..tak zkusim potahat, kdyby tam byli nejaci mizerni seedove tak se stavim
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    GHIVERAN: nevim, ja nevyzadanou postu nectu, takze jsem to spis videl nekde na oslovi nebo tak ;)
    ale dekuji za upresneni. Blud dale sirit nebudu ;)
    ZUBATA
    ZUBATA --- ---
    Archiv textaku zazalohovanych z vytacecich BBSek:
    http://textfiles.com/
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    CHE_GUEVARA: jo mam na jednom dvd vsecky dily, se pro to muzes nekdy stavit, treba dnes :) akorat k tomu nemam cesky titulky, si kdyztak nekde stahnes... kazdopadne fakt doporucuju, asi tak nejlepsi popularne vedecky co ted je...Taky vysel loni na podzim pekny clanek v casopisu prakticky lekar od Koukolika....zkusil bych to mozna sehnat v eforme nebo prinejhorsim muzu naskenovat, akorat ten casak mam asi na chate... a hodit sem. Bylo tam docela hezky vysvetleny jak mozek funguje jako paralelne distribuovany vypocetni system :D resp. pochopil jsem to z toho clanku lip jak z ucebnice neuroanatomie...
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    GHIVERAN: mame ten filmecek nekde na mediu nebo v notebooku, pane G? ;-)
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    AVATAR: LOL, LOL, LOL...fakt nechapu jak dlouho jeste budou masy lidi verit UrbanLegend, ze vyuzivame mozek jen z 10%...je to nehorazna blbost, kterou si vymyslel nekdo kdo ma tento hoax jeste potrebu sirit retezovymi maily...

    Mozek vyuzivame pote co se vytvori neuronalni propoje imho ze 100%(pokud se na to podivame z hlediska neuronu, resp. neuronovych siti, vyuzity jsou vsechny funkcni neurony)...lidi kteri nevyuzivaji mozek ze 100%, ale cast jim chybi jsou treba ruzne pripady mozkovych mrtvicek, prip. po traumatech hlavy, maji poskozenou urcitou cast mozku a timpadem jsou postizeny i funkce, ktere neurony dane oblasti vykonavaly. Clovek pak treba nehybe koncetinou nebo si nedokaze pamatovat tvare, vnimat vune, whatever etc...

    Jinak by se k tomu jeste dalo pristupovat z hlediska metabolicke aktivity jednotlivych oblasti a funkcnich celku mozku. Zvysena metabolicka(neuronalni) aktivita znamena vetsi prutok krve oblasti a to lze detekovat. Sla by teda asi sestrojit jakasi 'mapa' - pri jakych cinnostech je 'vyuzito' kolik procent mozku(resp. v kolika procentech mozku se zvysi metabolicka aktivita oproti ustalenemu stavu).

    Anyway nevedcum doporucuju pekny dokument od BBC - Brain Story. Pochytite z toho treba aspon zaklady toho jak mozek funguje. Jinak doporucuju ke studiu bezne medicinske ucebnice anatomie, fyziologie, patologie etc...A taky nejsou ulne k zahozeni knizky co napsal nas predni patolog F. Koukolik :) Ale hlavne prosim neverte UL a hoaxum na netu...
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    tak si pockame na vyjadreni.. ja si za tim cislem nejak zvlast nestojim. Nekde jsem to cetl :D
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    AVATAR: myslim, ze tahle teorie desetiprocentniho vyuzivani mozku je systematicky vyvracena uz nekolik led clanky uz i v takovych vecech jako je nature.
    Ale do tohodle se tu vazne nejsem sto poustet, pac to nesleduju, popravde me to zajima az v konecne aplikaci, pripadne pri hrani RPG, vedeckou praci na tyhle temata se zabyvaji spis ghiverani a spol.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    OVERDRIVE: spis mi jde o to, ze lidi momentane vyuzivaji svuj mozek pouze na 10%. Kdovi, jakej mame jeste potencial... treba zjistime, ze zadnou techniku nepotrebujeme, protoze se z nas stane rasa sensibilnich telepatu vrhajicich po sobe firebally :D
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    AVATAR: no pokud ja vim tak jejich vyzkum je primarne zamerenej prave na vyrobeni AI, ale nechci se hadat, link jsem este ani nezacal hledat :]
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    AVATAR: ja to vidim jako dve strany jedne mince, jenom jiny approach...je jedno jestli se prvni povede popsat mozek nebo sestrojit AI...vysledek bude identicky :)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    OVERDRIVE: jsem presvedcenej, ze ve chvili, kdy rozlustime zahadu lidskyho mozku, bude nejaky AI to posledni, co bude lidstvo zajimat.

    Spis se budem nase mozky ucit pouzivat ;)
    ZUBATA
    ZUBATA --- ---
    OVERDRIVE: nekde sem o tom taky zaslechla, skus najit ten link pls
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ZUBATA: dobre to chodi a skace to jo. kazdopadne jsem se tedka doslechl nejake drobnosto o kopirovani zvireciho mozku v CERN, pry maji uz kompet potkana, neni nepoznan jedina mozkova bunka, znaji kompletni akci a reakci [do android dreams about electronic sheeps?], u lidskeho mozku jsou na 0,01% ale resitelska krivka je exponencialni a to zacali loni na jare.
    Tesim se na prvni psi aicko na techle nohach s nejakym mensim zbrojnim systemem jako policejni dohled na ulicich. Doufam, ze to ustoji molotov, ale asi jo ;)
    jen skoda, ze jsem ztratil link na tu cern vyzlkumnou stranku, zkusim jej pohledatm tedy spis se zeptat toho, co mi to poslal.
    ACID_01
    ACID_01 --- ---
    ZUBATA: parada. kdyz do "toho" ten chlap kopl, uplne mi vyskocila husi kuze.. tohle jsem necekal :)
    ZUBATA
    ZUBATA --- ---
    vcelku huste
    http://www.youtube.com/watch?v=W1czBcnX1Ww

    a financovane darpou ;)
    ZUBATA
    ZUBATA --- ---
    GHIVERAN: to zavana dokonalym brainwashom

    anyway, trocha nebezpecnejsie, aj ked zaujimavejsie sa mi zda to video co pastol LUNGPA
    dost na zamyslenie
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    LUNGPA: v poho, jen jsem si chtel rypnout :D ja uz zhruba od doby co jsem se vratil ze Seattlu tvrdim, ze neni treba hrat cyberpunkovy RPG, protoze v cyberpunku uz vlastne zijeme ;) v medicine se s tim setkavam denne...

    ZUBATA: do Molly to ma jeste trochu daleko...ale zajimave...lec taky docela nebezpecne imho...ti nekdo hackne vzpominky, LOL :) jeste ze mam dobrou organickou pamet.
    ZUBATA
    ZUBATA --- ---

    Cyber Goggles: High-tech memory aid



    Researchers at the University of Tokyo have developed a smart video goggle system that records everything the wearer looks at, recognizes and assigns names to objects that appear in the video, and creates an easily searchable database of the recorded footage. Designed to function as a high-tech memory aid, these “Cyber Goggles” promise to make the act of losing your keys a thing of the past, according to head researcher professor Tatsuya Harada.

    Cyber Goggles are equipped with a compact camera that feeds video to a computer worn on the user’s back. The computer records the footage and relies on ultrahigh-speed image recognition processing software to analyze, name and file the objects that appear in the video. Later, when the user types in a keyword to search for a particular item, the corresponding video plays on a tiny LCD screen attached to the right-side lens, helping the user remember the location of the item in question.

    In a demonstration at the University of Tokyo last week, 60 everyday items — including a potted begonia, CD, hammer and cellphone — were programmed into the Cyber Goggle memory. As the demonstrator walked around the room viewing and recording the various objects, the names of the items appeared on the goggle screen. The demonstrator was then able to do a search for the various items and retrieve the corresponding video.

    In addition to functioning as a memory aid for the elderly, Cyber Goggles have a number of other potential uses, says professor Harada. For example, the image recognition processing technology can be used to sift through enormous amounts of video in search of specific images. It might also help in the development of robots with human-like abilities, he says.

    http://www.pinktentacle.com/2008/03/cyber-goggles-high-tech-memory-aid/
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    btw. tak to pomalu vypada ze cyberpunk a cyberpankaci pomalu zacinaj byt necim jako stempunk...

    protoze kod ktery bysme meli breiknout a net na kteym bysme meli rozjet svuj beh by se mel mozna psat nev 01 ale v genomu.,.

    Juan Enriquez: Decoding the future with genomics http://www.ted.com/index.php/talks/view/id/80
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam