• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed

    Kick, ban, ignore, offtopic
    Jak se po 20 000 prispevku ukazalo, tak v tomhle klubu jsou vsichni uznavani odbornici na tema co je a co neni cyberpunk. Nedoporucuji proto psat sem ani slovo punk ani slovo cyber /kyber, cp..../, protoze jinak se najde vzdycky nekdo, kdo vam rekne, ze to neni dost cyber nebo dost punk.
    S pozdravem vas milujici Overdrive

    LUKASHIVA --- --- 8.07:22 24.8.2004
    NIC JAKO CYBERPUNKER neexistuje! Podte mi to odsouhlasit at uz je klid.. :)) Kdo byl kdy cyberpunker? Case ( myslim ze spis zkrachovaly programator), Kovboj ( ten byl snad pilotem ve vysluzbe, chlastajici troska touzici se vratit na oblohu), Silencio (prtavy dite s pravdepodobne poskozenym mozkem?), Ransom Stark (bloodnet), Rick z Dreamwebu?


    Navrhuji temata pro audit:
    [Augmented Personality - paradigm change && "Kazdy den je prochazkou v databazi"] -- [Hack of reality, hack of virtuality] -- [Smart City & House] -- [CyberPunk is the state of Art - projekty, ktere nejakym zpusobem umelecky zpracovavaji nebo reaguji na CP, jsou CP] -- [Cyberpunk Geography - od SIlicon Valley az po hardwarove plaze na Tchaiwanu, middle east and Africa sillicon valley boom?] -- [Augmented Body & Brain - od LSD po benza a hydergine] -- [Completely Virtual - virtual paranoia, Internet 3.0 - matrix...] -- [Future military] -- [???]


    Navrhujte dalsi temata s tim, ze cilem je shromazdit nejen linky, ale treba i predstavy budoucnosti, touhy a predstavy, ktere se ve vas s danym tematem objevuji. Samozrejme ale davejte linky a informace o cemkoliv, co se sem hodi. Idealne muzete prispevky otagovat pomoci #keyword, v RSS se to pak lepe filtruje. [BloodNet - cyberpunková hra, imho jedna z nejlepsich] -- [DreamWeb - cyberpunkvá hra s motivy magie] -- [Cyberpunk RPG] -- [Cyberpunk, industrial a novoromantika v textech a hlavne obrazech...].... atd, atd.
    Google.com
    Neural.it
    rozbalit záhlaví
    LUKASHIVA
    LUKASHIVA --- ---
    CYBERNETIXX: Bohuzel neodpovedel, ale to nevadi, jiz tak jsem z efektivity a smerovani diskuze zdrcen.
    CYBERNETIXX
    CYBERNETIXX --- ---
    LUKASHIVA:určitě ti nevadí, že jsem ti odpověděl za něho :-)
    LUKASHIVA
    LUKASHIVA --- ---
    CYBERNETIXX: Ja se ptal TOOMUCH ktery s timhle nazorem prisel.
    CYBERNETIXX
    CYBERNETIXX --- ---
    LUKASHIVA: ale je to poue můj názor, se kterým nikdo nemusí souhlasit
    CYBERNETIXX
    CYBERNETIXX --- ---
    LUKASHIVA: tento snímek jsem neviděl, pouze jsem popsal ten všudypřítomný amerikanismus, kvůli kterému hodně lidí nemá rádo USA filmy..nic víc, nic míň. Samozřejmě jsou i americké filmy, které stojí za to, ale to jsou většinou starší filmy
    LUKASHIVA
    LUKASHIVA --- ---
    CYBERNETIXX: Diky za zajimavou interpretaci, dozajista jsi vsechny jiz podruhe presvedcil o fundovanosti sveho pohledu na vec. Priznam se, trochu jsem cekal highlight jako "ten film je sracka protoze je americkej", ale holt neni kazdy den posviceni.

    Ja se ale spis dotazoval na ony projevy vsudypritomneho amerikanismu ve snimku Scanner Darkly.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    CYBERNETIXX: they can feed the world with a holy, tasty, golden, doubledecker served with frites, behold or die
    SPECTRE
    SPECTRE --- ---
    CYBERNETIXX: zapomel jsi dodat a to vsechno vim protoze se vyznam :) popojedem
    TOOMUCH
    TOOMUCH --- ---
    CYBERNETIXX: hezky řečeno, ale nejspíš jsem byl přece jen ve svým názoru unáhlenej.

    tolik k amerikanismu v americkým filmu od americkýho režiséra, podle předlohy americkýho spisovatele o problémech ryze amerických :D snad to teď nevypadá, že proti nic něco mám... tak jsem se ale podíval na předchozí film ztvárněnej pomocí stejné animátorské technologie a tam už mi nechybělo ke spokojenosti nic http://www.csfd.cz/film/13227-waking-life/
    SMETI
    SMETI --- ---
    I'm an american, you're a sick asshole!
    CYBERNETIXX
    CYBERNETIXX --- ---
    LUKASHIVA: amerikanismus ve filmech znamená, že při každé příležitosti ukazujou americkou vlajku, hlavní hrdina je samozřejmě USák, všichni ostatní jsou jenom póvl a teroristi a USA pokaždé zachrání celý svět, CIA je slušná organizace, nejlépe považovaná za svatou....to jenom tak ve stručnosti...ve skutečnosti nemají amíci co žrát a nedokážou pomoct sami sobě, natož tak celému světu .-)
    LUKASHIVA
    LUKASHIVA --- ---
    Taktez netusim co Toomuch mysli tim vsudupritomnym amerikanismem. Vysvetli nam to?
    ARCTOR
    ARCTOR --- ---
    DRAGON: ...no dyt ;]
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ARCTOR: no ja s tebou vicemene souhlasil :)
    SMETI
    SMETI --- ---
    :]]]
    ARCTOR
    ARCTOR --- ---
    DRAGON: ...proc myslis ze mam to slovni spojeni v uvozovkach? ;]]
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOOMUCH: amerikanismus? zmateny dialogy? taky s tebou nesouhlasim.
    ARCTOR: tak tak, se scenarem se moc neparali, prepsali knihu, nic vic, dobre udelali. ad CP: nemyslim si ze je sileny, naopak.
    ARCTOR
    ARCTOR --- ---
    ...dovolim si nesouhlasit...
    ...film radim mezi jedny z mala, ktere se Dickovou predlohou opravdu ridily/drzely se ji...
    ...v podstate je to obrazovy prepis knihy...
    ...dialogy jsou jako z knihy, takze nevim, co ti na nich prislo zmatene... (...otazka, jestli jsi ji cetl?)
    ...a jak se "vystihava silenost cyberpunku" nevim, ale myslim ze to pujde stejne dobre v knize jak ve filmu, at uz je animovany nebo hrany, nebo treba posrany ;]
    TOOMUCH
    TOOMUCH --- ---
    AVATAR: já jsem to právě viděl teprve před pár měsíci. animace dobrá, dialogy zmatený, všudypřítomnej amerikanismus a další zhovadilosti. ale jo. výsledek je uspokojivej.

    stejně si ale myslím, že vystihnout šílenost cyberpunku se v reálným filmu se živýma hercema tak úplně nedá, byť by tam byly tři prdele efektů. pro mě zůstává nejblíž tomu všemu anime, a nebo filmy, který naopak nejsou postavený na speciálních efektech, na úkor představivosti tvůrce :)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    TOOMUCH: film je fajn... zadnej zazrak, ale zabavilo ;)
    ARCTOR
    ARCTOR --- ---
    ...tyve, reakce na 2 roky stary post, dobre ;]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam