• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Dobra CP hudba je taky soundtrack k matrixu! :D
    nee delam si srandu, ale takovej vangelisuv blade runner.. hmmm ;)
    ADYZ
    ADYZ --- ---
    MARDUK: Určitě hodně subjektivní záležitost, já třeba na četbu CP, případně hraní Shadowrunu apod. doporučuju Pain, Rollins band, Diablerie, Sigh, Head Control System, některé kusy od Fear Factory a pak uričté soundtracky, které má člověk tak nějak asociované s podobným žánrem (Johny Mnemonic, některé kusy z Matrixu I ...). Výše uvedené sice nejspíš není úplně nejvíc CP provedením, ale atmosférou jsou (aspoň pro mne) asi nejblíž CP syrovosti a pesimismu.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    SMETI: ten jen nejvic cyberpunk:-D
    SMETI
    SMETI --- ---
    Billy Idol :DD
    THRASHER
    THRASHER --- ---
    HESPELER: muhehe :) triplag jede koukam, mam stejnej nazor. ale ty osmdesatky nektery, aphex, squarepusher taky dost
    CYBERNETIXX
    CYBERNETIXX --- ---
    HESPELER: moje řeč
    HESPELER
    HESPELER --- ---
    to je hodne subjektivni zalezitost...

    ja za cp hudbu povazuju treba obecne dark psychedelic / darkpsy...

    a to predevsim proto, ze vetsina tech zvuku jsou budto huceni stroju, vrzani, piskani, houkani, a vubec, proste :]

    http://www.triplag.com/webradio/darkpsy/

    nebo treba x-dream... :] - mam velice v oblibe...
    SMETI
    SMETI --- ---
    Digital Hardcore ? digitalni spina a punk spojenej s elektronikou Co muze bejt vic cyberpunkova muzika nez ATARI TEENAGE RIOT ? :)

    Delete Yourself! Yo Got No Chance To Win
    Atari Teenage Riot
    Delete Yourself! (1996)

    you put on the videohelmet and you quickly realize this is not just another videogame
    your entire field of vision fills with another worldly scene - you're in the game!
    one day will come you enter the cyberspace and you never never want to get out!
    cause reality is shit and cyberspace is gone: delete yourself! delete yourself! GO!
    DELETE YOURSELF! YOU GOT NO CHANCE TO WIN! DELETE YOURSELF! YOU GOT NO CHANCE TO WIN!
    the shit the shit is gonna make me sick - you're telling me this I tell you that:
    you're sitting there fat and what do you get? is nothing for your money! no chance to win that's what I tell
    the end of new age that's what it is! let's take the piss - there's nothing to risk - oh come on!
    shoot the fuckers and sweat the technique - 2 blind eyes that's what we need - go away and play your game!
    HERE'S THE ORDER:
    DELETE YOURSELF! YOU GOT NO CHANCE TO WIN! DELETE YOURSELF! YOU GOT NO CHANCE TO WIN!
    FBI and CIA I'm waiting for the day when they stop playing - 1984 is a joke when you see where we are
    10 YEARS LATER!!!!!!!
    war will be a warm up and then it will be forgotten! politicians lie while others die - I'VE HAD ENOUGH!
    tell the truth that's what I want! tell a lie I can't decide it's right or wrong!
    fuck the system, man, fuck it up! START THE RIOT! START IT NOW! YOU DON'T KNOW????? WE TELL YOU HOW!
    come policeman shoot me down! you lose ATR is around!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=bivsP_h6l0s

    btw kazdej tohle muze vnimat jinak...pro me byla vzdycky nejvic cyberpunkova muzika EBMko a prave frontline assembly ...nebo ATR

    spis to mam spojeny s knizkama...kdyz jsem cet snowcrash tak jsem k tomu poslouchal treba prave atari teenage riot...u neromancera nejaky stary EBM a treba kdyz sem cet idoru tak mi u toho hral nejakej japonskej elektronickej minimalismus....
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FREAZ: kolik das? :) mam dva
    MBR
    MBR --- ---
    SEEKER: po tyhle vete me napadl soundtrack z quake 3 od sonic mayhem "Quake 3 Noise" :)

    http://www.snesorama.us/board/showthread.php?t=11200
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    MBR: no to jo, ale ty styly sou furt pevně zasazený do tý doby stejně jako cp (bez ohledu na to, jak se obojí vyvíjí)

    svym způsobem nejlepší odraz nekonečnosti a neuchopitelnosti matrixu je imho experimentální abstraktní elektronika se spoustou mikrosoundů, glitchů popřípadě industriálních samplů.
    STANLEY
    STANLEY --- ---
    MBR
    MBR --- ---
    SEEKER: no tyhle kapely vydavaj az do ted :) takze to nemusi bejts striktne z vosumdesatek :)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    MBR: jj, vono skoro cokoli z vosumdesátek má trochu cp nádech žejo. ale je otázka o čem to vypovídá? a beztak se to tu už propíralo taky xkrát...
    MBR
    MBR --- ---
    SEEKER: co takhle kapely jako Front Line Assembly, Velvet Acid Christ, Wumpscut apod? EBM ma takovej CP nadech :)
    INFERNO_ON_LINE
    INFERNO_ON_LINE --- ---
    SEEKER: hehe :)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    INFERNO_ON_LINE: Teď si o to vyloženě koleduješ :)

    Jinak mě třeba bavívalo poslouchat u čtení cp Electric Café od Kraftwerk :)

    Recept na cp hudbu: vezmi patos ejtýs elektra a postpunku, přidej současnější digi sound a zasaď do oblasti abstraktní elektroniky / clicks'n'cuts... co vy na to, mě by to vyhovovalo. Stejně jako si myslim, že byl dobrej nápad, když měl dělat hudbu k Neuromancerovi Aphex Twin.
    INFERNO_ON_LINE
    INFERNO_ON_LINE --- ---
    Jezisi, hlavne ne uz flejm o prekladu Neuromancera.
    BRUTOPYR
    BRUTOPYR --- ---
    SEEKER: :))) Bohuzel to nebyl jediny "nepresne" prelozeny vyraz.
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    co = cp
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam