• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    DRAGON: jj, je to nakonec docela zajimave script kiddie podle toho co se ukazalo... jen nevim kdo je Sandra Bulldog a LamaBert
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    SAMGARR: jo jo F.Y.D. jsou sice na čas u ledu, ale autor hudby se ve čtvrtek v Matrixu určitě solidně předvede. Je pravda, že pánové a dámy z Audiotraumy jsou takoví asi nejvíc CP muzikanti co se textové i estetické stránky týče (zejména téměř čistě CP projekt Ten Data Keshin). Silně ovlivněni CP byli svého času Einleitugszeit, ovšem jejich hudba byla na CP kulisu přiliš brutální podle mého názoru.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    OVERDRIVE: no pro me je nadrazi jedna z nejlepsich knih, kterou jsem cetl. Napad, kterej jsem jinde nevidel co novej odstavec. Proste parada. Rukodlaci rulzz :D
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    v tvym prispevku uz chybi jenom Sandra Bullock nebo Christopher Lambert ;D
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    zitra dopoledne odlitam z brazilie, tak se podelim o neco, co se mi prave stalo:]


    OVERDRIVE --- --- 22:02:29 27.11.2010
    moew, tak tohle byl dobrej zazitek: prisel se semou rozloucit jeden 22 letej brazilec, jedinej co ma propichany usi piercingama, takove male cigane na pohled.
    dal jsem mu cigaro a sli jsme si pokecat, uz driv se me ptal, jestli mu dam roota k nasemu systemu, smal jsem se mu, ale zacal tim, ze by chtel zkusit nejakou dokumentaci ke QNXu si precist.
    ted kdyz jsem s nim stal na terase, zeptal se me jestli mam rad Neuromancera. Vyvalil jsem oci. Jeste nikde na svete jsem nepotkal nekoho, kdo by tu knizku znal.
    Na triku mam dnes napsano Punk & Skins United.
    vypadl z nej email, neco jako neuromancer hotmail, jen misto nekerejch znaku jsou cisla.
    hraje na kejtru covery radiohedu a prohlasil, ze hned jak me videl mlatit do kompa, pripad jsem mu jako spriznenej cyberpunkac. znova mi spadla celist. poprve me nekdo oznacil za to, cim bych chtel byt.
    tak tedy jdu mu napsat email, jen tak pro legraci i kdyz nemyslim, ze se jeste potkame, kdybych nekdy chtel emigrovat do brazilie, tak tenhle typek mi sezene safehouse s dobrym pripojenim k netu...
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Kdysi se tu resila cp hudba (aspon myslim), tohle je muj horkej favorit - http://www.youtube.com/watch?v=Q6ROtMgSKTQ
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak vysel neuromancer v Rauvolfove prekladu. Uz nekdo cet?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja ted docet China Miéville - Nádraží Perdido, konecne, valela se mi ta kniha doma skoro dva roky. Mozna by mohlo vadit, ze se jedna spis o steampunk, ale imho ta kniha sem patri a to jako docela hodne.
    Kdo jdeste cet? Co na ni rikate? Podle me je to stejne silone jako Neuromancer, Brany Anubisovy a rekneme Duna [tedy presahnem do ne cp-zanru sf]
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SEEKER: nemůžeš být trochu konkrétnější?
    pokud vyjdu z klasickýho "hi-tech, low-life", tak nevim jak ty, ale třeba v té povídce Petra sem "tech" nenašel vůbec žádnej
    ta povídka rozhodně není špatná, ale prostě v ní nevidim nic, čím by si zasloužila místo v té sbírce - proto píšu sem, jestli se najde někdo, kdo by mi to objasnil

    btw [ GRAETAR @ Cyberpunk, industrial a novoromantika v textech a hlavne obrazech... ]
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    QWWERTY: tak jí nerozpoutavej a zjisti si o tom něco...
    VANEK
    VANEK --- ---
    QWWERTY: Ano, a tehdy ještě poněkud ano.
    ICE
    ICE --- ---
    QWWERTY: a) asi vsichni tady :)
    b) nezklamalo. pro me to ze zanru cp nijak nevybocovalo, receno diplomaticky. .)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    je tu někdo kdo četl "Zrcadlovky" od B. Sterlinga?
    a jestli jo, taky vás zklamalo, že to není zaměřený čistě na kyberpunk, ale je tam i klasická scifi?
    nechci tím rozpoutat diskuzi co je a co není kyberpunk, ale např. "Petra" od G. Beara je sice pěkný SF, akorát neobsahuje žádnej náznak techniky - což je trošku zklamání když se ta knížka vydáva za kyberpunkovou antologii
    LAIRELOSSE
    LAIRELOSSE --- ---
    DRAGON: Moje oblíbené úsloví:)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LDS: dik, nevedel jsem, kazdopadne poridim...
    GABRIELL: je tak, v kazdem dile ma jinej design, takovej ten dil, nevim zda uz vysel cesky, jak Spider J. resi ruzna nabozenstvi, tak tam ma smajlik treba svatozar a rohy. Pak v dile, kdy se resi navraceni z krio-spanku [ten uz tusim cesky vysel] zas je smajlik celej namrzlej...
    Protoze Spidera Jeruzalema nekriticky miluju [navic se mi mimo ned asi od 12 let rika Spider a navic....





    asi si nikdy neporidim placku se zavazanym okem odkazujici na spatnej film [za kerej Hrochovi dekuju]
    GABRIELL
    GABRIELL --- ---
    LDS: Jj, dnes jsem to uz nekde cetl, takze z pondeli vyplaty bude doma k prvnim dvema dilum :))
    LDS
    LDS --- ---
    GABRIELL: presne tak:) jinak trojka - rok parchanta - vysla vcera :P
    GABRIELL
    GABRIELL --- ---
    LDS: A jednu z tech placek si prave necha Spider a jeji motiv se pak tahne vsemi ostatnimi dily jako jeden z jeho urcitych pruvodnich znaku :)
    LDS
    LDS --- ---
    OVERDRIVE: ja mel za to,ze je to znak prerozenych nebo jak se jim rika(ty co si zacli slehat dna vetrelcu a zacali transformavat-v jednicce "zpatky v ulicich")
    HIPPO42
    HIPPO42 --- ---
    MBR: Jo jo, ale jedna věc je jistá, Angelina je tam opravdu nádherná.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam