• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed

    Kick, ban, ignore, offtopic
    Jak se po 20 000 prispevku ukazalo, tak v tomhle klubu jsou vsichni uznavani odbornici na tema co je a co neni cyberpunk. Nedoporucuji proto psat sem ani slovo punk ani slovo cyber /kyber, cp..../, protoze jinak se najde vzdycky nekdo, kdo vam rekne, ze to neni dost cyber nebo dost punk.
    S pozdravem vas milujici Overdrive

    LUKASHIVA --- --- 8.07:22 24.8.2004
    NIC JAKO CYBERPUNKER neexistuje! Podte mi to odsouhlasit at uz je klid.. :)) Kdo byl kdy cyberpunker? Case ( myslim ze spis zkrachovaly programator), Kovboj ( ten byl snad pilotem ve vysluzbe, chlastajici troska touzici se vratit na oblohu), Silencio (prtavy dite s pravdepodobne poskozenym mozkem?), Ransom Stark (bloodnet), Rick z Dreamwebu?


    Navrhuji temata pro audit:
    [Augmented Personality - paradigm change && "Kazdy den je prochazkou v databazi"] -- [Hack of reality, hack of virtuality] -- [Smart City & House] -- [CyberPunk is the state of Art - projekty, ktere nejakym zpusobem umelecky zpracovavaji nebo reaguji na CP, jsou CP] -- [Cyberpunk Geography - od SIlicon Valley az po hardwarove plaze na Tchaiwanu, middle east and Africa sillicon valley boom?] -- [Augmented Body & Brain - od LSD po benza a hydergine] -- [Completely Virtual - virtual paranoia, Internet 3.0 - matrix...] -- [Future military] -- [???]


    Navrhujte dalsi temata s tim, ze cilem je shromazdit nejen linky, ale treba i predstavy budoucnosti, touhy a predstavy, ktere se ve vas s danym tematem objevuji. Samozrejme ale davejte linky a informace o cemkoliv, co se sem hodi. Idealne muzete prispevky otagovat pomoci #keyword, v RSS se to pak lepe filtruje. [BloodNet - cyberpunková hra, imho jedna z nejlepsich] -- [DreamWeb - cyberpunkvá hra s motivy magie] -- [Cyberpunk RPG] -- [Cyberpunk, industrial a novoromantika v textech a hlavne obrazech...].... atd, atd.
    Google.com
    Neural.it
    rozbalit záhlaví
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    OVERDRIVE: Mě teda ty samotný Alecovy věci zase tolik nebaví, po Hanin se mrknu...

    Tuším, že udělali jen ten jeden nový track a jinak tam není Hanin a Carl, žejo...
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    OVERDRIVE: další člen je CX Kidtronik (dělal i na Niggy Tardustovy třeba)
    novy track:
    http://soundcloud.com/alec_empire/atari-teenage-riot-activate
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    THORGRIM: no on Alec i Hanin maj svoje labely na kerejch vyslo docela dost veci, ktery jsou podobny ATR [mimichodem samotna Hanin neni vubec spatna muzika], vcelku odvozuju, ze to bude furt stejny....
    Ale jaky je slozeni ATR ted?
    Udelali nejakou desku, v posledni dobe?
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    OVERDRIVE: no zrovna z tohohle složení už moc nezbylo:/ Ale zajímalo by mě jak to bude po těch letech vypadat
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    Je mi n let :

    40 hlasy od 40 respondentů

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    delete yourself !!!

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    vite o tom, ze jsou na ture? asi se pojedu podivat do Berlina


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    AVATAR: presne. obcas kdyz znas terminologii, tak to zni jako preklad od Mrkvosoftu, takove ty jejich slozky a podobne picoviny, kerym nikdo nerozumi, pokud by nevedel, co to dela a pritom v Eng je to hned jasne... asi proto mam vseckio na cem delam v anglictine... nicmene ano preklad je velmi snesitelny i kdyz tyhle kusy tam jsou. ja bych to necet anglicky ani za prase, uz takhle mi to trva skoro mesic a tak dobrej v Eng asi nejsem...
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    IMHO je ten preklad dobrej vzhledem k tomu, jak rozsahla a obsahove ruznoroda kniha to je. Ani mi ten preklad spatnej neprisel, nejspis kvuli tomu, ze jsem necetl origosh ;)
    LAIRELOSSE
    LAIRELOSSE --- ---
    Pro mě asi pořád lepší alternativa, než se trápit s originálem:o Teda... pokud seženu. Zdá se, že je téměř všude vyprodáno.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    prej je dost hroznej, coz je, obcas to primo tluce do oci, ale zas jako i tak je to hodne dobra kniha. doporucuju vsema deseti.
    LAIRELOSSE
    LAIRELOSSE --- ---
    AVATAR: Aj, už to mám. Moje chyba, sry a díky!
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    LAIRELOSSE: uz leta je...
    LAIRELOSSE
    LAIRELOSSE --- ---
    Český překlad cryptonomiconu pořád nikde, což?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    OVERDRIVE: jj, hral sem to, ale neni to moc zabavny...napad skvelej, ale zacne to brzo nudit...
    OVERDRIVE: ale tohle vypada moc zajimave..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    hele mozna si nekdo, ve nekterym odbornejsim auditu vsimnul, ze overdirve si hraje znova s GnuPG + Enigmail, protoze cte Cryptonomicon a mel chut si rozchodit Ordo ;]
    tady je klic, kdyby se nekomu k necemu hodil: http://overdrive.iglu.cz/overdrive.txt

    Zabavne je, ze kdyz jsem poslal velmi hruby navod na to jak pouzivat sifrovani v Thunderbirdu par lidem, co odesli z ruznych socialnich siti [mainly FB] kvuli ochrane osobnich udaju, zacala mi v poste pomerne cila korespondence, asi na urovni te, co jsem driv mel prave na fb, ale najednou podepsana a kryptovana.
    Docela jsem se podivil.
    A to jsou to lidi, kteri umi pocitac vypnout, zapnout a podle navodu neco udelat.
    Jeste jsem nezmanipuloval skupinu tech, co nepouzivaji klienta na emaily, ale mam v planu jim napsat nejake zakladni batky na to, aby mohli sifrovat textaky pomoci ikony ve woknec [ano nejdriv se podivam, jestli neni nejakej chytrej plugin, ale cmd je cmd, holt ;]... Zda se, ze nam ze sesitovanych lidi, kteri nechteji byt az tak extrem verejni, ale chtej si hodne povidat vyrusta nova skupina lidi, kteri nevedomky prechazeji na novou vrstvu bezpecnosti...

    Uz jsem to daval do sveho auditu, nicmene mame tu tak nejak politicky prosazovane slovo CyberWar, o kterem presne nedokazu rict, v jakem je stavu, ale Cina opravdu, ale opravdu nevlastni sit Shadow. Opravdu neni mozne udelat botnet ze Skype a opravdu je dobre si precist aspon uplne hrubej nastrel toho, o cem se mluvi [pravda linkuju to pozde, vsecko uz jsem to cet eng a nechtelo se mi tehda, ted se nudim: http://www.root.cz/clanky/bezpecnostni-stripky-je-vasim-cilem-kariera-v-oblasti-bezpecnosti/ ]


    Musim rict, ze se zacinam prijeme bavit, mimo jine tohle mi taky pripadne docela vtipne ;]

    MBR
    MBR --- ---
    OVERDRIVE: tak to je pak jasny :)))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mel tu nekdo rad Uplink [ano jsou hry, ktere jsem asi 3 dny hral i ja za poslednich 10 let, dobre ale nikdy nelzu ;] : http://www.root.cz/clanky/hacker-evolution-untold-hackerem-behem-chvilky/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MBR: jo to jsem vicemene cekal, akorat hry nehraju, takze nejaka gameska pro me znamenalo asi jako nejakej film. necumim na filmy a nehraju hry. ;]

    jinak ale diky za doplneni.
    MBR
    MBR --- ---
    OVERDRIVE: to neni nejaka "xboxgameska" ale celkem legendarni japonska hra od SEGY, ktera puvodne vysla na Dreamcastu kde ve svy dobe zpusobila celkem poprask, po zkrachovani HW divize segy vysel remake pro PS2 a predloni se ji rozhodla sega vydat v tyhle HD verzi na xbox live.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ruská polícia zatkla aktérov RBS WorldPay Hacku | BLACKHOLE.sk
    http://blackhole.sk/newsruska-policia-zatkla-akterov-rbs-worldpay-hacku
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jinak nevim presne co je RezHD, asi nejaka XBOX gameska, ale kazdopadne to ma hezky ujetou grafiku [ a ja se tam jako rozhodne nepodepsal, aby bylo jasno ;]



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam